Zwrot podatku z Holandii za rok 2013 - Forum Prawne

 

Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Chciałabym się dowiedzieć, czy to możliwe, że zamiast zwrotu nadpłaconego podatku z Holandii muszę zapłacić ponad 150 euro za sezonową pracę, która trwała równo 31 dni? Chciałam się rozliczyć z podatku i miałam nadzieje, że ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
14-04-2014, 16:46  
Nitka1994
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Chciałabym się dowiedzieć, czy to możliwe, że zamiast zwrotu nadpłaconego podatku z Holandii muszę zapłacić ponad 150 euro za sezonową pracę, która trwała równo 31 dni? Chciałam się rozliczyć z podatku i miałam nadzieje, że wpadnie do kieszeni jakiś grosz, jednak dowiedziałam się, że to ja muszę dopłacić, gdyż przepisy się teraz zmieniły, a rok temu dostałabym około 94 euro. Pani, która rozpatrzyła moje dokumenty doradziła mi, abym na razie zaczekała na upomnienie od Urzędu Skarbowego w Holandii. Proszę o jakieś rady i wyjaśnienia, bo nie rozumiem do końca sytuacji, w której się znalazłam. Dla mnie, studentki, kwota 150 euro jest bardzo duża, gdy wyjeżdżałam do pray nie spodziewałam się, że spotka mnie taki cios.
Nitka1994 jest off-line  
15-04-2014, 18:47  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Nie bardzo zrozumiałam Twoje pytanie: chcesz się rozliczyć? dostałaś pismo z urzędu że masz zapłacić do urzędu podatkowego.
Żadne przepisy nie zmieniły się, tylko cała Polska opowiada "bajki" na temat zmian przepisów, które praktycznie weszły w życie 2 lata temu, a niektórzy dopiero teraz się doczytali. No tak to jest, jak się niezbyt dobrze zna j. holenderski. Prześlij jarograf to Ci przeliczę.
nollewska jest off-line  
15-04-2014, 19:30  
bananqq
Użytkownik
 
Posty: 96
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Zmiany w przepisach w Holandii - rozliczenia podatkowe 2013 rok

Rok 2014 bez zwrotów podatku z Holandii!

witam, trochę się zmieniło.
Szczegóły pod linkami u góry.
Pozdro
bananqq jest off-line  
16-05-2014, 17:58  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Zmieni się, ale faktycznie trochę później, jeszcze nie teraz.
nollewska jest off-line  
18-06-2014, 23:28  
ninix
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Witam, mam dokładnie ta sam sytuację co Nitka. Pogodziłam się już z faktem, że żadnego zwrotu nie dostanę. Jednak w tej chwili nie bardzo rozumiem wypowiedź nollewskiej, tzn: "Zmieni się, ale faktycznie trochę później, jeszcze nie teraz". Czy to oznacza, że jednak jest jakaś szansa? Mnie poinformowano, że owszem, niektóre biura podatkowe nadal rozliczaja na starych zasadach, ale wynika to tylko z ich niewiedzy i może to skutkować w przyszłości wezwaniem z belastingu do zwrócenia niesłusznie przyznanego zwrotu .
ninix jest off-line  
19-06-2014, 21:28  
bananqq
Użytkownik
 
Posty: 96
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Witam,
Nie wiem jakie informacje posiada koleżanka Nollewska ale z tego co mi wiadomo rozliczać powinno się wg nowych zasad. Niektóre biura rozliczają również wg starych zasad stosując taki oto tok rozumowania:

Jest szansa pół na pół, że belasting nie sprawdzi naszego rozliczenia ponadto nie wiadomo czy w ogóle będzie dokonywał takich analiz oraz wg jakich zasad będzie się to odbywało.
bananqq jest off-line  
20-06-2014, 08:50  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Trzeba znać język holenderski w stopniu bardzo dobrym, nie ma zmian na 2013 r., zmianami są tylko i wyłącznie zwrot podatku na konto osoby rozliczającej się, a więc jak rozlicza się np. Kowalski Jan, to numer konta bankowego musi być również na nazwisko Kowalskiego Jana.
Szkoda, że większość wprowadza w błąd osoby rozliczające się z podatku holenderskiego.
Na stronie urzędu podatkowego w Holandii jest wyraźnie napisane jakie są aktualnie zmiany i jakie będą zmiany w przyszłości, a co ciekawe są też wydawane już tzw. decyzje ostateczne, a więc już po sprawdzeniu przez urząd.
nollewska jest off-line  
20-06-2014, 12:41  
ninix
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

Czyli rozumiem, że mogę się rozliczyć i dostanę jakiś zwrot, a nie dopłatę? Czy mogę prosić o link do konkretnych przepisów, które mówia o tym, jakie sa zmiany i kiedy faktycznie wchodza w życie?
ninix jest off-line  
21-06-2014, 23:18  
bananqq
Użytkownik
 
Posty: 96
Domyślnie RE: Zwrot podatku z Holandii za rok 2013

1.Recht op heffingskorting als u een deel van het jaar in Nederland verzekerd bent

Lees voor
Als u een deel van het jaar in Nederland verzekerd bent, had u tot en met 2012 recht op de volledige delen van de heffingskorting voor de AOW, de Anw en de AWBZ. Er is dan geen tijdsevenredige herrekening van de heffingskortingen. Met ingang van 2013 worden de heffingskortingen wel tijdsevenredig herleid als u een deel van het jaar in Nederland verzekerd bent.

Bij de tijdsevenredige berekening bepalen wij het premiedeel van de heffingskorting waarop u recht hebt. U hebt alleen recht op het premiedeel van de heffingskorting over het tijdvak dat u in Nederland premie volksverzekeringen hebt betaald. Wij berekenen dit tijdvak als volgt:

Een kalenderjaar is gelijk aan 360 dagen.
Een maand is gelijk aan 30 dagen.
De begindatum van het tijdvak telt mee als een hele dag.
De einddatum van het tijdvak telt niet mee.
Recht op heffingskorting als u een deel van het jaar in Nederland verzekerd bent

----------------------------------------------------------------------
oraz:
2.
Het belastingtarief van de eerste schijf wordt verhoogd van 1,95% naar 5,85%.

http://actueel.deloitte.nl/diensten/...n-en-tarieven/


Mówiąc jasniej:
1.Zmienił się system naliczania ulgi na okres faktycznie przepracowany
2.Wzrosła stawka podatku dla osób zarabiających do 19.000eu czyli tych co są napewno na krócej w NL
moim zdaniem zmieniło się coś!!

http://zapodaj.net/597eac2ecd519.png.html - tabelka ze zmianami, prosze sprawdzić tarief eerste bo to tu są największe zmiany i to ta tabelka najbardziej dotyka polaków.
bananqq jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zwrot podatku 2013 a 2014 (odpowiedzi: 11) Witam. Rozliczając się za 2014 rok pani w okienku zapytała czy niechcę więcej zwrotu, dała mi jakiś druczek pomogła wypełnić i zwrot z 800 zrobił się...
§ Nie złożony PIT za 2013 rok a należy się zwrot podatku (odpowiedzi: 3) Żona nie złożyła PITu za 2013 rok, ponieważ była ciężko chora i cały rok leczyła się za granicą. W 2013 roku otrzymała jednak zasiłek dla...
§ zwrot podatku z Holandii (odpowiedzi: 5) Witam. Okolo roku temu zlozylem wniosek o zwrot podatku z Holandii. Z racji iz juz nie przebywalem na terytorium tegoz panstwa, poprosilem o pomoc...
§ zwrot podatku za 2013 rok (odpowiedzi: 17) Chciałabym sie dowiedziec czy mam szanse na zwrot podatku za rok 2013,przepracowalam zaledwie kilka miesiecy na umowe zlecenie gdzie odprowadzane...
§ komornik a zwrot podatku z Holandii (odpowiedzi: 8) mój znajomy pracuje w Holandii na umowie. w przyszłym roku ma rozliczyć się z podatku z zagranicy. W Polsce nie płacił kredytów i "wisi" nad nim...
§ Zwrot podatku z Holandii (odpowiedzi: 1) Witam Mam mały problem z rozliczeniem podatkowym za 2011 rok za pracę w Holandi. W odpowiednim czasie złożyłem deklaracje podatkową do biura, które...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.