Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL) - Forum Prawne

 

Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

Witam i proszę o pomoc, dostałem dziś pismo z Holandii, z informacją którą nie do końca rozumiem. U hebt uw toeslagen over 2012 als voorschot gekregen. met de nu bekende gegevens hebben wij uw toeslagen ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
06-10-2014, 16:03  
generalroot
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

Witam i proszę o pomoc, dostałem dziś pismo z Holandii, z informacją którą nie do końca rozumiem.

U hebt uw toeslagen over 2012 als voorschot gekregen. met de nu bekende gegevens hebben wij uw toeslagen definitief berekend.

Ew definitief berekende zorgtoeslag over 2012 is € 500.

Eet definitief berekende bedrag is hetzelfde bedrag dat u als voorshot hebt ontvangen. daarom hoeft u niets terug te betalen.

Eat is er veranderd in uw situatie
in deze beschikking zijn de wijzigingen verwerkt die wij hebben die wij hebben ontvangen tot en met 17 september 2014.
Het gaat om de volgande wijzigingen:
- Uw huishoudsamenstelling of woonsituatie is gewijzigd.
- Uw geschatte inkomen is gewijzigd.

Nie rozumiem do końca czy wszystko jest OK czy będę musiał te pieniądze zwrócić do urzędu w NL
Z góry dziękuje za pomoc.
generalroot jest off-line  
17-10-2014, 19:19  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

No to jest dobra wiadomość! Otrzymałeś tzw. ostateczną decyzje dot. zwrotu podatku zdrowotnego za 2012 r. i z decyzji tej wynika iż urząd wcześniej wypłacił Ci pieniądze i po dokonaniu czynności sprawdzających nic nie musisz zwracać do urzędu, ani też urząd dla Ciebie.
Wcześniej Twój dodatek był wypłacany w formie zaliczkowej.
Pismo przechowuj przez jakiś czas.
nollewska jest off-line  
20-10-2014, 16:16  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

Pismo przechowuj do 5 lat, bo tyle mają czasu na "zmianę decyzji". Znam bliski mi przypadek że małżeństwo dostało kiedyś 3500 euro zwrotu podatku, a po trzech latach dostali list że nastąpiła pomyłka i pieniądze musieli zwrócić.
Całe szczęście że było to małżeństwo mieszane (Polka z Holendrem), więc mieli tą świadomość że te pieniądze do pięciu lat mogą zostać im zabrane.
 
24-10-2014, 17:59  
Fred00
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

No właśnie. W marcu otrzymałem decyzje "definitief berekend" dot. zorgtoeslag za 2012 rok. Iz otrzymałem dokłądnie tyle i powinienem i wszystko jest ok.

W tym tyg. niespodzianka. Dostałem pismo juz z czekiem (zorgtoeslag 2012)o zwrocie całości przyznanego dofinansowania czyli ponad 850 Euro !!! Co teraz ?

P.s
Nie jest to mój pierwszy problem zwiazany z zorgtoeslag. Od poczatku pobierania dofinansowania (system zaliczkowy) mam ciagle problemy. i tak:

2010-zwrot 300 euro. Zwróciłem. po 4 tyg. pismo ze mam nadpłatę i oddali mi na konto 300 euro
2011-zwrot 650 euro. Jak chciałem zapłacić, otrzymałem decyzje ze wszystko jest ok. i było do początku tego roku. Przyszło pismo ze musze oddać 650 euro. Nie oddałem. Zawiesili mi wypłaty.

Dodam iz cały 2010, 2011 i 2012 rok pracowałem w NL opłacajac składki...

I przestałem narzekać na polski US... bo holenderski w moim odczuciu to taki troche cyrk...
Fred00 jest off-line  
24-10-2014, 23:26  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

Fred00 moja znajoma na początku tego tygodnia również dostała podobne pismo. Wysłała do nich listem poleconym prośbę o przesłanie jej dokładnego wykazu ile zapłaciła za ubezpieczenie i z czego wynika ta sytuacja.
Niestety jednak, w moim odczuciu jest to jedynie gra na zwłokę i pieniądze niestety trzeba będzie zwrócić.
 
25-10-2014, 10:59  
Fred00
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

W chwili obecnej "odgrzebuje" wszystkie dokumenty za 2012r. (dobrze ze je mam) w celu złozenia odwołania. Jak mogę oddać pieniądze które mi się nalezą ?
Fred00 jest off-line  
25-10-2014, 13:12  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

Masz księgową czy sam to załatwiasz? Zdarza się że księgowe, celowo zaniżają dochód żeby uzyskać jak największe dofinansowanie ku radości klienta.
 
05-11-2014, 14:24  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

Nie wydaje mi się możliwe aby ktoś tak mógł zrobić, aby zawyżyć kwotę dofinansowania, aby klient się cieszył. Ta radość jest bardzo krótka, a później księgowość i tak ma problem, aby odkręcić sprawę.
Powodem takiego faktu może być np. nadgodziny, które mają znaczenie przy dodatkach, gdyż jest brana pod uwagę kwota dochodu.
Przypomnijmy jednak, iż wszelkie dodatki w Holandii jest najlepiej pobierać z dołu, a więc po zakończonym roku, a nie w formie zaliczkowej. Ale jeżeli ktoś się tak bardzo śpieszy i chce otrzymywać zaliczkowo dodatki w Holandii musi się liczyć z nadpłatą dodatku.
nollewska jest off-line  
20-12-2014, 21:43  
braczekpl
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

Pracowałem aż do lipca 2013 w Holandii i od tego czasu jestem w Polsce. Czy należy mi się te 507 euro? chyba bez powodu by się nie pytali o nr. konta tak? Ile czasu traw procedura? Byłem ubezpieczony do w/w miesiąca czyli do tego czasu przysługiwał mi zorgtoeslag i to jest za to tak? wiem, że teraz mi się nie należy, ale te pytania mnie nurtują. Wysłałem już im nr. konta (list doszedł)

zdjęcia:

http://www.fakty.nl/forum/download/f...e3ee&mode=view

http://www.fakty.nl/forum/download/f...b778&mode=view

Dostałem kolejne pismo, tym razem za 2012 rok - wszystko to samo tylko pisze: Daarom krijgt u nog 684 euro.

oraz na końcu pisze:

Wat is er veranderd in uw situatie?

In deze beschikking zijn de wijzigingen verwerkt die wij hebben ontvangen tot en met 21 oktober 2014. Het gaat om de volgende wijzigingen:
- Uw geschatte inkomen is gewijzigd.
braczekpl jest off-line  
02-01-2015, 19:55  
braczekpl
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Proszę o pomoc (ubezpiecznie z NL)

do usunięcia, problem rozwiązany.
braczekpl jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Ubezpiecznie w Krus. Proszę o pomoc (odpowiedzi: 4) Witam serdecznie, Mam kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi: 1. Mój tata ubezpiecza się w KRUS (ma 1 ha fizyczny), czy ja mogę się...
§ Pomoc odnośnie renty i kredytu Proszę o Pomoc. (odpowiedzi: 2) Witam mam prośbę o rade i jakąś pomoc bo już nie radzę sobie z problemem.Chodzi o to ,że mam do spłaty reszte kredytu jest to ok 1700 zł gdy...
§ proszę o pomoc. nie wiemy co robić/pomoc dla dziecka (odpowiedzi: 3) Nie przysługuje mi becikowe na dziecko bo za późno poszłam do gin (15tyg). nie chciano wcześniej mnie zapisać bo stwierdzono że kłamię a na prywatną...
§ Ubezpiecznie (odpowiedzi: 6) Witam serdecznie! Mili państwo mam pytanie.Mój tata jest zarejestrowany na umowę o prace w Niemczech i teraz pytanie. Jakie dokumenty potwierdzają...
§ Ubezpiecznie nnw (odpowiedzi: 3) Witam. Jestem studentem i pobieram rente rodzina z zusu. Chcialbym sie dowiedziec czy zus zapewnia mi ubezpieczenie nnw czy musze ubezpieczyc sie np....
§ Bardzo proszę o pomoc ,o rzetelną poradę. Proszę! art 286&1k (odpowiedzi: 27) Witam. To forum zostało mi polecone przez pewna osobę..Podobno tutaj moge naprawde znależć pomoc. A więc:Mam następujący problem.-W 2006roku poprzez...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:56.