W Holandii w pracy. - Forum Prawne

 

W Holandii w pracy.

Co z tym zrobić? Niem czy dobry dział. Hej Wyjechałem parę dni temu do pracy do Holandii przez agencje pracy Polską agencje workforce tu w Holandii okazuje się ze za wszystko odpowiada Holenderska agencja flexspecialisten. ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
23-04-2015, 06:35  
Krispin
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie W Holandii w pracy.

Co z tym zrobić? Niem czy dobry dział.

Hej

Wyjechałem parę dni temu do pracy do Holandii przez agencje pracy Polską agencje workforce tu w Holandii okazuje się ze za wszystko odpowiada Holenderska agencja flexspecialisten. Tak przynajmniej mówią chłopaki.
Ze agencja wyprawia cyrki, mi w Polsce powiedzieli ze mam w poniedziałek już w Holandii czekać spokojnie na kordynatora do godziny 12 na domku ze pojadę załatwić z nim nr Sofi, co się okazało po przyjedzie tu ze od razu z rana poszedłem do pracy.
Dzisiaj jest już czwartek czwarty dzień jak jestem w NL, dalej bez nr Sofi mam dzisiaj do pracy jechać o 12:30 bo przenieśli mnie w inne miejsce.
Tu gdzie nocuje są pokoje i w każdym po 2 osoby od każdego pokoju każdy powinien mieć klucz jest parę pokoi z 15 osób na domku/hotelu a nikt nie ma klucza od żadnego pokoju każdy sobie na luzie jeden do drugiego może wjesc i coś np ukraść a ludzie maja tu w pokojach wartościowe rzeczy ja np ze sobą zabrałem laptopa z polski aby móc pogadać na skype z Polską, i teraz co mam jechać o 12 godzinie do pracy zostawić wszystko w pokoju na pastwę losu czy ktoś czegoś nie ukradnie? i w pracy nie będę mógł się skupić na pracy bo będę myślał o nie zakluczonym pokoju.
Nie dostałem kopi umowy niby jest 30 dni wypowiedzenia jak bym niby się spakował i uciekł to niby 300 euro kary, nie chce ogólnie przez ten cyrk zostać tu ani sekundy dłużej przynajmniej nie w tej agencji, ale i nie chce dodatkowych problemów, nie mając nr sofi nadal pracuje nie legalnie?
Krispin jest off-line  
25-04-2015, 18:59  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: W Holandii w pracy.

Jeżeli nie masz sofi nr, to powinien to pracodawca jak najszybciej załatwić, gdyż praca bez sofi nr jest nielegalna, problem ma wówczas pracodawca, że zatrudnił osobę bez sofi nr.
Odnośnie zamieszkania, wszystkim zawsze doradzam: WYNAJĄĆ jakiś pokój/mieszkanie np. u pośrednika mieszkaniowego, wtedy masz swoje mieszkanie i nie jesteś zależny od pracodawcy, od koordynatora, czy też tego czy masz czy też nie ma klucza do pokoju.
nollewska jest off-line  
03-05-2015, 19:25  
Krispin
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: W Holandii w pracy.

Mam już nr sofi
Ale samowolka mieszkaniowa dalej, nie ma nikt kluczy.
Z wynajęciem mieszkania jest taki problem jak się pracuje w agencji ze np pracując przez agencje mogą mnie przenniesc do innego miasta, jak to zrobili np zemną z kodeijk do schaijk mnie przenieśli prawie 150km i teraz jak bym miał wynajmować pokój/mieszkanie
Jak obejmują raczej jakieś umowy najmu, nie mógłbym od tak sobie zrezygnować pewnie.Praca przez agencje, mieszkanie od agencji a raczej pokój jest nas na domku 12 osób po dwie/trzy osoby w pokoju, nie ma kluczy od pokoju żadnych nikt, jest tylko jeden klucz czy dwa od całej chaty, wszyscy chodzą i przychodzą w rożnych godzinach do pracy i z pracy.
Każdy do każdego może wejść do pokoju zwyczajnie i coś zajumac, ja akurat jestem w pokoju sam bo jeszcze wolne miejsce i tez klucza nie mam,a mam tu między innymi laptopa, co w sytuacji gdyby mi coś zginęło? Mogę do sadu podać agencje ? Czy co w tym przypadku można zrobić? Dzwoniłem do koordynatora agencji to powiedział ze drzwi w pokojach nie są zakluczone ze względów pożarowych, nie mam natomiast pojęcia czy tak jest nie znam prawa w NL, więc mogą na dobra sprawę dla świętego spokoju wcisnąć nam każda bajkę.

Czy normalną sytuacją jest również rzecz ze idę od poniedziałku np gdzieś tam do firmy pracować a umowę dopiero podpisuję na koniec tygodnia z ta firmą przywozi umowę kordynator na koniec tygodnia gdzie np juz przepracowałem 5 dni jak by jeszcze bez umowy.
Krispin jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ umowa z biurem pracy w Holandii a kredyt w Polsce (odpowiedzi: 1) Witam, czy pracujac w Hollandi poprzez biuro pracy dostane wiekszy kredyt w Polsce? Mysle np o dzialce pod dom albo kupieniu malego domu.
§ Kara za porzucenie pracy w Holandii -windykacja? (odpowiedzi: 5) Witam, Przed miesiacem porzucilam prace wyjechalam z Holandii , agencja, przez ktora pracowalam, nalozyla kare za porzucenie pracy. W umowie jest...
§ Zasiłek rodzinny w Holandii (praca na terenie Holandii, żona na wychowawczym) (odpowiedzi: 1) Dzień dobry, chciałbym ubiegać się o holenderski zasiłek rodzinny, wraz z tzw. dodatkiem na dzieci. Mam żonę i roczną córeczkę. Sytuacja...
§ Praca w Holandii przez agencje pracy (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. W lipcu razem z kolegami postanowiliśmy wyjechać do pracy w Holandii. Na czysto zarabialiśmy mniej/więcej 90-100 euro tygodniowo...
§ Odzyskiwanie pieniędzy z pracy w Holandii (odpowiedzi: 1) Witam. Pod koniec czerwca zatrudniłem się poprzez biuro (konkretnie Otto Workforce) w pracy w holenderskiej firmie. Pracowałem tam 28 dni, po czym...
§ rozliczenie podatku z pracy w Holandii w Polsce (odpowiedzi: 3) Początkiem listopada 2008 roku rozpoczęłam legalna pracę w Holandii. Z podatku który tam zapłaciłam nie rozliczyłam sie w Polsce, nie posidam numeru...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:56.