Zwrot podatku - 2015 - Forum Prawne

 

Zwrot podatku - 2015

Witam! Temat to taki trochę dla mnie powrót do przeszłości, niestety niewyjaśniony... Pracowałem przez okres dwóch miesięcy przez polską agencję pracy na terenie Holandii w 2015 roku. Po zakończonej pracy zostałem poinformowany, iż mogę się ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
24-02-2019, 15:23  
OwcaK
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Zwrot podatku - 2015

Witam!

Temat to taki trochę dla mnie powrót do przeszłości, niestety niewyjaśniony...
Pracowałem przez okres dwóch miesięcy przez polską agencję pracy na terenie Holandii w 2015 roku. Po zakończonej pracy zostałem poinformowany, iż mogę się starać o zwrot podatku przez dobrze znaną firmę EURO-TAX. Zebrałem więc wymagane dokumenty i przesłałem do siedziby firmy. Po dość długim czasie otrzymałem od nich maila:

Cytat:
Zajmujemy się Pana procedurą rozliczenia podatku z Holandii za rok 2015.

Pragniemy poinformować, że za rok 2015 posiada Pan niedopłatę podatku w wysokości:
116,00 euro.

Niestety z dostarczonych dokumentów, pomimo zastosowania możliwych ulg i odliczeń nie wynika zwrot podatku. Zgodnie z holenderskim prawem podatkowym w tej konkretnej sytuacji ma Pan obowiązek złożenia rozliczenia przed holenderskim urzędem skarbowym - odnośnik do informacji urzędowej znajduje się w poniższym linku kliknij tutaj.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja nie jest komfortowa i wymaga od Pana uregulowania opłaty za usługę - rozliczenie jednak jest konieczne. Brak złożenia deklaracji podatkowej może prowadzić do nałożenia przez urząd kar finansowych.

W celu rozpoczęcia procedury rozliczenia w naszej firmie prosimy o opłacenie prowizji w wysokości 200 zł, na poniższe dane:
37 1060 0076 0000 3280 0004 9237
Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.
ul. Sikorskiego 25/2-3
53-659 Wrocław
Tytułem: Holandia, rozliczenie, imię i nazwisko

Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia wpłaty drogą mailową.

Pragniemy również poinformować, że dopiero po rozpatrzeniu wniosku przez holenderski urząd skarbowy i wydaniu decyzji podatkowej, nastąpi obowiązek uregulowania niedopłaty w urzędzie skarbowym.

Nasza firma jako autoryzowany agent podatkowy, może również wnioskować w urzędzie skarbowym o rozłożenie na raty ostatecznej niedopłaty.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy dysponują szczegółowymi informacjami w Pana sprawie.
Do czego zmierzam. Nie otrzymałem żadnego pisma z urzędu skarbowego holenderskiego. Dana firma jak sądzę, wyliczyła to na podstawie dostarczonych przeze mnie dokumentów. Czy firma mogła otrzymać owe pismo (zostało złożone upoważnienie na działanie w mojej sprawie)? Czy jeśli nie otrzymałem listu od Belastingdienstu mam się rozliczyć z danej niedopłaty podatku?
OwcaK jest off-line  
02-04-2019, 10:43  
nollewska
Przyjaciel forum
 
nollewska na Forum Prawnym
 
Posty: 651
Domyślnie RE: Zwrot podatku - 2015

Jeżeli nie otrzymałeś pisma z urzędu podatkowego o obowiązkowym rozliczeniu się - NIE MUSISZ SIĘ ROZLICZAĆ.
Rozliczenie podatku w Holandii jest dobrowolne, a w przypadku niskiego zwrotu lub zwrotu do urzędu - nie musisz się rozliczać. Jedynie rozliczenie musi być dokonane po otrzymaniu pisma z holenderskiego urzędu podatkowego o obowiązkowym rozliczeniu się za dany rok podatkowy.
Dobrze by było również skontaktować się z inną firmą rozliczeniową, aby dokonać oceny zwrotu podatku i sprawdzić faktyczne wyliczenie i ostateczną kwotę za podatek za dany rok podatkowy.
Uwaga: jeżeli upoważniłeś tę firmę do otrzymywania korespondencji to być może urząd podatkowy w Holandii przesłał takie pismo do ich biura. Czy otrzymujesz korespondencje z holenderskiego urzędu na swój adres?
nollewska jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Gmina żąda podatku od nieruchomości za 2015 w związku ze zmianą operatu ewidencji (odpowiedzi: 0) Witam, problem: W grudniu 2016r. koleżanka otrzymała wezwanie z gminy w sprawie złożenia informacji w sprawie podatku od nieruchomości oraz podatku...
§ Zwrot podatku Pit 37 2015 - z pozycji G czy H (odliczenie na dziecko)? (odpowiedzi: 8) W tegorocznych formularzach mamy od 2 "zwroty" podatku. 1. Pozycja G (129) uwzględniająca tylko zapłacony podatek od dochodu. 2. Pozycja H (135)...
§ Zwrot za 2015? (odpowiedzi: 4) Witam mam pytanie otóż nie wiem czy mój program dobrze wylicza mi kwoty podatku itp przychód :8644,48 koszty uzyskania przychodu:1728,9 dochód:6...
§ Uczeń 19lat a zwrot podatku za 2015 rok (odpowiedzi: 1) Witam Pytanie kieruję tutaj ponieważ pytam osób w swoim otoczeniu i każdy mówi coś innego. Pracuję na umowę zlecenie od kwietnia bieżącego roku....
§ Zwrot podatku dla studenta, gdy przekroczy kwotę wolną od podatku (odpowiedzi: 2) Witam, jestem studentką i chciałabym się dowiedzieć co w przypadku, gdy przekroczę kwotę wolną od podatku o mniej więcej 200 zł, czy otrzymam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.