Odmowa transportu do placówki medycznej. Zastraszanie ogromną karą finansową. - Forum Prawne

 

Odmowa transportu do placówki medycznej. Zastraszanie ogromną karą finansową.

Witam serdecznie. Temat jest dosyć skomplikowany, dlatego postaram się go omówić bardzo dokładnie zachowując wszelkie szczegóły. Podpisaliśmy razem z dziewczyną umowę z agencją zatrudnienia w Polsce, oraz osobną umowę z firmą w której pracujemy aktualnie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Europa Zachodnia


Odpowiedz
 
27-07-2021, 09:57  
Robert29541
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Odmowa transportu do placówki medycznej. Zastraszanie ogromną karą finansową.

Witam serdecznie. Temat jest dosyć skomplikowany, dlatego postaram się go omówić bardzo dokładnie zachowując wszelkie szczegóły.
Podpisaliśmy razem z dziewczyną umowę z agencją zatrudnienia w Polsce, oraz osobną umowę z firmą w której pracujemy aktualnie w Holandii. Dziewczyna zaczęła mieć narastający problem z bólem zęba, o którym informowała osoby podlegające pod agencję zatrudnienia, z brakiem jakiejkolwiek reakcji.
24.07.2021
Zadzwoniliśmy do agencji z prośbą o możliwość transportu do placówki medycznej, z racji tego że dziewczyna nie była już w stanie wytrzymać z bólu, oraz poinformowaliśmy na wstępie że tabletki przeciwbólowe nie przynoszą już dłużej rezultatów. Usłyszeliśmy tekst "niech sobie weźmie tabletkę i nie narzeka" po czym telefon się rozłączył. Z racji bardzo ciężkiej sytuacji z transportem, zadzwoniłem do świeżo poznanego znajomego z Holandii, który jest w posiadaniu samochodu służbowego od tej samej agencji i dzięki bogu udzielił nam pomocy.
Następnego dnia dostaliśmy telefon z Agencji, że wiedzą o naszej wizycie w szpitalu za sprawą osoby posiadającej ich samochód służbowy i nie wyciągną z tego żadnych konsekwencji.
25.07.2021
Przydzielono do nas nowego lokatora, który również posiadał samochód służbowy z agencji.
26.07.2021
Ponownie zadzwoniliśmy do agencji, w sprawie możliwości zapewnienia transportu do pobliskiej miejscowości (oddalonej o 8km) w której był stomatolog.
Agencja poinformowała nas że "bez problemu możecie jechać"
Osoba dysponująca samochodem służbowym powiedziała, żebyśmy w takim wypadku wzięli samochód i podjechali ten kawałek. Tak też zrobiliśmy.
W trakcie wizyty u stomatologa dostajemy telefon z agencji, informujący nas o tym że było głośno i wyraźnie wypowiedziane "jedynie jeśli osoba dysponująca samochodem zgodzi się nas podwieźć, wtedy możemy jechać"
Czego oczywiście nie było, naszej rozmowy telefonicznej z prośbą o transport słuchali inni lokatorzy, czego są świadkami że ich wersja całkowicie odbiega od rzeczywistości. Poinformowano nas również w bardzo wulgarny sposób, że za przejazd samochodem służbowym bez wyrażonej zgody, cytuję "dopierd**e wam taką karę finansową że się nie wypłacicie, nie dosyć że wam nic nie zostanie z wypłaty, to jeszcze będziecie na minusie bo będziecie nas spłacać, za każdy jeden kilometr podliczę was o taką kwotę że się zesracie" odpowiadając że przecież została wyrażona zgoda - osoba z agencji odparła ponownie że jasno i wyraźnie powiedziała "jedynie w przypadku gdy osoba dysponująca samochodem zgodziłaby się nas tam podwieźć".
Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Nie wyobrażam sobie dłużej pracować mając z tyłu głowy świadomość że prawdopodobnie i tak cała wypłata zostanie przejęta przez agencję, a jeszcze dodatkowo będziemy musieli ich spłacać w Polsce. Proszę o pomoc.
Robert29541 jest off-line  
28-07-2021, 09:21  
mpn103
Stały bywalec
 
Posty: 911
Domyślnie RE: Odmowa transportu do placówki medycznej. Zastraszanie ogromną karą finansową.

Jesteście tam niewolnikami?
mpn103 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Grożenie karą finansową (odpowiedzi: 9) Witam wszystkich na forum. Słowem wstępu: Piszę ten temat w imieniu mojej mamy, która jest osobą starszą, kilka lat przed emeryturą, i nie...
§ Skomplikowana sytuacja z karą finansową (odpowiedzi: 2) Witam was. Mam pewien problem z agencją pracy tymczasowej. Sytuację przedstawię w formie odwołania które napisałem do owej agencji. Sytuacja miała...
§ Pracodawca Straszy mnie karą finansową (odpowiedzi: 3) Podpisałem z gościem umowę o dzieło na kontrole biletów w busach. Ale znalazłem inną prace i gość mnie straszy jakimiś karami finansowymi....
§ Rejestracja w placówce medycznej (odpowiedzi: 2) Witam Na stronie Rzecznika Praw Pacjenta jest 7 zasad postępowania przy rejestracji w placówce medycznej. Pkt 3 Ustalanie przez świadczeniodawcę...
§ Pytanie o karę finansową za przejście do konkurencyjnej firmy (odpowiedzi: 0) Witam. Mam pewne pytanie. Pracuję w firmie kontraktorskiej jako administrator w banku. Chciałbym przejśc do innej firmy kontraktorskiej, ale...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.