Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne - Forum Prawne

 

Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne 63

czy ktoś z Państwa ma pojęcie gdzie szukać info o NIP-ie dla niemowlaka? (wyżej opisałem szczegóły)...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Odpowiedz
 
13-03-2019, 02:46  
WicePrezes
Użytkownik
 
Posty: 94
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

czy ktoś z Państwa ma pojęcie gdzie szukać info o NIP-ie dla niemowlaka? (wyżej opisałem szczegóły)
WicePrezes jest off-line  
15-03-2019, 10:27  
Anarky
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Dzień dobry,
czy znalazłby się ktoś, kto mógłby mi polecić publikacje naukowe dotyczące udziału Rzecznika Praw Obywatelskich w postępowaniach cywilnych i administracyjnych?
Anarky jest off-line  
17-03-2019, 17:34  
wania322
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie zmiana treści umowy

Witam, potrzebuje pomocy. Muszę przygotować projekt na temat:
Zmiana tresci umowy przez strony oraz zmiana tresci umowy przez orzecznitwo sądowe

Czy moglby ktos napisac co powininem zawrzeć w prezentacji, skąd wziąć informacje?
wania322 jest off-line  
18-03-2019, 18:25  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 23.391
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

z kodeksu cywilnego, komentarzy, orzeczeń
Agnieszka3M jest off-line  
26-03-2019, 17:10  
koperr
Użytkownik
 
Posty: 35
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Witam

Zapisałem sie na seminarium z prawa pracy bez sensu ale nie moge już zmienć
Wybrałem temat bez sensu Rozwiązanie umowy o prace bez wypowiedzenia.
mało literatury to nie wiem co pisać.

Czy macie jakieś orzeczenia nowe ciekawe w tym temacie np związane z popełnieniem przestępstw komputerowych lub innych jako podstawą rozwiązanie takiej umowy.
koperr jest off-line  
04-05-2019, 18:07  
jagoda164
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Przepisy w przypisach!

Dobry wieczór, zwracam się z pytaniem. Otóż chce w pracy licencjackiej zawszeć w przypisie treść przepisu prawnego. I nie mam pojęcia, jak ma wtedy wyglądać taki przypis.
Czy napisać : Przepis..stanowi, iż ".." i po tym w nawiasie podać akt obowiązujący?
jagoda164 jest off-line  
25-05-2019, 19:27  
alfred128
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Kilka pytań ws. plagiatu w pracy dyplomowej

Hej, od dłuszego czasu mam trudności z napisaniem mojej pracy dyplomowej z prawa. Moim problemem są ciągłe wątpliwości odnośnie plagiatu. Mój promotor udziela mi tylko bardzo ogólnych odpowiedzi na moje pytania i wydaje się nie dostrzegać o co mi chodzi. Moi znajomi nie mieli takich problemów, niekiedy poprostu kopiowali w dużej mierze struktury innych prac, czy fragmentów i potem je przerabiali. Tylko, że oni juz dawno się obronili i żyją spokojnie, a ja wciąż tonę w moich wątpliwościach i próbuje napisać te pracę tak, żeby mieć spokojną głowę i sumienie. Poniżej przedstawiam nurtujące mnie kwestie:

1. Pierwszy problem. Próbuje napisać podrodział, w którym na przestrzeni 15 stron próbuje opisać podstawowe kwestie i problemy związane z zagdanieniem. Problemem jest to, że powstał już artykuł autorstwa Y na ten temat, w którym porusza on, w innej kolejności, te same kwestie oraz często wysnuwa podobne wnioski. Omówiłem kilka problemów od siebie w tym podrodziale oraz przywołałem ciekawe poglądy innych autorów do tych kwestii, ale nie potrafie stworzyć takiej struktury rodziału, która będzie odbiegała od tej, którą stworzył autor Y.

Wygląda to u mnie tak:

I. Ratio legis instnienia pojęcia - pisze o tym Y
II. Historia pojęcia
III. Znaczenie pojęcia w oparciu o orzecznictwo - pisze o tym Y
IV. Sposób interpretacji pojęcia - pisze o tym Y
V. Sposób weryfikacji - pisze o tym Y
VI. Źródła dowodowe - pisze o tym Y
VII. Zagrożenia związane z brakami dowodowymi
VII. Wpływ kwestii X na postrzeganie pojęcia - pisze o tym Y

Czy popełniam plagiat?
Czy może powinienm podać przypis do tytułu podrozdziału, że kwestie poruszone w podordziale pokrywają sie z tymi poruszonymi w publikacji autorstwa Y?
Czy podawać za każdy razem w przypisie do akapitu, że ta kwestia zainteresowła również Y?
Czy poruszyć może więcej kwestii, które poruszyli inny autorzy, w tym podrozdziale, tak żeby podrzodział nie przypominał strukturalnie tej jednej publikacji Y?

2. Mój drugi problem. Jeżeli jakiś autor Z wymienia w swojej publikacji 3 fragmenty orzeczeń i cytuje je. To czy sam dobór tych fragmentów jest chroniony prawem autorskim? Mogę zacytować te same fragmenty ze źródeł pierwotnych i pominąć autora, czy powinienem zanzaczyć w przypisach, że zestawienia tych fragmentów dokonał Z w swojej publikacji?

Będę bardzo wdzięczy za jakiekolwiek pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam
alfred128 jest off-line  
22-09-2019, 15:45  
Amed
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Dzień dobry,
Mam zamiar napisać pracę magisterską o bezprawiu legislacyjnym w praktyce sądów powszechnych, otrzymałem dane z MS dotyczące ilości takich spraw w sądach powszechnych, wysokości zasądzonych odszkodowań/zadośćuczynień itd. jednakże mam problem z odnalezieniem wyroków, w których zasądzono odszkodowania, W lexie znajdują się tylko wyroki oddalające, a znalezienie czegokolwiek na portalu orzeczeń graniczy z cudem, czy ktoś mógłby mi wskazać do kogo się zwrócić aby takie wyroki dostać? Oczywiście ministerstwo nie dysponuje takimi danymi. Druga kwestia to literatura, zebrałem już kilka źródeł książkowych i artykułów ale za każde wskazanie literatury o tej tematyce będę bardzo wdzięczny. Za każdą otrzymaną pomoc bardzo dziękuję.
Amed jest off-line  
04-10-2019, 22:49  
DaliaChil_ska
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Przepisy prawne - jakie z nich nie powinny już funkcjonować?

Witam, jestem nową użytkowniczką forum, więc proszę o zrozumienie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z prawem (jestem studentką I roku prawa). Jednym z projektów, które zostały zlecone studentom na mojej uczelni jest rozpoczęcie dyskusji na forum internetowym odnośnie polskiego prawa. W związku z tym kieruję do was, drodzy użytkownicy, takie oto pytanie - czy waszym zdaniem w prawie polskim dalej figurują prawa, które powinny zostać uznane za nieaktualne już jakiś czas temu, a mimo to funkcjonują?
DaliaChil_ska jest off-line  
07-10-2019, 01:06  
WicePrezes
Użytkownik
 
Posty: 94
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

oczywiście że istnieją - np. przepisy z epoki komunistycznej karające za ukrywanie towaru przed klientem

innym przykładem może być "królewskie" prawo dotyczące szczególnego karania za obrazę Prezydenta RP (i stawiające tegoż konkretnego urzędnika wyżej nad innych ludzi)
WicePrezes jest off-line  
07-11-2019, 15:46  
Mazi1577
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Witam,
mam do napisania prace licencjacką, niestety nie mam pomysły na temat, który będzie odpowiadał mojemu promotorowi
, borykam się z tym juz od paru miesięcy, każda z moich propozycji jest zbyt ogólna ( tak mówi promotor). Nakierował mnie że
dobrym pomysłem jest temat "eksmisji" ale muszę go " ugryźć" od strony procedur. Proszę o pomoc,
jak mogę ująć eksmisję w tematyce procedur sądowo-administracyjnych?
Mazi1577 jest off-line  
18-11-2019, 17:56  
baq1337
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie pomoc z planem do pracy magisterskiej

Witam wszystkim użytkowników,
W tym roku piszę swoją pracę magisterską i chciałbym zapytać się o poradę dotyczącą tematu i planu pracy. Chciałbym napisać pracę z prawa spadkowego, a konkretniej o instytucji zapisu windykacyjnego. Temat chciałbym sformułować jako " Zapis windykacyjny jako instytucja w polskim prawie spadkowym". Moje pytania to:
a) czy uważacie, że opisanie instytucji zapisu windykacyjnego jest odpowiednim przedmiotem pracy magisterskiej?
b) jak mogą wyglądać moje rozdziały. ? ( nie mam kompletnie pomysłu). Wiem, że chciałbym opisać zarys historyczny tej instytucji, różnice między zapisem zwykłym a windykacyjnym, zapis windykacyjny a przedsiębiorstwo i dalej pustka...

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam
baq1337 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Staż pracy a studia licencjackie + magisterskie/umowa o pracę (odpowiedzi: 4) Witam, wiem że za studia wyższe nalicza się 8 lat stażu pracy. Wiem też że gdy pracowałem podczas studiów wybieram korzystniejszą dla mnie opcję (w...
§ czy meldujac sie w UM musze poinformowac o ty wszystkie referaty tegoz UM (odpowiedzi: 1) witam jestem nowa na forum mam dwa pytania czy meldujac sie w UM danego miasta mam obowiazek chodzic od drzwi do drzwi i w każdym referacie zgłaszać...
§ Umowa o prace a inne zatrudnienia (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich, Mam pytanie odnośnie innego zatrudnienia w przypadku już posiadanej umowy o pracę u jednego pracodawcy. Aktualnie pracuję dla...
§ staż pracy a studia licencjackie+magisterskie+urlop dziekanski (odpowiedzi: 1) Witam Mam problem z policzeniem stażu pracy do urlopu dla znajomej, ponieważ równocześnie pracowała i studiowała a w międzyczasie miała dziekankę. ...
§ prace magisterskie, licencjackie, matury (odpowiedzi: 8) witam, czy pisanie prac ww. i ogłaszanie chęci tworzenia takich prac za pieniądze na różnego rodzaju portalach jest karalne?
§ studia licencjackie- magisterskie (odpowiedzi: 1) Witam, Chciałabym zasięgnąć języka w jednej kwestii. Jestem na studiach lic. na dwóch kierunkach. Zacznę od października odpowiednio II i III...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.