Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne - Forum Prawne

 

Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne 63

czy ktoś z Państwa ma pojęcie gdzie szukać info o NIP-ie dla niemowlaka? (wyżej opisałem szczegóły)...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Odpowiedz
 
13-03-2019, 01:46  
WicePrezes
Użytkownik
 
Posty: 45
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

czy ktoś z Państwa ma pojęcie gdzie szukać info o NIP-ie dla niemowlaka? (wyżej opisałem szczegóły)
WicePrezes jest off-line  
15-03-2019, 09:27  
Anarky
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Dzień dobry,
czy znalazłby się ktoś, kto mógłby mi polecić publikacje naukowe dotyczące udziału Rzecznika Praw Obywatelskich w postępowaniach cywilnych i administracyjnych?
Anarky jest off-line  
17-03-2019, 16:34  
wania322
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie zmiana treści umowy

Witam, potrzebuje pomocy. Muszę przygotować projekt na temat:
Zmiana tresci umowy przez strony oraz zmiana tresci umowy przez orzecznitwo sądowe

Czy moglby ktos napisac co powininem zawrzeć w prezentacji, skąd wziąć informacje?
wania322 jest off-line  
18-03-2019, 17:25  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 23.317
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

z kodeksu cywilnego, komentarzy, orzeczeń
Agnieszka3M jest on-line  
26-03-2019, 16:10  
koperr
Użytkownik
 
Posty: 35
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Witam

Zapisałem sie na seminarium z prawa pracy bez sensu ale nie moge już zmienć
Wybrałem temat bez sensu Rozwiązanie umowy o prace bez wypowiedzenia.
mało literatury to nie wiem co pisać.

Czy macie jakieś orzeczenia nowe ciekawe w tym temacie np związane z popełnieniem przestępstw komputerowych lub innych jako podstawą rozwiązanie takiej umowy.
koperr jest off-line  
04-05-2019, 17:07  
jagoda164
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Przepisy w przypisach!

Dobry wieczór, zwracam się z pytaniem. Otóż chce w pracy licencjackiej zawszeć w przypisie treść przepisu prawnego. I nie mam pojęcia, jak ma wtedy wyglądać taki przypis.
Czy napisać : Przepis..stanowi, iż ".." i po tym w nawiasie podać akt obowiązujący?
jagoda164 jest off-line  
25-05-2019, 18:27  
alfred128
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Kilka pytań ws. plagiatu w pracy dyplomowej

Hej, od dłuszego czasu mam trudności z napisaniem mojej pracy dyplomowej z prawa. Moim problemem są ciągłe wątpliwości odnośnie plagiatu. Mój promotor udziela mi tylko bardzo ogólnych odpowiedzi na moje pytania i wydaje się nie dostrzegać o co mi chodzi. Moi znajomi nie mieli takich problemów, niekiedy poprostu kopiowali w dużej mierze struktury innych prac, czy fragmentów i potem je przerabiali. Tylko, że oni juz dawno się obronili i żyją spokojnie, a ja wciąż tonę w moich wątpliwościach i próbuje napisać te pracę tak, żeby mieć spokojną głowę i sumienie. Poniżej przedstawiam nurtujące mnie kwestie:

1. Pierwszy problem. Próbuje napisać podrodział, w którym na przestrzeni 15 stron próbuje opisać podstawowe kwestie i problemy związane z zagdanieniem. Problemem jest to, że powstał już artykuł autorstwa Y na ten temat, w którym porusza on, w innej kolejności, te same kwestie oraz często wysnuwa podobne wnioski. Omówiłem kilka problemów od siebie w tym podrodziale oraz przywołałem ciekawe poglądy innych autorów do tych kwestii, ale nie potrafie stworzyć takiej struktury rodziału, która będzie odbiegała od tej, którą stworzył autor Y.

Wygląda to u mnie tak:

I. Ratio legis instnienia pojęcia - pisze o tym Y
II. Historia pojęcia
III. Znaczenie pojęcia w oparciu o orzecznictwo - pisze o tym Y
IV. Sposób interpretacji pojęcia - pisze o tym Y
V. Sposób weryfikacji - pisze o tym Y
VI. Źródła dowodowe - pisze o tym Y
VII. Zagrożenia związane z brakami dowodowymi
VII. Wpływ kwestii X na postrzeganie pojęcia - pisze o tym Y

Czy popełniam plagiat?
Czy może powinienm podać przypis do tytułu podrozdziału, że kwestie poruszone w podordziale pokrywają sie z tymi poruszonymi w publikacji autorstwa Y?
Czy podawać za każdy razem w przypisie do akapitu, że ta kwestia zainteresowła również Y?
Czy poruszyć może więcej kwestii, które poruszyli inny autorzy, w tym podrozdziale, tak żeby podrzodział nie przypominał strukturalnie tej jednej publikacji Y?

2. Mój drugi problem. Jeżeli jakiś autor Z wymienia w swojej publikacji 3 fragmenty orzeczeń i cytuje je. To czy sam dobór tych fragmentów jest chroniony prawem autorskim? Mogę zacytować te same fragmenty ze źródeł pierwotnych i pominąć autora, czy powinienem zanzaczyć w przypisach, że zestawienia tych fragmentów dokonał Z w swojej publikacji?

Będę bardzo wdzięczy za jakiekolwiek pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam
alfred128 jest off-line  
Dzisiaj, 14:45  
Amed
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Dzień dobry,
Mam zamiar napisać pracę magisterską o bezprawiu legislacyjnym w praktyce sądów powszechnych, otrzymałem dane z MS dotyczące ilości takich spraw w sądach powszechnych, wysokości zasądzonych odszkodowań/zadośćuczynień itd. jednakże mam problem z odnalezieniem wyroków, w których zasądzono odszkodowania, W lexie znajdują się tylko wyroki oddalające, a znalezienie czegokolwiek na portalu orzeczeń graniczy z cudem, czy ktoś mógłby mi wskazać do kogo się zwrócić aby takie wyroki dostać? Oczywiście ministerstwo nie dysponuje takimi danymi. Druga kwestia to literatura, zebrałem już kilka źródeł książkowych i artykułów ale za każde wskazanie literatury o tej tematyce będę bardzo wdzięczny. Za każdą otrzymaną pomoc bardzo dziękuję.
Amed jest on-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Staż pracy a studia licencjackie + magisterskie/umowa o pracę (odpowiedzi: 4) Witam, wiem że za studia wyższe nalicza się 8 lat stażu pracy. Wiem też że gdy pracowałem podczas studiów wybieram korzystniejszą dla mnie opcję (w...
§ czy meldujac sie w UM musze poinformowac o ty wszystkie referaty tegoz UM (odpowiedzi: 1) witam jestem nowa na forum mam dwa pytania czy meldujac sie w UM danego miasta mam obowiazek chodzic od drzwi do drzwi i w każdym referacie zgłaszać...
§ Umowa o prace a inne zatrudnienia (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich, Mam pytanie odnośnie innego zatrudnienia w przypadku już posiadanej umowy o pracę u jednego pracodawcy. Aktualnie pracuję dla...
§ staż pracy a studia licencjackie+magisterskie+urlop dziekanski (odpowiedzi: 1) Witam Mam problem z policzeniem stażu pracy do urlopu dla znajomej, ponieważ równocześnie pracowała i studiowała a w międzyczasie miała dziekankę. ...
§ prace magisterskie, licencjackie, matury (odpowiedzi: 8) witam, czy pisanie prac ww. i ogłaszanie chęci tworzenia takich prac za pieniądze na różnego rodzaju portalach jest karalne?
§ studia licencjackie- magisterskie (odpowiedzi: 1) Witam, Chciałabym zasięgnąć języka w jednej kwestii. Jestem na studiach lic. na dwóch kierunkach. Zacznę od października odpowiednio II i III...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.