Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne - Forum Prawne

 

Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

zwracam sie z uprzejmą prośbą do każdego kto może mi pomóc ) jestem studentką I roku prawa i jako prace semestralną dostaliśmy do napisania skarge konstytucyjna. Nie dostaliśmy ani żadnych ustaw ani konkretnych orzeczeń. Nie ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Odpowiedz
 
06-12-2007, 11:00  
kinga13
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

zwracam sie z uprzejmą prośbą do każdego kto może mi pomóc )
jestem studentką I roku prawa i jako prace semestralną dostaliśmy do napisania skarge konstytucyjna. Nie dostaliśmy ani żadnych ustaw ani konkretnych orzeczeń. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrac.... Dlatego wszystkich mądrzejszych proszę o pomoc ) jakąkolwiek
pozdrawiam i z góry dziękuję
kinga13 jest off-line  
06-12-2007, 18:08  
Pasqud
Moderator w spoczynku
 
Pasqud na Forum Prawnym
 
Posty: 3.396
Domyślnie

To raczej fatalnie. Jest to chyba najtrudniejsza formalnie rzecz do napisania.
Pasqud jest off-line  
12-12-2007, 19:25  
Franciszka
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie

Też to miałam

http://www.trybunal.gov.pl/Skarga/skarga.htm

pod tym linkiem znajdują się warunki wnoszenia skargi konstytucyjnej. Oprócz tego jest wypunktowany dokładnie schemat, według którego, krok po kroku trzeba pisać.

Jesli chodzi o orzeczenia to decydując sie na nie wnosić trzeba sobie wymyśleć jakieś orzeczenie. Orzecznictwa są dość seroko publikowane w internecie o ile nie mylę sie tu na forum też.

Czy będziesz wnosić skargę na orzeczenie czy na przepisy to i tak musisz mieć ustawy. Jak wymyślisz sobie temat ( spójny z konstytucją na artykuły której musisz się powołać) wybierzesz sobie dopiero ustawę, które też bez trudu znajdziesz w internecie.

Właściwie jedyna skarga która wisi w sieci to jest skarga na Izbę Lekarską a mieści się na stronie Primum non nocere:

http://www.sppnn.org.pl/ja/tk/sk/str1.htm

Możesz z niej skorzystać na wzór, zobaczysz tą składnię w praktyce.

Właściwie to moja ulubiona dziedzina prawa to: PRAWO KONSTYTUCYJNE

Pozdrawiam serdecznie i chętnie pomogę w dalszych zmaganiach ze skargą,

Frania
Franciszka jest off-line  
17-01-2008, 07:36  
Franciszka
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie

Droga Domciiu,
Piszę tu, bo moja odpowiedź kwalifikuje się jako porada prawna i nie mogę ci odpowiedzieć na pw.
Wiem że na tej pracy Ci zależy.

Wymyśl sobie taką decyzję, to jest jak przypuszczam praca ćwiczebna. Nikt na pierwszym roku nie może wymagać od was znajomości orzeczeń. Tu chodzi raczej o to czy zrozumieliście intencję skargi.

Możesz wymyśleć, że dziadkowie odwoływali się od decyzji sądu I i II instancji ich apelacji nie uznano i wtedy przez pełnomocnika wnieśli skargę do Trybunału. ( właściwie o zrzeczenu się obywatelstwa decyduje Prezydent)

Niech cię poniesie fantazja a jeśli skarga jest za krótka posłóż się "wodolejstwem"
Ja napisałabym ci ta skargę ale naprawdę nie mam czasu na nic.
A powiem ci że umiejętność, którą posiądzesz dzięki napisaniu jej ułatwi Ci pisanie pozwów i not obronnych a także oswoisz się z Konstytucją.

Czyli: Rodzice zrzekli się obywalelstawa, rozciągjęło się to na dziecko( np. 15 lat.).
Dziadkowie się odwołali bo chcą żeby wnuk miał polskie ( podwójne) bo na przykład chcą nabyć nieruchomość dla wnuka a nabywać nieruchomości i Polsce mogą tylko obywatele polscy.
Moze te uwagi ci pomogą
Pozdrawiam
Franciszka jest off-line  
12-12-2009, 17:19  
legislator
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: skarga konstytucyjna

hej , mam pytanie czy ktoś wie gdzie należy zapłacic 17zł z skargę konstytucyjną ( na konto jakiego urzędu) i czy może ktoś dysponuje wzorem udzielenia pełnomocnictwa do napisania sk?
legislator jest off-line  
12-12-2009, 18:27  
nasciturska
Użytkownik
 
Posty: 74
Domyślnie RE: skarga konstytucyjna

Myślę że to wszystko powinien wiedzieć radca/adwokat który będzie skargę sporządzał.

W kwestii opłaty: TRYBUNAL KONSTYTUCYJNY
nasciturska jest off-line  
13-12-2009, 12:38  
legislator
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: skarga konstytucyjna

hej, problem polega na tym, że jestem studentką i sam mam przygotować taką skargę razem z pelnomocnictwem i drukiem opłaty.
Jeśli chodzi o pełnomocnictwo , to wiem że ma być ono szczególne , ale nie wiem czy wystarczy stwierdzenie" do napisania skargi konstytucyjnej i reprezentowania mnie przed tk w sprawie skargi" czy raczej powinno to być " do napisania skargi konstytucyjnej wsprawie zaskarżenia przepisów art56 ustawy.....jako niezgodnych z konstytucją i reprezentowania ...."
legislator jest off-line  
02-01-2011, 15:23  
Sonia13
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Witam,
Mam test z prawa handlowego do rozwiązania. Jest za duży żeby go umieścić na forum, jeśli ktoś mógłby mi pomóc to niech poda adres e-mail. To wyślę ten test. Część pytań rozwiązałam,ale chciałabym żeby ktoś w tym temacie to rozwiązał bo nie mam pewności co do paru pytań. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Sonia13 jest off-line  
02-10-2011, 23:28  
villen
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Tylko ten temat obejmuje problematykę prac magisterskich, licencjackich, reteratów i innych tego typu tworów.
Gdzie indziej będą tematy zamykane. Bartata


Dostałem się na seminarium z prawa konstytucyjnego, nie do końca zgodnie z planem(miało być handlowe), ale teraz stwierdzam, że nie jest źle.
Planuję napisać pracę na temat związany z ustrojem gospodarczym państwa.

Na stronie mojego promotora widziałem, że promował już kiedyś pracę doktorską o wolności działalności gospodarczej. Oznacza to, że akceptuje takie tematy, niemniej jeśli podałbym podobny temat, mógłby się nie zgodzić.
W związku z treścią odpowiednich art. Konstytucji chcę pisać raczej o wolności gosp. i/lub własności(jako zasady lub prawa podmiotowego), raczej nie o dialogu partnerów społecznych lub gosp. rolnych.

Chciałbym prosić Was o pomoc w znalezieniu ciekawego, złożonego, nietuzinkowego tematu z tej dziedziny. Myślałem o tym, żeby aspekt ustroju gospodarczego, który będę opisywał, porównać następnie z regulacjami w innych krajach(analiza komparatystyczna)- choć może to zbyt ambitny zamysł na pracę mgr... Może coś o orzecznictwie TK? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi

pozdrawiam
villen jest off-line  
04-10-2011, 09:49  
natalkan
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie praca magisterska- zapis na sąd polubowny- Arbitraż

Witajcie!
Wybrałam temat:
Zapis na Sąd Polubowny - Arbitraż.
Czy jest ktoś na forum, kto pisał taki temat i może podpowiedzieć mniej więcej jak to sobie rozłożył? Bądź jakąś pomoc typu Bibliografia ? Jacy autorzy, mój Prof uważa ,że w pracy muszą paść nazwiska jak najdawniejszych Prof. Myślałam ,by napisać z każdej procedury tzn cywilne, karne, admin. muszę napisać na 4-5 rozdziałów prace. Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam.
natalkan jest off-line  
04-10-2011, 10:07  
Kopi21
Użytkownik
 
Posty: 48
Domyślnie RE: praca magisterska- zapis na sąd polubowny- Arbitraż

W pierwszej kolejności to sama musisz pogłębić teorię dotyczącą tematu twej pracy, bo wydaje mnie się, że nie za bardzo wiesz o czym masz pisać i "z czym to się je". W dalszej kolejności, jeśli będziesz dalej miała wątpliwości śmiało pytaj na seminarium, idź do biblioteki i "wydobądź" pracę na podobny temat.
Kopi21 jest off-line  
06-10-2011, 16:48  
Lewicka.E535@onet.eu
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie praca z kryminologii

Witam, poszukuję osób, które mogą mi pomóc. Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej z kryminilogii, moze są osoby posiadające jakieś materiały dotyczące tematu:"Rozwój i dynamika przestępczości w Polsce w latach 1990-2010".
Z góry dziękuję
podaje swojego e-maila Lewicka.E535@onet.eu
Lewicka.E535@onet.eu jest off-line  
06-10-2011, 17:22  
lex25
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Praca magisterska - upadłość konsumencka

Witam,
zastanawiam się nad wyborem tematu pracy magisterskiej i kusi mnie upadłość konsumencka.
Martwi mnie jednak to, że mogą być problemy z literaturą w tym zakresie. Co o tym sądzicie? Czy może ktoś miał już do czynienia z tym tematem?

Pozdrawiam
lex25 jest off-line  
10-10-2011, 09:19  
natalkan
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: praca magisterska- zapis na sąd polubowny- Arbitraż

Cytat:
Napisał/a Kopi21 Zobacz post
W pierwszej kolejności to sama musisz pogłębić teorię dotyczącą tematu twej pracy, bo wydaje mnie się, że nie za bardzo wiesz o czym masz pisać i "z czym to się je". W dalszej kolejności, jeśli będziesz dalej miała wątpliwości śmiało pytaj na seminarium, idź do biblioteki i "wydobądź" pracę na podobny temat.
Tak dziękuję bardzo ,za wypowiedź ,ale nie o taką informację prosiłam w poście powyżej . Mój promotor nawet na seminaria nie przychodzi, tak więc pytam raz jeszcze. Jest ktoś kto pisał ten temat i może coś podpowiedzieć konkretnie, nie typu idź do promotora , albo coś takiego.. Bardzo dziękuję z góry za informację.
natalkan jest off-line  
16-10-2011, 09:54  
mbaylor
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Prace magisterskie/licencjackie/referaty - i inne

Witam. Jestem studentem prawa.
Szukam inspiracji na artykuł. Nurtuje mnie jakiś problem dotyczący administracji rządowej lub zamówień publicznych? czy przychodzi wam coś na myśl?
Temat i teza?
Będę wdzięczny za inspirację.
Pozdrawiam, ODP NA PRIV
mbaylor jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Staż pracy a studia licencjackie + magisterskie/umowa o pracę (odpowiedzi: 4) Witam, wiem że za studia wyższe nalicza się 8 lat stażu pracy. Wiem też że gdy pracowałem podczas studiów wybieram korzystniejszą dla mnie opcję (w...
§ czy meldujac sie w UM musze poinformowac o ty wszystkie referaty tegoz UM (odpowiedzi: 1) witam jestem nowa na forum mam dwa pytania czy meldujac sie w UM danego miasta mam obowiazek chodzic od drzwi do drzwi i w każdym referacie zgłaszać...
§ Umowa o prace a inne zatrudnienia (odpowiedzi: 1) Witam wszystkich, Mam pytanie odnośnie innego zatrudnienia w przypadku już posiadanej umowy o pracę u jednego pracodawcy. Aktualnie pracuję dla...
§ staż pracy a studia licencjackie+magisterskie+urlop dziekanski (odpowiedzi: 1) Witam Mam problem z policzeniem stażu pracy do urlopu dla znajomej, ponieważ równocześnie pracowała i studiowała a w międzyczasie miała dziekankę. ...
§ prace magisterskie, licencjackie, matury (odpowiedzi: 8) witam, czy pisanie prac ww. i ogłaszanie chęci tworzenia takich prac za pieniądze na różnego rodzaju portalach jest karalne?
§ studia licencjackie- magisterskie (odpowiedzi: 1) Witam, Chciałabym zasięgnąć języka w jednej kwestii. Jestem na studiach lic. na dwóch kierunkach. Zacznę od października odpowiednio II i III...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.