Zmiana kierunku aplikacjji - Forum Prawne

 

Zmiana kierunku aplikacjji

Czołem Koledzy i Koleżanki , Mam pytanie do szybkie i konkretne bez nadmiernie rozbudowanego stanu faktycznego... otóż jak wygląda sprawa zmiana kierunku aplikacji w trakcie jej trwania: przykładowo: jestem na adw., chciałbym przejść na notariat, ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Zamknięty temat
 
22-05-2014, 18:49  
xyz450
Zbanowany
 
Posty: 11
Domyślnie Zmiana kierunku aplikacjji

Czołem Koledzy i Koleżanki ,

Mam pytanie do szybkie i konkretne bez nadmiernie rozbudowanego stanu faktycznego... otóż jak wygląda sprawa zmiana kierunku aplikacji w trakcie jej trwania: przykładowo: jestem na adw., chciałbym przejść na notariat, albo komorniczą ? Czy coś takiego jest możliwe i czy wiąże się to z np. powtórkowym zdawaniem egzaminu wstępnego, albo innymi przyjemnościami ? Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi.
xyz450 jest off-line  
22-05-2014, 20:24  
89Dominika
Stały bywalec
 
Posty: 726
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Ponownie musisz zdawać egzamin wstępny.
89Dominika jest off-line  
22-05-2014, 20:31  
xyz450
Zbanowany
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Hmmm, a jakaś podstawa prawna ? Wydaje mi się że to trochę krzywdzące, płacić po raz kolejny za egzamin, który już raz się zdało i to chyba drugi najtrudniejszy w kolejności jaki jest możliwy ze wszystkich aplikacji... Jesteś pewien swojej odpowiedzi ?
xyz450 jest off-line  
22-05-2014, 21:18  
ChrisYS
Moderator
 
ChrisYS na Forum Prawnym
 
Posty: 2.184
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Napiszę dość uszczypliwie, jeżeli sam nie potrafisz znaleźć podstawy prawnej lub nawet nie wiesz gdzie szukać ... nie myśl o aplikacji w ogóle, dylematy o zmianie nie będą cię dotyczyć.
ChrisYS jest off-line  
23-05-2014, 00:48  
marketgarden
Stały bywalec
 
Posty: 1.057
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Ręce opadają na taki denny poziom trollingu
marketgarden jest off-line  
23-05-2014, 10:48  
xyz450
Zbanowany
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Gdyby było to takie proste nie prosił bym o pomoc na forum powyżej. Ponadto, to chyba kolega będzie miał problem ze zdaniem aplikacji, jeżeli nie posiadł jeszcze elementarnej czynności czytania ze zrozumieniem. Na aplikację już się dostałem- chciałem zmienić ewentualnie kierunek. Nadto dzisiejsza adwokatura nie jest tą o którą śniłem i walczyłem; poziom chamstwa (wypowiedz kolegi powyżej), stopnia wykorzystywania aplikantów przez ,,partonów'', zerowe (wręcz minusowe) możliwości na rynku, (przy założeniu że nie posiada się rodzinki o korzeniach prawniczych- wtedy to mamy istne Eldorado !) dosięgnęło już zenitu. To, że w Sądach liczą się znajomości kto kogo zna, i co kto może, wiadomo nie od dziś. Egzaminy w trakcie aplikacji to po prostu kolejny smutny żart. Przykładowy zakres wymagań to uosp, ust o adw. kodeks etyki i historia adwokatury od XI w. z datami nazwiskami, stowarzyszeniami wszystkim. Niby prosto. Ok człowiek idzie na egzamin po MIESIĄCU PRZYGOTOWAŃ (8 h dziennie nad tym shitem) Spoko myślę sobie, odpowiedziałem na 11 z nich były proste, zdałem. Nie jednak nie !!! Co wy. Nie mam tatusia mecenasa. Mamusi też nie. Może mój patron się nie spodobał? Myślałem, że to z powodu braków merytorycznych, ale jeżeli oblewam egzamin bo nie znałem marki fortepianu podarowanego przez jednego z mecenasów dla pałacu Radziwiłłów to coś tu KURWA chyba jest nie tak. Są to dodatkowo moje przypuszczenia, ponieważ jest to jedyne pytanie z zestawienia na które W OGÓLE nie odpowiedziałem. Szanowna komisja oczywiście nie poinformowała mnie co było nie tak. W między bajki należy włożyć opowiastki o pseudo ,,elitarnym'' zawodzie. Dodatkowo Komisja już poinformowała mnie że poprawki też nie zdałem (wyrok przed procesem ? PRL once again ? ) ,,Mogę w sumie przyjść, ale niewiele to da'' (?!) Poprawkę mam w czerwcu Pusty śmiech mnie ogarnia jak na to wszystko patrzę. ,,Bóg'' ,,Honor'' ,,Sprawiedliwość''. RZYC sobie można tymi hasełkami podetrzeć. A już na pewno nie pasują do adwokatury ! W kancelariach pracuje od I roku na studiach. Czasownik ,,pracuje'' też niewiele ma tu do rzeczy, ale jak nazwać fakt pozostawania cudzą wycieraczką? Dzisiaj mam 27 lat, zaliczyłem 4 kancelarie (o różnych wielkościach i profilu) w dużym mieście w WLKP. Praca piątek, świątek i to często żądanie pozostawania na ,,stand by'' do godziny 20.00 Zgadnijcie ile przez ten czas zarobiłem ??? Tak dobrze myślicie. Tą piękną nieskończoną liczbą jest 0. Proszę Wszystkich którzy chcą iść na prawo: niech to 10 000 razy przemyślą. To nie jest ani przyszłościowy kierunek, ani tym bardziej elitarny zawód. Jedynie co zapewnia to ból i łzy. Jest nas jak psów. I tak też nas wszędzie traktują. Nie podoba się ? Przyjdzie następny i po kolanach będzie szurał, czy może jeszcze dla pana mecenasa pracować w Wigilię Bożego Narodzenia ! Miejmy trochę godności. Ja jej nie miałem. I żałuję. Nie rozumiałem też nigdy, dlaczego Temida jest ślepa... Teraz rozumiem to, chyba aż za dobrze.
xyz450 jest off-line  
23-05-2014, 10:57  
lokata
Ekspert
 
Posty: 5.861
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

O Bożena, cóż to za nieprzebrane pokłady frustracji.
Tylko jak to się ma do regulacji dotyczących zmiany aplikacji (ja również uważam, że należy ponownie zdać egzamin wstępny)?
lokata jest off-line  
23-05-2014, 11:06  
xyz450
Zbanowany
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Nijak. Było to zakończenie i krótkie podsumowanie tego co widzę. Nieprawdę może napisałem ??? Pokłady frustracji nieprzebrane hmmmm. Droga panieneczka, gdyby przeszła tyle co ja, usłyszała tyle co ja, zaliczyła tyle bloków co ja też NA PEWNO SZEEEEEEEROKO by się uśmiechała. Dzięki za odpowiedz.
xyz450 jest off-line  
23-05-2014, 11:12  
romans_petitem
Stały bywalec
 
Posty: 491
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Cóż, nie każdy musi być prawnikiem.
romans_petitem jest off-line  
23-05-2014, 11:19  
xyz450
Zbanowany
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Prawnikiem już jestem z racji posiadanego wykształcenia. Odbywanie i zakończenie pomyślne aplikacji implikuje fakt bycia mecenasem. Widać różnicę w instytucjach ? W zw z powyższym czy Twoja wypowiedz ma sens ? Zawiera poważny błąd rzeczowy. Ale spoko mama tata mecenasik na bank ci wytłumaczą.
xyz450 jest off-line  
23-05-2014, 11:32  
romans_petitem
Stały bywalec
 
Posty: 491
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Moi rodzice nie są mecenasami, mimo to udało mi się dostać na aplikację, skończyć ją i zdać egzamin radcowski, cud jakiś.
romans_petitem jest off-line  
23-05-2014, 11:52  
xyz450
Zbanowany
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

I co teraz Szanowna Pani mecenas robi ? Zasuwa za 1650 zł PLN dla innego mecenasa ? Pominę komentarZ APROPO radców prawnych. Albo nie. NIE POMINĘ bo jest to następna rzecz która niebywale mnie wręcz irytuje. Co wiemy o radcach prawnych komunistycznej instytucji powołanej do życia w latach 60-tych? A no to, że w ten właśnie sposób mamy DUALIZM zawodów prawniczych ewenement na skalę światową !!! (tak jakby lekarz stomatolog i lekarz od zębów- dokładnie te same uprawniania tylko nazwa inna ) Najlepsze jest to, że owa komunistyczna instytucja zepchnęła, złotoustą wielce zasłużoną i JEDYNĄ adwokaturę w kozi róg i bije ją po łbie pod KAŻDYM względem (można pozostawać w stosunku pracy, płacą mniejsze składki, mogą się reklamować, dowolnie zrzeszać to tylko pierwsze różnice które mi się przypomniały). Nadto Szanowna Pani mecenas przygotowanie radców do wykonywania zawodu jest takie, a nie inne co widać na załączonym obrazku. Jeżeli po odbyciu i zdaniu egzaminu końcowego na aplikacji, nie odróżnia Pani instytucji prawnika od mecenasa to szczerzę współczuję i zarazem jeszcze lepiej się bawię Miałem przyjemność nie raz obserwować ,,radców w akcji'' na sali sądowej. Ponadto jak odnajdujecie np. w postępowaniu karnym o które tak zaciekle walczyliście ? Jednym zdaniem ? Nie odnajdujecie się. I tutaj następna rzecz której nie rozumiem. Skoro wykonujemy podobno TE same zawody, to dlaczego nasze uprawnienia, przywileje tak znacząco się różnią ? Pytam raz jeszcze gdzie ta słynna złotousta adwokatura, gdzie te kilkugodzinne płomienne przemówienia, które odwracają bieg wydarzeń ? Gdzie ta żelazna konsekwencja, odwaga, honor, autonomiczność ? Nie ma i już nigdy nie będzie. Proponuje stworzenie jeszcze trzeciego zawodu radca-doradca prawnik. Fajna hybryda co ? Będzie łączył uprawnienia doradczo- prawniczo- sędziowsko-radcowskie. Pomysł wysyłam do ORA. Może opatentują. Ale najpierw w moim odczuciu niech zaczną może od mózgu...
xyz450 jest off-line  
23-05-2014, 12:29  
romans_petitem
Stały bywalec
 
Posty: 491
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

A z jakiej racji mam się Tobie spowiadać z moich zarobków? Przytyki odnośnie do poziomu szkolenia zostawię bez komentarzy, na aplikacji adwokackiej w moim okręgu kolokwia to był śmiech na sali, czego nie można powiedzieć o kolokwiach na radcowskiej. Nowelizacja co do obron w sprawach karnych wchodzi w życie dopiero w przyszłym roku, więc nie wiem, gdzie widziałeś tych radców, poza tym ja nie walczyłam, nikt ze znanych mi radców prawem karnym się nie zajmuje. Ogólnie EOT z mojej strony, bo widzę, że wylewasz swoje żale i niepowodzenia na osobach Bogu ducha winnych.
romans_petitem jest off-line  
23-05-2014, 12:36  
Przemos85
Użytkownik
 
Posty: 233
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Jeśli ktoś poległ na ustnym kolokwium i mu takie coś mówią, to musi być niezłym pyskaczem i pieniaczem, więc się nie dziwię. Aczkolwiek sytuacja mało realna jak dla mnie.
Odnośnie spraw karnych i radców prawnych - nikt nie będzie przymuszał do przyjmowania urzędówek (jak i bycia pełnomocnikiem z wyboru) gdyż radca na etacie nie będzie mógł występować jako obrońca, wielu o tym zapomina - wielu adwokatów.
Pozostałe role procesowe, tzn. pełnomocnik pokrzywdzonego, oskarżyciela posiłkowego i subsydiarnego, a także obrona w sprawach wykroczeń, pozostają w obecnym kształcie.
Przemos85 jest off-line  
23-05-2014, 12:41  
xyz450
Zbanowany
 
Posty: 11
Domyślnie RE: Zmiana kierunku aplikacjji

Z odpowiedzi wyżej wnioskuję, że zarobki owe są śmieszne. Szukałem tylko potwierdzenia, które znalazłem w Pani słowach (gdyby byłe przynajmniej godne, reakcja byłaby zgoła inna). Pięknie dała się Pani mi podpuścić. Jeżeli tak samo jest na sali sądowej, pragnę być Pani stałym przeciwnikiem procesowym. Po drugie nie pamiętam, żebyśmy przeszli na ,,TY''. Po trzecie dokładnie to samo słyszałem o kolokwiach na radcowskiej. Po czwarte czytanie ze zrozumieniem znowu się kłania. To, że uprawnienia wchodzą w życie w przyszłym roku mam lepszą świadomość niż Pani. Radców widziałem w akcji w innych postępowaniach gospodarczych i cywilnych i byli bardziej niż mierni. I to stanowisko wynika wprost z tekstu (poza tym, że są mierni). Słowem nie nadmieniłem, że widziałem radców w trakcie postępowania karnego. To już tylko Pani wizualizacja. Różnice w przygotowaniu adwokatów i radców widoczne są zatem gołym okiem. Zachęcam do podjęcia dalszej polemiki apropo różnic w naszych zawodach Przynajmniej się pośmieje.
xyz450 jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zmiana kierunku na studiach (odpowiedzi: 1) Witam . Otóż mam taki problem , uczęszczam na studia w swoim mieście (Ciechanów) na kierunek informatyka i chciałbym przenieść się na fizjoterapię na...
§ Zmiana Kierunku w Technikum (odpowiedzi: 2) Witam mam takie pytanie Brat chce zmienić kierunek w szkole lecz dyrektorka nie chce na to wyrazić zgody , Nie podała powodu Spełnia Warunki...
§ Zmiana kierunku studiów (odpowiedzi: 1) Witajcie Sprawa wygląda tak: w obecnym roku akademickim podjąłem studia na kierunku historia.Chciałbym ze studiów zrezygnować (najlepiej w...
§ Renta rodzinna, zmiana kierunku (odpowiedzi: 4) Witam w lipcu tego roku zrezygnowałem z kierunku studiów, tego samego miesiąca dostałem zaświadczenie, że zostałem przyjęty na inny kierunek. ...
§ Renta a zmiana kierunku (odpowiedzi: 1) Witam ! od kilku lat pobieram rente rodzinna Zus po zmarłym tacie obecnie ucze sie na technik uslyg kosmetycznych,ale chcialabym zmienic kierunek i...
§ zmiana kierunku (odpowiedzi: 21) Witam. Studiuję prawo dzienne na 2 roku na jednym z publicznych uniwersytetów. Problem tkwi w tym, że zdałam sobie sprawę, że prawo nie jest tym, co...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:09.