Egzamin radcowski 2015 cz.3 - Forum Prawne

 

Egzamin radcowski 2015 cz.3

a czy czynsz w wysokości 1.500 zł netto może być uznany za rażąco niski?...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Odpowiedz
 
18-04-2015, 06:23  
gosiaaaaaa
Użytkownik
 
Posty: 44
Domyślnie Egzamin radcowski 2015 cz.3

a czy czynsz w wysokości 1.500 zł netto może być uznany za rażąco niski?
gosiaaaaaa jest off-line  
18-04-2015, 06:33  
MC_
Użytkownik
 
Posty: 96
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Ja dalem 500. Kolezanka 600. Przechodzilo bez problemu.
MC_ jest off-line  
18-04-2015, 08:12  
TYTAN1975
Stały bywalec
 
Posty: 474
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Cytat:
Napisał/a gosiaaaaaa Zobacz post
a czy czynsz w wysokości 1.500 zł netto może być uznany za rażąco niski?
za taki metraż zapewne tak, ale to egzamin więc nie uważam, że wysokość czynszu miała znaczenie - brak czynszu owszem ale nie wysokość, chociaż nie wiadomo, które komisje na co zwracały uwagę - ja osobiście dałem 5.000 zł
TYTAN1975 jest off-line  
18-04-2015, 08:34  
pancia22
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Ja zabralam się za pisanie odwołania z cywila. Mam nieszczęsne zasądzenie- co fakt mam też cały piękny wniosek o zmianę o pauliance, ale w pośpiechu wkleiłam go nie w tym punkcie. W ocenach cząstkowych egzaminatorzy się wyłożyli i popisali takie bzdety, których w mojej pracy nie ma, np. napisali, że w pkt apelacji dot. 534 są rozważania dot. 527. Czytałam te kilka linijek i ich nie widzę. Widzę natomiast 2 strony o tym na samym początku apelacji.

Dodatkowo oczywiście mam prawidłowy szeroko rozpisany zakres zaskarżenia (z całą formułką dot. paulanki).

Najgorzej boli, że mam w ocenie, że praca bardzo staranna, prawidłowe zarzuty, używany język prawniczy, wszystko ładnie i pięknie, ale but bo trudno zrozumieć, że w pośpiechu, braku możliwości wydrukowania pracy i przeczytania jej nie na komputerze przed oddaniem, można pomylić się przy czynności kopiuj - wklej. Spodziewałam się 5, a wpadło 2...

Ponadto mam wrażenie, że dla potrzeb tego egzaminu stworzono nowe zasady postępowania. Wszystko, co przeczytałam w uzasadnieniu mojej pracy jest sprzeczne z zasadami postępowania z życia. Jestem osobą, która pisze czasami i po 3-4 apelacje tygodniowo w trudnych sprawach, a wg. komisji błąd przy kopiuj - wklej dyskwalifikuje mnie jako r.pr.

Mam wielką nadzieję, że komisja II stopnia jest bardziej ludzka. Prawdą jest, że jakby ktoś mi przyszedł ze sprawą i miałabym 6h do północy, żeby ją napisać ograniczyłabym się do wysłania 1 strony z określeniem sygnatury, stron, sądu i od jakiego wyroku apeluję. Czy by mi sąd oddalił (zgodnie z twierdzeniem egzaminatorów)? Nie, wezwałby mnie do uzupełnienia braków.

Jedyne pocieszenie, że w tym roku rekordowo wysoka zdawalność, więc będzie mało odwołań, więc może szybciej się dowiem, czy będę musiała jeszcze raz to zdawać.
pancia22 jest off-line  
18-04-2015, 08:45  
pike87
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Hej ja oblałem admina w tym roku i piszę właśnie odwołanie (wątek tutaj http://forumprawne.org/forum-mlodych...racyjnego.html)

Czy komuś przeszła może skarga na uchyłkę tylko z tego faktu, że kwestionował brak załączników, co powodowało że decyzja wymyka się spod kontroli (powołanie się na zarzut procesowy 7-ki oraz materialny 9-tka z rozporządzenia) ?
pike87 jest off-line  
18-04-2015, 12:22  
TYTAN1975
Stały bywalec
 
Posty: 474
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Cytat:
Napisał/a pike87 Zobacz post
Hej ja oblałem admina w tym roku i piszę właśnie odwołanie (wątek tutaj http://forumprawne.org/forum-mlodych...racyjnego.html)

Czy komuś przeszła może skarga na uchyłkę tylko z tego faktu, że kwestionował brak załączników, co powodowało że decyzja wymyka się spod kontroli (powołanie się na zarzut procesowy 7-ki oraz materialny 9-tka z rozporządzenia) ?
Przy rozwiązywaniu zadania zdający winien zwrócić uwagę na kwestie braku załączników do decyzji. Wprawdzie decyzja odmawia ustalenia warunków zabudowy, jednakże nie zwalnia to organu od załączenia do decyzji mapy, na której wyznaczono linie rozgraniczające teren inwestycji oraz wyników analizy (część tekstowa i graficzna). Trzeba uwzględnić, że uczynienie z analizy funkcji cech zabudowy i zagospodarowania terenu załącznika do decyzji jest równoznaczne z uznaniem tej analizy za dowód rozstrzygający, niezależnie od tego, czy decyzja ustala, czy też odmawia ustalenia warunków zabudowy.
Wobec powyższego, zdający winien zwrócić uwagę przede wszystkim na naruszenie § 9 rozporządzenia, w szczególności ust. 1 i 2. W tym kontekście możliwe jest również zarzucenie naruszenia art. 7 i art. 77 § 1 k.p.a., gdyż – w szczególności organ pierwszej instancji – nie zebrał i nie rozpatrzył w sposób wyczerpujący materiału dowodowego.
Mając na uwadze fakt, że decyzja o warunkach zabudowy powinna zawierać dwa załączniki, zdający może również wskazywać na naruszenie art. 64 ust. 1 w zw. z art. 54 pkt 3 i art. 52 ust. 2 pkt 1 u.p.z.p.

przecież dobrze masz w pracy według klucza to w czym problem ?
TYTAN1975 jest off-line  
18-04-2015, 13:21  
kura34
Użytkownik
 
Posty: 42
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

witam, czy ktos może pomóc w kwestii kosztów przy skardze pauliańskiej, złożyłem tylko wniosek o orzeczenie o kosztavh postępowowania wg. norm przepsianych.....i w uzasadnieniu napisałem Mając na uwadze, wniesione zarzuty, wnoszę o zasadzenie kosztów według norm
przepsianych.- jak rozumiem sad zasądził by mi koszty za 2 instancję a za pierwszą by przepadły .... ktoś ma pomysł jak to bronic?
mój pomysł taki....
1) w związku ze zmianą orzeczenia taki wniosek co do kosztów nie skutkuje zaskarżeniem kosztów 386 k.p.c??
i można stawiac zarzut braku zakarżenia i z tego skutek nie będie faktycznie taki, że sąd za obie instancje koszty zasądzi

a wiec WNIOSEK O PRZYZANIE KOSZTOW ZOSTAŁ ŻLOŻONY PRZY ZAŁOŻENIU ŻE SĄD ZMIENI WYROK, A STRONA POZWANA NIE BYŁA REPREZENTOWANA PRZEZ PEŁNOMOCNIKA AWIĘC NIEPOWSTNIE OBOWIĄZEK ZWROTU KOSZTÓW

-- czy w związku z tym nie mozna wprowadzić wniosku z tego iż złożenie takiego wniosku spowoduje orzeczenie za obie instancje? czy nie da sie w tym kierunku pociągnąc ?
- bo nawet jesli by przyjać, iż na skutek wnisoku o orzeczenie o kosztach wg norm przepisanych czyli sad orzekł by tylko za 2 ins a nie za 1 to jakie koszty by obciążały poza opłatą od powództwa?
-orzeczenie
III CZ 36/13- zakres zaskarżenia wyznacza żądanie co do kosztów A ZAKRES MAM O ZMIANĘ CO DO HALINY

pomóżcie....
kura34 jest off-line  
18-04-2015, 14:04  
Agn84
Użytkownik
 
Posty: 196
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

wiadomo kiedy ślubowanie w Warszawie ?
Agn84 jest off-line  
18-04-2015, 14:09  
kaktussukulent
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Cytat:
Napisał/a pancia22 Zobacz post
wg. komisji błąd przy kopiuj - wklej dyskwalifikuje mnie jako r.pr.
Powołaj się na ten błąd przy kopiowaniu z przywołaniem, że w takiej i takiej minucie kopiowałaś tekst i się pomyliłaś oraz daj numer kopii sprzed kopiowania i po kopiowaniu.
Kopie z danej minuty znajdziesz na komputerze w pliku egzaminu (chyba AZEP z dnia 12 marca 2015 r. ), tam masz w PDFie całość i w WORDzie poszczególne stany (co kilka minut w miarę postępów pisania pracy.
Była raz sprawa ściąganie na egzaminie i przeprowadzili dowód z kopii cząstkowych dla wykazania kto pierwszy napisał, a kto z niego spisywał. Może w Twojej sprawie tego nie zrobią, ale dla świętego spokoju mogą uznać odwołanie, aby WSA nie zarzuciło KII nie przeprowadzenia tej czynności.
Szansa? Myślę, że nie szkodzi tak napisać.
kaktussukulent jest off-line  
18-04-2015, 14:11  
pancia22
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Są dwie szkoły, co do Twojego problemu:
1. jeżeli sąd czegoś nie skopał, np. powinien zastosować 101 Kpc, a dał 98, to olewasz sprawę i o kosztach nic nie wspominasz, bo przecież jest 108 par. 1 kpc. Sąd powinien to zrobić jeżeli gdzieś pojawił się wniosek o zasądzenie kosztów. Po prostu jeżeli skarżysz wyrok to w tej samej części postanowienie o kosztach upada.
2. żeby apelacja wygladała porządnie i sąd II instancji nie zapomniał o kosztach za 1 to dodajesz pkt o zmianie kosztów za I instancję. Zdarzyło mi się, że sąd II instancji uwzględnił moją apelację w całości, ale zapomniał o kosztach sądowych (koszty zastępstwa mi przyznał) w I instancji, żeby je zmienić i w takiej sytuacji jest już po zabawie, bo zażalki na to nie ma ze względu, że sąd orzekał już drugi raz w przedmiocie kosztów i nie interesuje ich, że skopali (gdyby coś sobie skopali to by sprostowali oczywistą pomyłkę pisarską, ale pełnomocnika mają gdzieś).

Nie pamiętam dokładnie zadania będę jeszcze raz je przerabiała na potrzeby odwołania, ale z tego, co kojarze to powód wniósł o zasądzenie kosztów za I instancję. Nie widzę konieczności składania ponownie tego wniosku. Jeżeli zaskarżyłeś wyrok w części to w takim zakresie postanowienie kosztowe upadło - sąd zgodnie z art. 108 par. 1 powinien ponownie orzec w tym zakresie.

Mi egzaminator zarzucił brak zarzutu 98 Kpc. Muszę jeszcze raz zajrzeć do zadania, ale skoro przewalił powód to niby czemu Halina i Grzegorz nie mieli by mieć zasądzonych kosztów skoro wygrali (nie pamiętam, czy mieli fachowego pełnomocnika, ale przecież mogli i tak jakieś koszty ponieść w toku postępowania). Ja nigdy nie stawiam odrębnego zarzutu dla kosztów, jeżeli sąd mi nie skopał zasady zwrotu albo myśląc o interesie klienta usiłuje urzeźbić argumentację na 102 kpc w razie ewentualnego uwalenia apelacji.

Chyba dam jako tytuł mojego odwołania "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".

"Powołaj się na ten błąd przy kopiowaniu z przywołaniem, że w takiej i takiej minucie kopiowałaś tekst i się pomyliłaś oraz daj numer kopii sprzed kopiowania i po kopiowaniu.:

Dokładnie tak zrobilam. Przejrzałam wszystkie pliki z egzaminu i wyszukałam moment, w którym sobie wesoło wkleiłam nie w tym punkcie. Moja wina, bo zrobiłam sobie na samym początku egzaminu szablon, żeby o niczym nie zapomnieć i napisałam z automatu wniosek o zasądzenie. Skapnęłam się na 10 min przed końcem egzaminu i w nerwach nie ogarnęłam, że wklejam w złym miejscu. 1 egzaminator w ogóle nic nie napisał o tym, że wniosek jest, a drugi że nie ma podstaw, żeby uznać, że nie dotyczy kosztów (lol-fajne koszty poprzez uznanie za bezskuteczną....).
pancia22 jest off-line  
18-04-2015, 14:24  
kura34
Użytkownik
 
Posty: 42
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

pancia22, dziekuje, mi też walneli iż nie podniosłem zarzutu z 98, .... nie czaje ich
kura34 jest off-line  
18-04-2015, 16:08  
kacper555
Użytkownik
 
Posty: 105
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Nie było podstaw do stawiania zarzutu z 98 kpc.
kacper555 jest off-line  
18-04-2015, 16:13  
TYTAN1975
Stały bywalec
 
Posty: 474
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Cytat:
Napisał/a kacper555 Zobacz post
Nie było podstaw do stawiania zarzutu z 98 kpc.
chyba, że w części do Halinki Sprytnej
TYTAN1975 jest off-line  
18-04-2015, 16:39  
kacper555
Użytkownik
 
Posty: 105
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Ale nawet w części Halinki nie było podstaw. Bo skoro sąd oddalił powództwo z 527 wobec niej i obciążył powoda kosztami to jak kwestionujemy to rozstrzygnięcie merytoryczne to postanowienie kosztowe dzieli los tego rozstrzygnięcia. W zakresie zaskarżenia można wskazać że skarży się także postanowienie kosztowe ale nie trzeba czynić oddzielnego zarzutu bo postanowienie kosztowe było prawidłowe w stosunku do wydanego rozstrzygnięcia oddalającego.
kacper555 jest off-line  
18-04-2015, 16:47  
TYTAN1975
Stały bywalec
 
Posty: 474
Domyślnie RE: Egzamin radcowski 2015 cz.2

Cytat:
Napisał/a kacper555 Zobacz post
Ale nawet w części Halinki nie było podstaw. Bo skoro sąd oddalił powództwo z 527 wobec niej i obciążył powoda kosztami to jak kwestionujemy to rozstrzygnięcie merytoryczne to postanowienie kosztowe dzieli los tego rozstrzygnięcia. W zakresie zaskarżenia można wskazać że skarży się także postanowienie kosztowe ale nie trzeba czynić oddzielnego zarzutu bo postanowienie kosztowe było prawidłowe w stosunku do wydanego rozstrzygnięcia oddalającego.
jeżeli mamy dwóch pozwanych a sąd oddalił powództwo wobec obu a skarżymy w części tylko co do Halinki to wnosimy o zmianę wyroku wobec Halinki oraz wnosimy o koszty od Halinki bo była podstawa roszczenia, nie miałem z tym kłopotu bo zaskarżyłem wyrok w całości nie miałem tego dylematu a sąd I instancji zastosował 98 kpc, więc egzaminatorzy uznali, że należało podnieść zarzut z 98 kpc ale tylko wobec Halinki tak mi się wydaje, bo przecież nie wiem czym się kierowała komisja
TYTAN1975 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Egzamin radcowski 2015 odwołanie z prawa administracyjnego (odpowiedzi: 40) Nie zdałem w tym roku admina, wiem że napisałem pracę błędnie, ale może uda się coś ugrać. Może nieliczne osoby które nie zdały dołączą się do...
§ Odwołanie z pr. gospodarczego egzamin radcowski 2015 r. (odpowiedzi: 20) Witam, Czy ktoś z Was odwołuje się od wyniku egzaminu z prawa gospodarczego (egzamin radcowski 2015 r.)? Jakie argumenty podnosicie? Czy jest...
§ Egzamin radcowski 2015 cz.2 (odpowiedzi: 998) Witam Szanownych Forumowiczów! :) Temat o adwokackim jest, ale o dziwo żadnego wątku o tegorocznym radcowskim nie ma... Postanowiłem więc zacząć...
§ Egzamin radcowski 2015 (odpowiedzi: 2145) Witam Szanownych Forumowiczów! :) Temat o adwokackim jest, ale o dziwo żadnego wątku o tegorocznym radcowskim nie ma... Postanowiłem więc zacząć...
§ Egzamin radcowski 2013 - część V (odpowiedzi: 417) ------------------------ Niniejszym otwieram kolejną część wątku o egzaminie radcowskim 2013 ------------------------ Wiadomość dla osób...
§ Egzamin Radcowski 1-4.12.09 (odpowiedzi: 416) Witam, Będę wdzięczna za informacje dotyczące formy i zakresu egzaminu radcowskiego dla osób, o których mowa w art. 25 ust.2 ustawy o radcach...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.