Aplikacja komornicza cz. IV - Forum Prawne

 

Aplikacja komornicza cz. IV 3

Nie bójmy się tego optymistycznego słowa - to nic innego jak dobra zmiana...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Odpowiedz
 
30-04-2018, 22:50  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 9.679
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

Nie bójmy się tego optymistycznego słowa - to nic innego jak dobra zmiana
LLawyer jest on-line  
08-05-2018, 18:38  
iron87
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

Oby było tak jak na Słowacji pierw dowalili komornikom, a później się obudzili rządzący, że teraz komornicy mają dobry czas
iron87 jest off-line  
08-07-2018, 22:11  
Morata
Początkujący
 
Posty: 23
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

Cytat:
Napisał/a Sandritta92 Zobacz post
Morata- Dokładnie jest tak jak koledzy piszą. Podczas rozmów kwalifikacyjnych w kancelariach komorniczych, które ostatnio miałam czyli lipcu zeszłego roku jak wówczas jeszcze zmiany miały być od stycznia tego roku to na pytanie jak Pan/ Pani widzi sytuację po 1 stycznia to wszyscy, że nie wiedzą jak będzie ale zamykać się nie zamierzają, bo będą patrzeć jak to będzie wyglądało w praktyce. Szczerze oprócz tzw. hurtowni komorniczej gdzie pracowałam i faktycznie były słuchy że może być słabo (ale info chodziło między pracownikami, bo szef nam oficjalnie tego nie oznajmił ) to tylko jeden komornik szczerze mi się przyznał, że nie wie jak to będzie wyglądało i że pracę mi może zapewnić na pewno do listopada (na pięciu). A z info od moich znajomych z tej branży- Koleżanka z jeszcze innej kancelarii dostaje umowę tylko na czas dopóki nie zmieni się ustawa, natomiast kolega z żoną jak oboje dostali się na aplikację to on co chwila zmienia patrona bo już aplikant nie potrzebny (pracując za minimalną), a jego żona rzuciła aplikację. Więc jeśli już to lepiej pytaj po znajomych z innych kancelarii, ale pracowników (a najlepiej aplikantów/asesorów bo oni mają dokładną wiedzę co w trawie piszczy), a nie samych komorników. Chociaż polub taką stronkę na FB - W trybie art. 761 kpc i tam wypowiadają się jakoś bez optymizmu i sami komornicy (tylko trzeba wiedzieć kto jest z użytkowników komornikiem).

A i nie piszę tego bo jestem sfrustrowana bo się na aplikację nie dostałam- nawet do niej nie podchodziłam bo uznałam, że to bez sensu.
Zrobienie przez SN z komorników płatników VAT było o wiele bardziej dotkliwe dla ich finansów, niż ujednolicenie stawki czy ograniczenie ilości spraw.
Morata jest off-line  
20-07-2018, 19:28  
Macias84
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

czy jak nie zdążę złożyć wszystkich dokumentów (połowę) to odrzucą mój wniosek podchodzenia do egzaminu na aplikacje czy wezwią mnie do usunięcia braków i tym samym będę miał jeszcze kilka dni na skompletowanie kwitów? podpowiedzcie bo nie wiem czy teraz odpuścić i podchodzić w przyszłym roku.
pozdrawiam wszystkich
Macias84 jest off-line  
23-07-2018, 21:31  
Dragazes
Użytkownik
 
Posty: 248
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

A wiesz, że na egzaminie może być pytanie o dokładnie takiej treści?
Dragazes jest off-line  
29-11-2018, 21:21  
oficer wyższy
Użytkownik
 
Posty: 144
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

Witam wszystkich długo mnie tu nie był, gdyż odbywałem karę za złamanie regulaminu, jakoś tu mało postów, albo są wątki o których nie wiem.
oficer wyższy jest off-line  
13-01-2019, 15:12  
Mr Vindicatio
Użytkownik
 
Posty: 118
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

Cytat:
Napisał/a LLawyer Zobacz post
Nie bójmy się tego optymistycznego słowa - to nic innego jak dobra zmiana
Skutki "dobrej zmiany" w przepisach egzekucyjnych w pierwszej kolejności odczują rozpoczynający karierę w branży windykacyjnej, które wyglądaj dzisiaj następująco:

1600-2000 zł netto płacą na 2-letniej aplikacji komornicy w Warszawie (na umowie o pracę pensja minimalna + ewentualnie reszta wynagrodzenia "pod stołem").
Oczywiście, poza stolicą aplikanci komorniczy otrzymują co do zasady jeszcze niższe zarobki w kancelariach komorniczych.
Dodatkowo, w przypadku niezaliczenia egzaminu komorniczego należy się spodziewać zwolnienia z pracy i problemów ze znalezieniem nowej.

2000-3000 zł netto płacą na początku firmy windykacyjne, kancelarie windykacyjne i banki + bonusy pozapłacowe (darmowa opieka medyczna, karta Multisport, dopłaty do komunikacji miejskiej, szkolenia, ubezpieczenie grupowe itd.) + obowiązuje etos pracy.
Warunki pracy i płacy są lepsze niż u komorników, ale problem w tym, że 90 % banków komercyjnych, firm windykacyjnych i kancelarii windykacyjnych ma siedzibę we Wrocławiu i Warszawie.

Generalnie płace w branży windykacyjnej są teraz bardzo niskie, asesorzy coraz częściej odchodzą z zawodu, ludzie po zdanym egzaminie konkursowym mają problem ze znalezieniem patrona, firmy windykacyjne i banki wszczynają mniej postępowań egzekucyjnych niż w latach poprzednich, komornicy częściej zwalniają pracowników niż ich zatrudniają, coraz częściej zatrudnia się do egzekucji sądowej ludzi niebędących prawnikami, bez wyższego wykształcenia, bez doświadczenia a nawet obcokrajowców (sic!)

Generalnie ekspercka ścieżka kariery w branży windykacyjnej (komornicy, firmy windykacyjne, kancelarię windykacyjne i banki) jest - co do zasady - już nieopłacalna. Jeżeli ktoś chce teraz godnie zarabiać to szybko musisz zostać albo komornikiem albo awansować do kadry zarządzającej albo - co najbardziej racjonalne - zrezygnować w ogóle z kariery w branży windykacyjnej

Zapewne znajdą się wyjątki tj. ludzi którzy pracują w lepszych warunkach pracy niż wyżej opisane albo huraoptymiści, którzy napiszą, że nie jest tak źle.
Niestety, moje 7 letnie doświadczenie pracy (kancelarie komornicze, banki, firmy windykacyjne, kancelarie windykacyjne) dowodzą, że jednak jest tak źle
Mr Vindicatio jest off-line  
13-01-2019, 15:26  
oficer wyższy
Użytkownik
 
Posty: 144
Domyślnie RE: Aplikacja komornicza cz. IV

"Wam to dobrze młodzi jesteście a ja gdzie teraz robotę znajdę jak tylko wysłuchiwać umiem"? Tak nowelizacja uoksu jest beznadziejna, ale za nią możemy być wdzięczni sobie i ministerstwu pisząc sobie mam na myśli komorników, którzy tolerowali nadużycia nieuczciwych komorników, myśląc, że to nic złego i każdy ma prawo do błędów.
oficer wyższy jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Aplikacja komornicza cz. III (odpowiedzi: 1000) ---- Część trzecia wątku o aplikacji komorniczej. ---- Statystyki ze strony MS: Statystyki
§ Aplikacja komornicza cz. II (odpowiedzi: 1001) To chyba dobry moment na otworzenie drugiej części wątku o aplikacji komorniczej. Ag_Maz Ja zdawałem w Wawie i mimo wszystko postaram się...
§ Aplikacja komornicza (odpowiedzi: 1021) Ten temat zostanie otwarty w dniu 31 października. Będzie służyć tematyce związanej z aplikacją komorniczą – jej przebiegiem, opiniami,...
§ Aplikacja komornicza 2010 (odpowiedzi: 1054) Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek odnośnie aplikacji komorniczej gdyż istniejący wątek jest raczej zbiorem spamu niżeli przydatnych informacji. ...
§ Aplikacja komornicza (odpowiedzi: 14) Młodzi Prawnicy interesuje minie czy 1. można zdawać na kilka aplikacji np. komorniczą i adwokacką w tym samym roku 2. czy czy prawdą jest że egzamin...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.