Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016 - Forum Prawne

 

Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016 23

Taki prezent na święta dla przyszłych aplikantów: Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 grudnia - Dziennik Ustaw...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników

Forum Młodych Prawników - aktualne tematy:

  • § Jaki zawód dla mnie? I jak to ...
    Witam Was bardzo serdecznie :) Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Piszę do Was, ponieważ jestem ciekawy Waszych...
  • § praca magisterska
    jestem na etapie wyboru tematu pracy magisterskiej, zastanawiam się w jaki sposób rozwinąć temat o czynie...
  • § Egzamin wstępny na aplikację r...
    Cześć :-) Stwierdziłem, że założę wspólny temat dla tych egzaminów, bowiem są takie same. Ktoś już*coś...

Odpowiedz
 
25-12-2016, 12:50  
Canis Majoris
Użytkownik
 
Posty: 40
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Taki prezent na święta dla przyszłych aplikantów:

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 grudnia - Dziennik Ustaw
Canis Majoris jest off-line  
25-12-2016, 18:31  
Cez24
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Witam, mam pytanie do aplikantów.
W związku z zapowiedzianą nowelizacji ustawy i odebraniem nam oraz assesorom uprawnień, drastycznym obniżeniem stawek, zastanawiacie się nad ucieczką z aplikacji komorniczej? Mieliście rozmowy z patronami nt tych zmian, planują zwolnienia?
Mnie dobra zmiana właśnie dosięgnęła i od nowego roku dostaje wypowiedzenie umowy.
Zastanawiam się nad sensem szukania nowego patrona i płacenia za aplikacje, skoro i tak nie będziemy mieli szans na praktyczną naukę zawodu.
Dziękuje za odpowiedzi i życzę Wesołych Świąt.
Cez24 jest off-line  
29-12-2016, 10:31  
MajkJaro
Użytkownik
 
Posty: 226
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Na razie ustawy nie ma. Póki co...
MajkJaro jest off-line  
29-12-2016, 20:33  
kogz
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Aplikanci z izby rzeszowskiej i krakowskiej maja być połączeni i zajęcia maja odbywać się w Krakowie mimo uprzednich zapewnień o organizacji zajęć z osobna dla każdej z izb. Mój patron już ograniczył zatrudnienie ale w niewielkim zakresie,a do czasu wejścia w życie ustawy (wątpliwe że w zaproponowanym kształcie) zaniechał dalszej redukcji. Pożyjemy zobaczymy
kogz jest off-line  
02-01-2017, 07:42  
bohme91
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Czy ktoś z osób które zdały egzamin wstępny w obliczu zmian jakimi chce nas uraczyć "dobra zmiana" rezygnuje z aplikacji?
Mam patrona, ale zastawiam się nad rezygnacją.
Zastanawiam się również nad wymagalnością opłaty za aplikacje. Opłatę można wnosić w ratach, ale co w przypadku jeśli zrezygnuje po kilku miesiącach? Muszę opłacić cały rok, czy proporcjonalnie pozostała opłata zostanie umorzona?
bohme91 jest off-line  
04-01-2017, 12:36  
Apoloniusz28
Początkujący
 
Posty: 28
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Z tą wymagalnością opłaty za aplikacje to lepiej idź się zapytaj do sekretariatu właściwej izby, bo teoretycznie choćbyś w środku roku zrezygnował, to izba przecież zatrudnia wykładowców i z czegoś im musi zapłacić za wykłady .

Jak było 50 aplikantów na roku, to jak 1 osoba zrezygnowała to może nie był dla nich aż tak duży problem, ale teraz gdy jest mało osób na roku to nie wiadomo jak izba do tego podejdzie.

A co do Twojej rezygnacji, to może za szybko o tym myślisz, masz patrona , 2 lata Ci szybko przeleci, uprawnienia zrobisz , nowa ustawa jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądać, a choć jest panika, to przecież zawód komornika i tak będzie musiał istnieć .
Apoloniusz28 jest off-line  
04-01-2017, 22:46  
bohme91
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Ja nie panikuje, tylko rozważam każdą ewentualność. Siedzę w tej branży od kilku lat, patrona tak jak napisałeś mam. O pracę się nie boję, bo doświadczenie mam, ale jeśli dojdzie do tego, że rzeczywiście aplikanci i asesorzy stracą uprawnienia to robienie aplikacji i wywalenie w błoto co najmniej 10 tysi jest bezsensowne.
bohme91 jest off-line  
05-01-2017, 10:20  
Cez24
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Egzamin Wstępny Na Aplikację Komorniczą 2016

Witam ponownie. Jestem z Izby Lubelskiej sytuacja wygląda następująco, nie ma szans na zwolnienie z opłat za aplikacje bo Izba nie ma wystarczających środków. Osoby, które zdecydują się zawiesić aplikację zapłacą za okres, w którym uczestniczyli w zajeciach + okres do wydania decyzji przez Radę Izby. Ja podobnie jak bohme91 nie widzę sensu płacenia za aplikację, w sytuacji pozbawienia nas uprawnień. Pozostaje czekać do nowelizacji.
Cez24 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Egzamin na aplikację adwokacką 2016 (odpowiedzi: 431) W ubiegłym roku założyłam wątek,w tym roku niestety też-mam nadzieję,że w końcu ostatni ;) To moje trzecie podejście na aplikację adwokacką-w...
§ Egzamin wstępny na Aplikację Komorniczą 2015r. (odpowiedzi: 438) Witam wszystkich! Jeszcze co prawda nie ma ustaw, które obowiązywać będą na tegoroczny egzamin, ale warto wymienić się swoimi doświadczeniami z...
§ Egzamin wstępny na aplikację komorniczą 2014 wybiera się ktoś ??? (odpowiedzi: 456) Tak jak w temacie .. Wybiera się ktoś na aplikację komorniczą ?? Uczycie się już ??
§ Egzamin wstępny na aplikację ogólną (odpowiedzi: 1) Witam! Czy mógłby ktoś mi pomóc i podpowiedzieć od czego najlepiej zacząć naukę do aplikacji ogólnej? Może ktoś z Was poleciłby mi jakieś książki?...
§ egzamin wstępny na aplikację ogólną 2013 r. (odpowiedzi: 1002) proponuje założyć wątek dla tych, którzy w tym roku wybierają się na ogólną!
§ Egzamin kończący aplikację komorniczą (odpowiedzi: 7) Witam. W tym roku ok. października, po raz ostatni przeprowadzony zostanie egzamin kończący aplikację komorniczą, na starych zasadach. Jeżeli ktoś...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.