Konkurs - aplikacja KSSiP 2019 - Forum Prawne

 

Konkurs - aplikacja KSSiP 2019 44

A jest jakakolwiek opcja pozostawienia wspomnianych telefonów etc. chociazby w szafkach zamykanych na klucz? Czy pozostaje tylko ukrycie pod jakimś kamieniem przy rzece?...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Zamknięty temat
 
09-10-2019, 12:06  
droopss
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

A jest jakakolwiek opcja pozostawienia wspomnianych telefonów etc. chociazby w szafkach zamykanych na klucz? Czy pozostaje tylko ukrycie pod jakimś kamieniem przy rzece?
droopss jest off-line  
09-10-2019, 12:07  
Rumba
Użytkownik
 
Posty: 265
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

tylko chyba już za późno żeby temu zapobiec, bo jak..? chyba że nie będą naprawdę z niczym wpuszczać i jakieś bramki postawią, ale nie sądzę że to realne
Rumba jest off-line  
09-10-2019, 12:10  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Cytat:
Napisał/a Elkaa22 Zobacz post
Mój drogi, niektóre panie to z takimi torbami typu shopper nawet siedziały na sali.
O proszę, nie wiedziałem Znajomi z pracy wspominali tylko o kopertówkach i tym, że nieuczciwi faceci chcąc ściągnąć muszą chować telefony po gaciach albo marynarkach, a kobiety na legalu mogą trzymać je w torebkach z którymi bez żadnego "ale" wypuszczane są do toalet, w których niektóre siedzą nawet po kilka minut
Cytat:
Napisał/a Elkaa22 Zobacz post
Ale pewnie też ich tak po prostu zapytali.
Pewnie tak samo dociekliwi członkowie komisji będą pytając o "szczególnie uzasadnione powody opuszczenia stanowiska".
Kandydat:<podniesienie ręki>
Członek komisji: Tak, słucham?
K: Muszę skorzystać z toalety.
C: Dobrze, proszę za mną.
Kurtyna...

Nawet nie trzeba udawać skwaszonej miny. Dramat Swoją drogą to naprawdę przykre, że podczas byle jakiego kolosa na zaliczenie na studiach gdzie nikt z nikim nie konkuruje panują bardziej restrykcyjne zasady niż na ważnym, drogim, państwowym egzaminie gdzie ponad 10 kandydatów bije się o jedno miejsce. Chyba mamy prawo wymagać choćby podstawowej kontroli i równych, uczciwych zasad dla wszystkich? Po co w ogóle powoływać komisję konkursową i kazać siedzieć jej na sali (a także ją opłacać)? Żeby było komu odprowadzać kandydatów do toalet? Dziękuję, sam trafię...

Skoro udało się zapisać w regulaminie, że przez pierwszą godzinę żadnych wyjść nie ma i ten konkretny zapis jest faktycznie respektowany (las rąk wystrzeliwuje w górę dosłownie sekundę po tym czasie - każdy chce być pierwszy w kolejce, żeby nie tracić czasu na zbędne czekanie), to naprawdę nie widzę powodu, dla którego nie można by było rozbić pierwszego etapu na np. dwa bloki w stylu: piszemy 1:15 bez żadnych wyjść (czyli 15 minut dłużej niż teraz), potem przeznaczamy powiedzmy 2h na toaletę i zjedzenie jakiegoś batona, a następnie znów 1:15 testu (okrojonego do 120-130 pytań). Cała procedura wydłużyłaby się raptem o te 2 godziny przerwy, a nie byłoby przynajmniej żadnych wątpliwości co do uczciwości wszystkich kandydatów.
Cytat:
Napisał/a oliwiabb Zobacz post
A może trzeba gdzieś to zgłosić, napisać jakieś oficjalne pismo, żeby podjeli w koncu działania aby zapobiec temu masowemu ściaganiu.
Nic to nie da. Nie ma woli, by poprawić uczciwość/organizację konkursu. "Wyższa kasta" woli przyjść na komisję, odbębnić swoje i jak najszybciej wrócić do domu, zamiast zajmować się jękami jakichś młodziaków świeżo po studiach, które pojawiają się rokrocznie. Mało kto u tych leśnych dziadków zdaje sobie chyba sprawę, że te powiedzmy 5 punktów mniej/więcej w teście, robi naprawdę ogromną różnicę w końcowym położeniu na liście rankingowej.
Cytat:
Napisał/a Rumba Zobacz post
Uważacie, że ludzie naprawdę tak ściągają..?
Nie każdy ściąga, ale spora część na pewno. Przypomnij sobie ile osób wychodziło u Ciebie do toalety podczas matury, kolosa na studiach, egzaminu językowego, itd. 1? 2? 3? Jaki to odsetek piszących? 0,5%? 1%? W pierwszym etapie konkursu do KSSiPu będzie to spokojnie kilkaset osób, czyli pewnie jakieś 15-20%. Wspomnisz moje słowa w listopadzie. Dla porównania na kazusach, gdzie ściągnąć dużo trudniej (no bo niby jak znaleźć odpowiedź na rozbudowany kazus?) a czasu jest jak na lekarstwo liczba toaletowiczów wróci do normalnych rozmiarów, czyli ponownie będzie to 1-2%.
Cytat:
Napisał/a Rumba Zobacz post
Nie wyobrażam sobie nawet jak ze stresu zapamiętać pytania, które chce się sprawdzić
Ty sobie nie wyobrażasz, a ja jak najbardziej. Otwórz arkusze z lat ubiegłych i zobacz ile jest krótkich pytań o jakiś termin albo instytucję. Kto mianuje referendarza...? Kto jest prokuratorem przełożonym...? Jaki jest skład KRP? Ilu członków liczy rada gminy w gminie...? Wystarczy zapamiętać 4-5 pytań, żeby przesunąć się o kilkaset miejsc w górę.
Cytat:
Napisał/a Rumba Zobacz post
wpuszczają do łazienki z torebkami...?
Jak najbardziej. Ja co prawda słyszałem tylko o kopertówkach, ale jak widać koleżanka wyżej wspomina o czymś znaaaaacznie większym. Taka panna podnosi sobie rękę, dostaje zgodę na wyjście, schyla się po torebkę położoną na podłodze, zawiesza ją na ramię i maszeruje za członkiem komisji w stronę toalety.
 
09-10-2019, 12:28  
Elkaa22
Użytkownik
 
Posty: 65
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Eh. Niestety wygląda to tak jak to wygląda.
Na sali Expo w Krakowie są toalety w środku sali. Tzn jak już się wejdzie na salę, zajmie miejsce to jeśli po godzinie chcesz skorzystać to podnosisz rękę i jesteś odprowadzany do komisji ,oddajesz pracę, jest robiona jakąś adnotacja że idziesz do toalety. Potem wracasz do komisji bierzesz swoją pracę. Idziesz na swoje miejsce. Od zeszłego roku są kamery na sali. Wiadomo nikt nie będzie nikogo przeszukiwał, czy idzie z telefonem do toalety. Niby mogą zajrzeć do torebki,ale jak ktoś będzie miał schowany telefon w kieszeni, czy innej części garderoby to przecież żaden sędzia/prokurator nie pozwoli sobie na przeszukanie.

Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś szybko przyszedł na salę ,zmarzł i musi skorzystać.
Nie mam pomysłu co by można było zrobić żeby wyeliminować ściąganie.

Ogólnie to raz podobno tak długo pozwalali ujawnić się osobom ,które wniosły telefon na salę i oddać je do depozytu.... Że jakby te wszystkie osoby nagle wywalili z sali to połowy by nie było. (A jestem pewna ,że nie wszyscy wtedy oddali).

Co roku ten temat wraca na forach. Jest to żałosny poziom. Ale nie ma się co dziwić. To nie konkurs na korpo gdzie kibicujesz znajomym,tylko walczysz o jedno miejsce, potem o miejsce w domu aplikanta itd.
Sama rok temu korzystałam z toalety na sali. Ale zrobiłam to zaraz przed rozpoczęciem pisania, żeby potem nie wychodzić.
Czasu na prawdę jest mało. Trzeba jeszcze przenieść odpowiedzi na kartę z pięknymi kwadracikami. A mi zajęło to ponad 30 minut.
Elkaa22 jest off-line  
09-10-2019, 12:50  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Cytat:
Napisał/a Elkaa22 Zobacz post
To nie konkurs na korpo gdzie kibicujesz znajomym,tylko walczysz o jedno miejsce, potem o miejsce w domu aplikanta itd.
I to boli najbardziej. Gdybyśmy walczyli o przekroczenie progu, to nikt nie oglądałby się na innych. Każdego interesowałoby tylko to, że ma przekroczyć 100-120 punktów i nic więcej.

Tu niestety konkurujemy ze sobą i słabe jest to, że jeden traci czas zagłębiając się w jakieś szczegóły z prawa budowlanego albo pomocy społecznej, a inny przeznacza go na dokładniejsze opanowanie kodeksów, bo najobszerniejszą część "egzotyki" (czyli te 3-4 ustawy po 120 stron i więcej do których nawet nie zajrzy) rozwiąże w WC na telefonie. Trudno się więc dziwić kandydatom, że widząc lekceważące podejście MS/KSSiPu, w poczuciu niemocy i bezsilności wyładowują swoją frustrację na forach czy Facebookach.

Kamery, obecność komisji, konieczność trzymania torebek na podłodze, adnotacje, oddawanie prac - to wszystko pozory kontroli, bo przecież nikt nie będzie ściągał na sali. Wystarczy przed wejściem do hali włożyć telefon do kieszeni, po godzinie rozwiązywania testu podnieść rękę i w WC przez 2-3 minuty sprawdzić odpowiedzi na kilka pytań.

Jak napisałaś - nikt nie pozwoli sobie na przeszukiwanie kandydatów, a bramki nie wykryją telefonu. Jedynym wyjściem jest rozbicie testu na kilka bloków (np. dwa) i całkowity zakaz opuszczania sali w trakcie pisania. Skoro teraz udaje się egzekwować absolutny zakaz wyjść w ciągu pierwszej godziny, to dlaczego nie można zorganizować dwóch części po 1:15 każda z przerwą na toaletę pomiędzy?
 
09-10-2019, 13:01  
Elkaa22
Użytkownik
 
Posty: 65
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Myślę, że da się wytrzymać bez toalety przez ten czas przeznaczony na egzamin. Myślę że osoby którym by zależało ogarnelyby taka restrykcje, tym bardziej że już na sali przed samym pisaniem można do woli wędrować do toalety. Jeśli ktoś mocno by musiał iść, to oddając pracę powinien był wtedy oddać ją na amen
Ale watpie, że przy takiej ilości ludzi na sali w jednym miejscu się na to zdecydują
Bo masz prawie tysiąc osób na każdą sale. I na to trochę pracowników szkoły i komisję.

Trzeba poczekać na komunikat szkoły i regulamin jak to w tym roku sobie wyobrażają.
Ogólnie to myślę ,że jesteśmy w ***** jeśli chodzi o ściąganie
Elkaa22 jest off-line  
09-10-2019, 13:18  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Cytat:
Napisał/a Elkaa22 Zobacz post
Myślę, że da się wytrzymać bez toalety przez ten czas przeznaczony na egzamin. Myślę że osoby którym by zależało ogarnelyby taka restrykcje, tym bardziej że już na sali przed samym podaniem można do woli wędrować do toalety.
Też jestem zdania że 3h bez toalety, jeśli się chce, można spokojnie wytrzymać (wystarczy załatwić co trzeba przed wejściem i później nie pić na potęgę), ale rozbicie testu na przynajmniej 2 bloki zamknęłoby usta tym, którzy twierdzą inaczej i podnoszą lament "Jak to tak zabronić wychodzenia do WC? Skandal!"
Słowo klucz to chyba "jeśli się chce". Odnoszę wrażenie, że na teście do KSSiPu kandydaci chcą wyjść do WC, zamiast chcieć zostać na sali

Kino, teatr, wycieczka szkolna, wykład, egzamin, nawet drugi etap konkursu - wszędzie tam takich masowych wycieczek nie ma. Tylko na teście, gdzie sprawdzenie niektórych odpowiedzi na telefonie to raptem kilkanaście sekund roboty, dziwnym trafem prawie każdy "musi siku"...
Cytat:
Napisał/a Elkaa22 Zobacz post
Jeśli ktoś mocno by musiał iść, to oddając pracę powinien był wtedy oddać ją na amen
Amen!

Szkoda, że szanse na to są zerowe.
Cytat:
Napisał/a Elkaa22 Zobacz post
Trzeba poczekać na komunikat szkoły i regulamin jak to w tym roku sobie wyobrażają.
Serio liczysz, że cokolwiek zmienią? Ja nie muszę na nic czekać żeby wiedzieć, że będzie kopiuj/wklej regulaminu ubiegłorocznego.
 
09-10-2019, 13:23  
InDubioProReo88
Użytkownik
 
Posty: 89
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Przy tych cenach egzaminów już dawno powinni zaopatrzyć się w sprzęt do zakłócania fal
https://allegro.pl/oferta/zagluszacz...-16-8514361417

InDubioProReo88 jest off-line  
09-10-2019, 13:49  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Co za problem pobrać akty prawne z isapu w formie pdfu? Sam bym tak zrobił, gdybym szedł na egzamin z zamiarem ściągania (na wypadek ewentualnych problemów z zasięgiem).

Nikt przecież nie mówi o tym, że w toalecie sprawdzi się odpowiedzi na wszystkie pytania. Wystarczy pobrać np. 10-15 wybranych ustaw, do których w ogóle się nie zajrzało albo które zna się najsłabiej, z odgórnym założeniem że "jak pojawi się z nich trudne pytanie to mam asa w rękawie (a raczej w torebce)". Otwierasz później sobie takie prawo o prokuraturze, klikasz "szukaj" wpisujesz interesujące Cię słowo-klucz i po chwili masz odpowiedź.

Problem ściągania można wykluczyć tylko i wyłącznie przez całkowity zakaz opuszczania sali w trakcie testu, bez oglądania się na płacze niektórych że "dorosły człowiek nie wytrzyma godziny bez wyjścia do toalety".

Post jest oczywiście odpowiedzią na wpis InDubioProReo88, a nie śmieszka wyżej Swoją drogą tu nie trzeba żadnych porad jak wnieść telefon ani jak wyjść do WC. Wystarczy włożyć telefon do kieszeni, a następnie podnieść rękę podczas testu i pani z komisji sama Cię odprowadzi.
 
09-10-2019, 13:52  
Elkaa22
Użytkownik
 
Posty: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a riso Zobacz post
Serio liczysz, że cokolwiek zmienią? Ja nie muszę na nic czekać żeby wiedzieć, że będzie kopiuj/wklej regulaminu ubiegłorocznego.
Tak, chciałabym np. zapisu o zakazie wychodzenia do toalety w czasie samego pisania na teście.
Marzenia ściętej głowy
Elkaa22 jest off-line  
09-10-2019, 13:56  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Cytat:
Napisał/a Elkaa22 Zobacz post
Marzenia ściętej głowy
Lepiej bym tego nie ujął
 
09-10-2019, 14:35  
_Honey_Bunny_
Użytkownik
 
Posty: 146
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Cytat:
Napisał/a EgzaminatorJ.T. Zobacz post
Jako członek tegorocznej komisji egzaminacyjnej jestem bulwersowany waszymi wpisami.
Zajrzałem na forum osób - jak sądziłem - przygotowujących się do tego arcy-trudnego egzaminu,
a tu same porady jak oszukiwać:
- jak wnieść telefon na salę egzaminacyjną
- jak udać się do toalety, celem uzyskania niedozwolonej pomocy.
Nie dowierzam,
Oczywiście przekażę osobie sprawującej funkcję Przewodniczącego komisji,
tak, można nas okłamać wnosząc telefon w majtkach, wszak traktujemy was poważnie
ale są metody:
- można ( i tak będę wnioskował ) poprosić Centralne Biuro Antykorupcyjne, aby "zabezpieczyło" W.C., poprzez blokowanie (zagłuszanie sygnałów telefonicznych),
- można też odnotowywać, kto będąc w W.C. (dane tej osoby są znane) próbował połączyć się telefonicznie,
- z pewnością poprosimy - jako Komisja - aby CBA ustaliło numery IP w/w wpisów, celem weryfikacji, kto był autorem w/w wpisów.
Taka osoba (takie osoby) - nawet mimo ewentualnego pozytywnego wyniku z egzaminu, nie zostaną dopuszczone do szkolenia aplikacyjnego.
Wstyd Panie. Panowie !
Wstyd, to nie potrafić czytać ze zrozumieniem powyższych postów i podawać się za członka komisji egzaminacyjnej. Idź trollować gdzieś indziej.

Jeśli to jednak prawda, to szczerze współczuję osobie, której prace będą sprawdzane przez autora cytowanego postu.
_Honey_Bunny_ jest off-line  
09-10-2019, 16:37  
..Daniel..
Użytkownik
 
Posty: 337
Domyślnie

Cytat:
Napisał/a Rumba Zobacz post
Uważacie, że ludzie naprawdę tak ściągają..? Nie wyobrażam sobie nawet jak ze stresu zapamiętać pytania, które chce się sprawdzić i nie upuścić telefonu z ręki wpuszczają do łazienki z torebkami...? każdy pkt robi różnicę, więc jak ktoś sprawdzi sobie powiedzmy 3 odpowiedzi, bo zakładam, że więcej nie zdąży to robi różnice tym uczciwym
Problem z kibelkiem jest, ale z drugiej strony go nie ma. Będą ścigać osoby, które spodziewają się wyniku około 80-100, bo one niczym nie ryzykują. Takie osoby jak mogą ściągnąć 2-4 pytania, a to i tak im nic nie da. Osoby dobrze przygotowane, czyli liczące na wynik 110 pkt, a tym samym liczące się walce o aplikację nie zaryzykują kilku miesięcy nauki dla 2-3 pkt.
Z drugiej strony was rozumiem, za pierwszym razem, gdy mi brakło do dostania się na aplikację 0,5 pkt i byłem piąty nieprzyjęty, świadomość, że 5 osób mnie prześcigło, bo oszukali była dołująca. Jednak zarówno za pierwszy jak i drugim podejściem nie przyszło mi do głowy by ściągać.
..Daniel.. jest off-line  
09-10-2019, 16:42  
_Honey_Bunny_
Użytkownik
 
Posty: 146
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Cytat:
Napisał/a EgzaminatorJ.T. Zobacz post
bardzo łatwo będzie cie zidentyfikować po IP

Baw się dobrze przy identyfikowaniu
Nie siej zamętu, jeśli myślisz, że ktoś bierze Cię na poważnie, to grubo się mylisz. Bardzo słaby bait.

Ludzie przed egzaminem mają wystarczająco dużo stresów, nie potrzebują pajacowania.
_Honey_Bunny_ jest off-line  
09-10-2019, 17:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Konkurs - aplikacja KSSiP 2019

Cytat:
Napisał/a ..Daniel.. Zobacz post
Osoby dobrze przygotowane, czyli liczące na wynik 110 pkt, a tym samym liczące się walce o aplikację nie zaryzykują kilku miesięcy nauki dla 2-3 pkt.
Czym ryzykuje osoba celująca w okolice 120-125 pkt?

Chowa telefon w gacie, podnosi rękę, idzie do WC, zamyka się na 3 minuty w kabinie. Nikogo nie interesuje co robi w środku, nikt do niej przecież nie zajrzy. Ze stresu musiałaby chyba upuścić telefon na podłogę, żeby zostać złapana. A dodatkowych kilka punktów piechotą nie chodzi...

Moim zdaniem problem z kibelkiem jest i to spory, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość osób w przedziale 115-130 pkt. Tu 5 pkt różnicy decyduje o tym, czy jesteś w ścisłym czubie, czy niemal na samym dnie.
 
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Konkurs - aplikacja KSSiP 2018 cz. II (odpowiedzi: 780) 1. Może mi ktoś powiedzieć czy ktoś się spotkał z sytuacją, w której osoba wysyłająca dokumenty miała jakieś braki formalne i co w związku z tym?...
§ Konkurs - aplikacja KSSiP 2018 (odpowiedzi: 1000) Skoro konkurs 2017 został rozstrzygnięty, możemy zacząć dyskusje na temat tegorocznego :)
§ Konkurs - aplikacja KSSiP 2017 cz. V (odpowiedzi: 15) https://forumprawne.org/forum-mlodych-prawnikow/761662-konkurs-aplikacja-kssip-2017-cz-iv-67.html Dla mnie też jest to tajemnicą... KRK to...
§ Konkurs - aplikacja KSSiP 2017 cz. IV (odpowiedzi: 1000) Ktoś na pewno po drugiej liście będzie skrzywdzony:smile: i KSSIP nie będzie mógł odtrąbić sukcesu
§ Konkurs - aplikacja KSSiP 2017 cz. II (odpowiedzi: 1000) Za chwilę na TVN24 będzie reportaż w sprawie KRS vs MS dotyczącej asesorów i będzie wypowiedź jednego asesora, któremu wyrażono sprzeciw. Ciekawe jak...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.