Egzamin notarialny 2021 - Forum Prawne

 

Egzamin notarialny 2021

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że egzamin notarialny odbędzie się 7-9 września 2021 r., przed 6 komisjami w różnych izbach notarialnych. Od 2019 r. wiadomo, że do egzaminu notarialnego można podejść w dowolnej Izbie, tylko trzeba się ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników


Odpowiedz
 
01-04-2021, 17:45  
Beata Olsza
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Egzamin notarialny 2021

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało, że egzamin notarialny odbędzie się 7-9 września 2021 r., przed 6 komisjami w różnych izbach notarialnych.
Od 2019 r. wiadomo, że do egzaminu notarialnego można podejść w dowolnej Izbie, tylko trzeba się odpowiednio wcześniej zameldować w danym miejscu.
Gdzie starujecie ?
Wydaje mi się, że najłatwiej będzie w Krakowie.
Po wykryciu oszustwa na egzaminie notarialnym w 2018 r. w Krakowie, którego beneficjentem ma być syn notariusza, Ministerstwo Sprawiedliwości ściśle monitorowało egzaminy notarialne w Krakowie w 2019 i 2020 i zdawalność była najwyższa w Polsce (w 2019 ponad 60%).
Teraz została powołana komisja egzaminacyjna w Krakowie i patrząc na jej skład wygląda bardzo dobrze:
- 4 sędziów, którzy w przeszłości dość łagodnie oceniali
- 2 notariuszy z Izby Notarialnej w Rzeszowie.
Minister Sprawiedliwości po tym co się działo na egzaminie notarialnym w 2018 r. w Krakowie, nie powołał żadnego notariusza z Krakowa.
Jakie opinie ?
wiadomo - od składu komisji wiele zależy.
Beata Olsza jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Egzamin radcowski 2021 (odpowiedzi: 92) Czasu jeszcze trochę jest ale powoli trzeba zacząć myśleć... Jest tu ktoś ze zdających w 2021 r.?
§ Egzamin wstępny 2021 na aplikację adwokacką/radcowską (odpowiedzi: 0) jesli jest ktoś chętny na zbiorowy zakup testów arslege z osób przystępujących do egzaminu w tym roku to proszę zajrzeć na grupę fb...
§ egzamin notarialny (odpowiedzi: 648) Czy ktoś dysponuje pytaniami z egzaminu notarialnego? Może chociaż jakieś przykładowe pytania. Z góry wielkie dzięki. I powodzenia tym wszystkim,...
§ egzamin notarialny (odpowiedzi: 56) Witam! Mam pytanie dotyczące egzaminu uzupełniającego notarialnego po egzaminie sędziowskim. Czy może ktoś posiada szerszą wiedzę (najlepiej...
§ Egzamin notarialny (odpowiedzi: 4) Witam, poszukuję materiałów do egzeminu notarialnego (kazusy, tematy zajęć seminaryjnych, wykazy ustaw itp.) Za pomoc z góry dziękuję!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.