To już żart - Forum Prawne

 

To już żart 3

Cytat: Napisał/a Seb72 nasunęło mi się takie pytanie: czy Krrris jako osoba poszkodowana może występować w sprawie karnej skarbowej jako oskarżyciel posiłkowy? chodzi mi o to żeby nie skończyło się na małym mandacie, ale żeby ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Hydepark


Odpowiedz
 
11-04-2014, 15:16  
Krris_
Początkujący
 
Krris_ na Forum Prawnym
 
Posty: 18
Domyślnie RE: To już żart

Cytat:
Napisał/a Seb72 Zobacz post
nasunęło mi się takie pytanie: czy Krrris jako osoba poszkodowana może występować w sprawie karnej skarbowej jako oskarżyciel posiłkowy?

chodzi mi o to żeby nie skończyło się na małym mandacie, ale żeby oszust pracodawca (mówiąc potocznie) "pożałował że się urodził"...

jakiś wyrok karny (choćby zawiasy) jakieś podanie wyroku do publicznej wiadomości, itd. itp.

czy w sprawach o przestępstwa podatkowe można w ogóle orzec takie "uatrakcyjnienie" odpowiedzialności karnej czy w grę wchodzą tylko pieniądze?
Przypomniało mi się co do tego wcześniejszego tematu bo w marcu miałem 202,5 godziny (dla tego że nie dostosowałem się do odgórnego nakazu pracy minimum po 12h dziennie) z czego pracodawca mi zapłacił jedynie za 168 godzin (tyle było chyba w marcu) + ekwiwalent za urlop. No i z tego co napisałeś to można się starać o 34,5 niezapłacone nadgodziny?
Krris_ jest off-line  
11-04-2014, 15:56  
Seb72
Zbanowany
 
Posty: 4.444
Domyślnie RE: To już żart

można - jeśli potrafisz wykazać że pracowałeś.

musiałaby tam wpaść jakaś kontrola sprawdzić np. ilość wyprodukowanego towaru, ilość stanów magazynowych, ilość towarów sprzedanych itd. itp. - a potem rzeczoznawca wyceniłby że tego się nie da wyprodukować w 168h, więc uzyskałbyś dowód z ekspertyzy rzeczoznawcy że przepracowałeś więcej niż Tobie zapłacono.

pytanie czy znajdziesz tak sumiennego inspektora pracy któremu będzie chciało się przyłożyć do roboty...

na Twoim miejscu przynajmniej bym spróbował...
Seb72 jest off-line  
11-04-2014, 16:08  
Krris_
Początkujący
 
Krris_ na Forum Prawnym
 
Posty: 18
Domyślnie RE: To już żart

mam taki zamiar no i chyba znalazłem bo rozmawiałem z panią inspektor która ma nadzór nad sprawą w firmie X i mówiła mi że postara się coś wskórać w mojej sprawie żeby pracodawca wypłacił mi wszystko po tym ma dać znać co udało się jej załatwić, a kto taką kontrolę wysyła? no i czy orientuje się ktoś jak wtedy naliczane są nadgodziny?
Krris_ jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.