Wojsko, a odbywanie kary pozbawienia wolności
Mam takie pytania czysto teoretyczne. Skazany odbywa karę pozbawienia wolności. Dostaje wezwanie na stawienie się do wojska. Powód wezwania, załóżmy dwa scenariusze:
-ćwiczenia rezerwy
-stan wyjątkowy/zagrożenia, gdzie rezerwiści są powoływani do służby w wyznaczonych jednostkach, celem osiągnięcia gotowości bojowej.
I właśnie, jak to wygląda w przypadku gdy ktoś odbywa karę pozbawienia wolności? W ZK lub SDE? Co, jeśli zapuka listonosz lub ŻW z wezwaniem na ćwiczenia następnego dnia, a osoba jest w domu, ale na SDE? Z jednej strony służba wojskowa jest obowiązkiem na podstawie Konstytucji, z drugiej strony państwo skazało na karę pozbawienia wolności. Nie wiem czy wojsko ma wgląd do tego, kto odbywa karę, ale "burdel w papierach" może być
|