zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia - Forum Prawne

 

zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia

Witam Czy gdyby udowodnić przed sądem, że w wyniku wprowadzonych przez rząd obostrzeń, ograniczeń utraciłeś dochód, straciłeś pracę, a twój stan zdrowia się pogorszył to jest szansa na uzyskanie odszkodowania? Oczywiście wszystko podparte dokumentami. W ...Wróć   Forum Prawne > Różne > Hydepark


Zamknięty temat
 
22-03-2021, 19:35  
bewote8047
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia

Witam
Czy gdyby udowodnić przed sądem, że w wyniku wprowadzonych przez rząd obostrzeń, ograniczeń utraciłeś dochód, straciłeś pracę, a twój stan zdrowia się pogorszył to jest szansa na uzyskanie odszkodowania? Oczywiście wszystko podparte dokumentami.

W prasie coraz częściej słyszy się, że takie pozwy mogą mieć podstawę prawną. Inni natomiast twierdzą, że rozporządzenia są nielegalne, a skoro nielegalne, to nie można domagać się odszkodowań.


Słyszałem również, że mają wprowadzić dochód gwarantowany ( skoro mówi o tym rząd) to chyba należy rezygnować z złotówki bo tu druga wenezuela będzie. Cała UE, a nawet chiny chcą u siebie coś takiego wprowadzić.
bewote8047 jest off-line  
22-03-2021, 21:53  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 39.055
Domyślnie RE: zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia

Złóż pozew to się przekonasz. Tutaj wróżka usunęła konto a szklana kula rozbiła się.


PS.
Nie zajmujemy się omawianiem doniesień medialnych.
LeszsekS jest off-line  
23-03-2021, 23:26  
bewote8047
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia

Wróżka konto usunęła bo nam Pana @LeszsekS- ka zostawiła który to już w temacie jest.

Sprawa jest prosta.
Przed epidemią miałeś wykazany zysk na poziomie XX złotych.
Rząd wprowadza bana.
Pracodawca zwalnia cię, a jako przyczynę podaje BAN rządu na co masz od niego stosowny dokument.

W międzyczasie szukasz pracy ( na co znowu wykazujesz dokumenty) ale nikt cie nie chce zatrudnić argumentując to banem firmy. Ew. zatrudnia na gorszych warunkach argumetnując to banem. Oczywiście na to też masz stosowny dokument od nowego pracodawcy.

To chyba prosto stwierdzić kto się przyczynił do obniżenia twojego standardu życia.

Tak samo tyczy się to stanu zdrowia. To przez władzę służba zdrowia jest niedostępna dla obywateli bo rząd nakazał odwoływać wszystkie zabiegi.

Skoro musimy płacić składki zdrowotne to uługa powinna być świadczona bo takie jest zobowiazanie ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel nie ma zamiaru świadczyć usług to opłaty powinny być zawieszone. Dlaczego bowiem mam płacić za coś co jest niedostępne?
bewote8047 jest off-line  
24-03-2021, 05:17  
Pejotwroc
Stały bywalec
 
Posty: 688
Domyślnie RE: zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia

Sytuacja adekwatna do opisanej przez ciebie. Kilkanaście lat temu kolegę zwolnili z firmy transportowej. Powód? Duża podwyżka cen paliw. Potem sztuka pracy i nie może jej znaleźć. Firmy przewozowe mocno dostały po pupie i nie chcą nowych pracowników. Oczywiście są na to dowody. I jak myślisz? Jaka jest szansa że dostanie odszkodowanie od rządu? Oczywiście że zerowa. Chyba przez do nauczanie zdalne coraz częściej w głowach pojawiają się tak dziwaczne pomysły.
Pejotwroc jest on-line  
24-03-2021, 08:34  
bewote8047
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia

Cytat:
Napisał/a Pejotwroc Zobacz post
Sytuacja adekwatna do opisanej przez ciebie.
Po pierwsze nie ma obowiązku prowadzenia działalności, która nie przynosi ci zysków. Po drugie jeżeli komuś nie pasują ceny za paliwo to nie musi kupować. Ja np. telefony komórkowe kupuje w niemczech ( bo te same modele są tańsze) niż w POlsce. Po trzecie wydatki mogę sobie wrzucić w koszta prowadzenia firmy, albo przenieś firmę za granicę jak robią to inni skoro polski rząd nie chce zarobić. Po czwarte wszelkie podatki, daniny są przerzucane w ostateczności na klientów. Klient zapłaci po prostu drożej jak to jest z podatkiem cukrowym itd., gdzie te produkty są droższe.

W opisanym przeze mnie przypadku sytuacja wygląda zupełnie inaczej ponieważ rząd nakłada bana na klientów. Smutne, że takich podstaw nie ogarniasz porównując dwie różne sprawy.

To tak jakby powiedzieć, że od dziś prawnicy mają zakaz świadczenia usług. Po takim zakazie prawnicy stracą pracę, ale to nie rząd winny? Ty sobie jaja robisz?

Proszę Pejotwroc byś się nie wypowiadał w tym temacie ponieważ nie masz nic mądrego do powiedzenia. Trollom mówię stanowczo nie
bewote8047 jest off-line  
24-03-2021, 09:51  
forg
Praktyk
 
Posty: 19.343
Domyślnie RE: zmuszanie ludzi do chodzenia w maseczce, a pogorszenie stanu zdrowia

Cytat:
Napisał/a bewote8047 Zobacz post
W opisanym przeze mnie przypadku sytuacja wygląda zupełnie inaczej ponieważ rząd nakłada bana na klientów.
To tak jakby powiedzieć, że od dziś prawnicy mają zakaz świadczenia usług.
Porównanie nietrafione. "Ban" jak go nazywasz ma uzasadnienie - i to nie winą rządu jest, że ktoś zjadł nietoperza. Zakaz świadczenia usług prawniczych jakie miałby uzasadnienie?
forg jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pogorszenie stanu zdrowia - odszkodowanie (odpowiedzi: 1) W 1998r miałem wypadek w pracy, było to uszkodzenie kręgosłupa szyjnego. Po zakończeniu leczenia otrzymałem odszkodowanie z zus 8% , a z PZU 10%....
§ Pogorszenie stanu zdrowia - odszkodowanie (odpowiedzi: 0) Witam, parę lat temu (4-5 lat, zarejestrowałem się w Zintegrowanym Informatorze Pacjęta, aby to sobie dokładniej sprawdzić) Pani doktor...
§ Pogorszenie stanu zdrowia (odpowiedzi: 1) Witam!Czy jeśli praca w szkodliwych warunkach doprowadziła do niepłodnośći to można ubiegać się o odszkodowanie?
§ Pogorszenie stanu zdrowia - alimenty (odpowiedzi: 16) Byliśmy małżeństwem 17 lat - 3 lata po rozwodzie bez orzekania o winie ( Psychicznie nie wytrzymałem i odpuściłem jej winę - ona odeszła do kochanka...
§ choroba zawodowa, pogorszenie stanu zdrowia (odpowiedzi: 1) witam moj ojciec dwa lata temu zachorowal na raka pecherza, ze wzgledu na jego byla prace otrzymal on chorobe zawodowa-przeszedl na rente i ma...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.