17 lat, własne pieniądze a kupno gier - Forum Prawne

 

17 lat, własne pieniądze a kupno gier

Z góry nadmienię, że prawa nie studiuję a przedmiot ten jest dodatkowym przedmiotem na moich studiach. Kazus do rozwiązania: Pan X mając lat 17 podjął w czasie wakacji legalną pracę. Otrzymał wynagrodzenie gotówką, które w ...



Wróć   Forum Prawne > Różne > Forum Młodych Prawników > Kazusy


Odpowiedz
 
04-04-2019, 11:12  
KazusPrawny1
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie 17 lat, własne pieniądze a kupno gier

Z góry nadmienię, że prawa nie studiuję a przedmiot ten jest dodatkowym przedmiotem na moich studiach.

Kazus do rozwiązania:
Pan X mając lat 17 podjął w czasie wakacji legalną pracę. Otrzymał wynagrodzenie gotówką, które w całości zamierza przeznaczyć na zakup gier komputerowych, czemu sprzeciwiają się rodzice. Czy może za zarobione pieniądze kupić dla siebie te gry?

Moja odpowiedź:
Nie, pieniądze owszem osoba mająca 17 lat mogła zarobić, ale gier lub innych produktów zaspokajających osobę nie może samodzielnie kupić przed 18 rokiem życia.

Art. 15. Pojęcie ograniczonej zdolności do czynności prawnych
Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają małoletni, którzy ukończyli lat trzynaście, oraz osoby ubezwłasnowolnione częściowo.

Art. 20. Umowy w drobnych sprawach życia codziennego
Osoba ograniczona w zdolności do czynności prawnych może bez zgody przedstawiciela ustawowego zawierać umowy należące do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego.
KazusPrawny1 jest off-line  
04-04-2019, 12:23  
LeszsekS
Moderator globalny
 
LeszsekS na Forum Prawnym
 
Posty: 34.558
Domyślnie RE: 17 lat, własne pieniądze a kupno gier

Cytat:
Napisał/a KazusPrawny1 Zobacz post
... Moja odpowiedź:
Nie, ...
Przeczytaj ze zrozumieniem przepisy prawne, które przytoczyłeś. Sięgnij jeszcze do Art. 21. kc
LeszsekS jest off-line  
04-04-2019, 12:27  
KazusPrawny1
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: 17 lat, własne pieniądze a kupno gier

Cytat:
Napisał/a LeszsekS Zobacz post
Przeczytaj ze zrozumieniem przepisy prawne, które przytoczyłeś. Sięgnij jeszcze do Art. 21. kc
W takim bądź razie zmieniam swoją odpowiedź na TAK. Dzięki za pomoc.
KazusPrawny1 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kupno udziału w działce i domu od rodziców- własne cele mieszkaniowe (odpowiedzi: 4) Sprzedałem mieszkanie przed upływem 5 lat podatkowych i muszę zapłacić podatek od dochodów (19%). Wiem, że w ciągu 2 pełnych lat mogę kwotę tą...
§ własne pieniądze (odpowiedzi: 4) witam, mam sprawę związaną z otwarciem własnej działalności gospodarczej dot. wkładu własnego. na jakiej zasadzie można dokonać wkładu we własny...
§ Kupno gier a piractwo (odpowiedzi: 1) Witam. Chciałbym kolekcjonować gry. Nie po to, żeby w nie grać bo na to nie mam czasu, ale po prostu, żeby stały sobie pułkach i cieszyły mój wzrok,...
§ Sprzedaż i kupno gier na Xbox'a 360. (odpowiedzi: 6) Witam. W internecie jest sporo ogłoszeń (od osób prywatnych na stronach typu: sprzedam.pl, olx.pl jak i również ogłasza się firma, która ma swoją...
§ Delegacje za własne pieniądze. (odpowiedzi: 3) Witam. Dyrektor szkoły ma zwyczaj wysyłać nauczycieli do okolicznych wsi celem zareklamowania szkoły w województwie. Jeśli pojedyncza osoba zostaje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.