Skarga na czynnosci komornika - Forum Prawne

 

Skarga na czynnosci komornika

Witam komornik zablokowal mi konto bankowe na ktore ZUS przelewal rente rodzinna na mnie i corke i nie moglam pobrac pieniedzy ktore sa jedynym naszym dochodem w zwiazku z tym udalam sie do komornika u ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
17-02-2011, 11:33  
Marzena 40
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Skarga na czynnosci komornika

Witam komornik zablokowal mi konto bankowe na ktore ZUS przelewal rente rodzinna na mnie i corke i nie moglam pobrac pieniedzy ktore sa jedynym naszym dochodem w zwiazku z tym udalam sie do komornika u ktorego zlozylam wniosek o odblokowanie konta ze wzgledu na to ze po za ta renta nie posiadam innych dochodow niestety komornik malo ze nie odblokowal konta to jeszcze skasowal cala rente moja i corki ktora przeciez nie jest dluznikiem pozostawiajac nas bez srodkow do zycia prosze o pomoc co mam z tym zrobic zaznaczam ze moja renta wynosi ok 400 zl a corki tyle samo wiec wspolnie mamy ok 760 zl na miesiac jak mam odzyskac w szybkim czasie te pieniadze ?
Marzena 40 jest off-line  
17-02-2011, 13:08  
dorotatn
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Skarga na komornika pewnie będzie spóźniona, bo są na to określone terminy, które liczy się od czynnosći. ale może sąd spróbuje wziąć sprawę z urzędu w tak rażącym przypadku - sprawa do wygrania. Od razu wnieś o zwolnienie od kosztów skargio bo opłata sądowa wynosi 100,00 zł.
Tak żeby nie była spóźniona, mozesz napisać do komornika i od tej daty liczyć czas i wnieść skargę na bezczynność.
dorotatn jest off-line  
17-02-2011, 13:32  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.960
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Cytat:
Napisał/a Marzena 40 Zobacz post
niestety komornik malo ze nie odblokowal konta to jeszcze skasowal cala rente moja i corki ktora przeciez nie jest dluznikiem pozostawiajac nas bez srodkow do zycia
Komornik nie musiał niczego odblokować. Trudno aby komornik badał z jakiego tytułu są środki na rachunku bankowym...nie ma nawet technicznie takiej możliwości.
Ponadto decyzję o zwolnieniu rachunku podejmuje wierzyciel a nie komornik. Być może Pani prośba była przedstawiona wierzycielowi...ten jednak nie wyraził zgody na takie rozwiązanie.
Proszę nie obarczać komornika odpowiedzialnością że nie ma Pani środków do życia. Komornik wykonuje swoją pracę...a niestety temu że w ogóle musi ją wykonywać winny jest najczęściej właśnie dłużnik.

Cytat:
Napisał/a dorotatn Zobacz post
sprawa do wygrania.
Bardzo wątpliwe. Działania komornika są prawidłowe.

Cytat:
Tak żeby nie była spóźniona, mozesz napisać do komornika i od tej daty liczyć czas i wnieść skargę na bezczynność.
Skąd założenie że komornik nie odpowie na pismo, więc jaka bezczynność.
Bartata jest off-line  
17-02-2011, 15:17  
Marzena 40
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Dziekuje za rady i nie twierdze ze jestem niewinna ofiara komornika ktory wykonuje swoja prace najlepiej jak potrafi jestem dluznikiem to fakt ale nie zostalabym nim gdybym nie podzyrowala znajomej pozyczki ktora przestala ja splacac gdybym nie miala meza alkoholika ktory wykradal nawet drobne ze skarbonki wlasnym corkom i gdybym przez prywatyzacje zakladu nie utracila pracy ale dlaczego i za co ukarano jeszcze moja corke zabierajac jej rente po ojcu ? a co do stwierdzenia ze komornik nie ma obowiazku sprawdzac z jakiego tytulu sa wplywy na konto zgodze sie tylko dlaczego komornik w momencie gdy mu wyjasnilam skad i jakie sa to wplywy i ze sa to jedyne moje i corki dochody udal przejetego i chcacego jak najszybciej te sprawe odkrecic a w ostatecznosci w tym samym dniu skasowal cala kwote z banku udajac ze nie wiedzial ze jest tam renta corki ?
Marzena 40 jest off-line  
17-02-2011, 19:24  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.960
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

A to już jest pytanie do tego komornika.
Bartata jest off-line  
17-02-2011, 21:26  
dorotatn
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Kurcze, skarga jest uzasadniona. Trzy razy w życiu spotkałam sie z taka sytuacją i 3 sprawy były wygrane. Pierwszy raz podczas pracy w sądzie. Skarga była spóźniona, ale tak mi się zrobiło żal starszej Pani (zajał jej cała emeryturę), że zastosowałam przepis pozwalający sądowi z urzędu sprawdzic komornika i uchylić mu to postanowienie - konsultowałam to z sędzimi i wszyscy byli zbulwersowani i mówili, że zrobiliby to samo. Drugi i trzeci raz spotkałam sie z tym, gdy juz działałam jako pełnomocnik (raz komornik zajał alimenty, a drugi świadczenia rodzinne) i komornik natychmiast nie tylko odblokował konto, ale zwrócił z odsetkami. Proszę poczytać k.p.c. i ustawę o postępowaniu w administracji. Nie mam teraz czasu sie rozpisywać, jakie środki nie podlegają zajeciu. Bank również ma obbowiazek sprawdzać. Naopisałam jeszcze skargę do dyrektora banku i klientki otrzymały przeprosiny, bo w przeciwnym wypadku byłaby interwencja u ministra finansów i bahnk miałby problem. Kwestia tylko tego, czy skarga nie jest spóźniona. Nioe musisz być niewinna. Komornik nie miał prawa tego zrobić bez względu na Twoja winę.
dorotatn jest off-line  
17-02-2011, 22:23  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.960
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Cytat:
Napisał/a dorotatn Zobacz post
Proszę poczytać k.p.c.
Radzę dokładnie to samo
Cytat:
i ustawę o postępowaniu w administracji.
Nie ma takiej ustawy...chyba, że ustawa o postępowaniu egzekucyjnym w administracji...któraż to właśnie ustawa...nie ma tutaj zastosowania
Cytat:
Nie mam teraz czasu sie rozpisywać, jakie środki nie podlegają zajeciu.
To jak znajdzie się chwilka to poproszę...bo strasznie mnie to interesuje.
Cytat:
bo w przeciwnym wypadku byłaby interwencja u ministra finansów i bahnk miałby problem.
Czy Pani naprawdę wierzy w to co pisze? Interwencja u Ministra bo klient jest niezadowolony...litości
Cytat:
Nioe musisz być niewinna.
To zdanie gramatycznie oznacza "Musisz być winna" - jaki sens ma taka wypowiedź...zwłaszcza że....
Cytat:
Komornik nie miał prawa tego zrobić bez względu na Twoja winę.
...wina w postępowaniu egzekucjnym nie ma kompletnie jakiegokolwiek znaczenia.

Musimy coś zrozumieć. Nie jest celem tego Forum jedynie pocieszanie pytających. 5 lat na Forum i widziałem niejeden przypadek kiedy naprawdę ściskało w dołku. Nie raz chciałoby się pocieszyć i znaleźć rozwiązanie jakie pytającego zadowoli...ale tu mamy do czynienia z przepisami a nie z magią. Pytającym należy przedstawić sytuację taką jaka ona jest w świetle przepisów...a nie taką jaką pytający chciałby żeby była.
Bartata jest off-line  
18-02-2011, 22:16  
dorotatn
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Nie wiem czy piszę do myslących osób czy do jakiś niedospanych . Czy ja niewyraźnie piszę? może zmienić czcionkę ? Przecież pisałam że miałam takie sprawy i były wygrane . Mam wam puścić skany ? O co w ogóle tu chodzi ? Czy odpowiadający mi są komornikami i dlatego tak gwałtownie reagują na tą kwestię ? KOMORNIK NARUSZYŁ USTAWĘ ! Tym co nie wierzą : KPC art 833 par.6 nie podlegają egzekucji świadczenia alimentacyjne , świadczenia pienięzne wyplacane w przypadku bezskuteczności egzekucji alimentów , świadczenia rodzinne , dodatki rodzinne , pielęgnacyjne , porodowe , dla sierot zupelnych oraz świadczenia z pomocy społecznej . Sąd Okręgowy utrzymał w mocy MOJE postanowienia a tym samym są prawomocne i zgodne z prawem. Co Ustawy o egzekucji w Administracji: Wskazałam ją ponieważ strony często mylą komornika z Poborcą Urzędu Skarbowego i wnoszą do sądu skagi na czynności komornika podczas gdy sprawa dotyczy poborcy skarbowego i wówczas organem właściwym do rozpoznania skargi jest Izba Skarbowa a nie Sąd . Z niniejszego opisu nie wyniaka jednoznacznie czy zajęcia dokonał komornik czy Poborca Skarbowy . Odniśnie odpowiedzialności Banku Minister może nie przejmie się niezadowolonym klientem ale z całą pewnością ma obowiązek podjęcia czynności w przypadku naruszenia przez Bank Ustawy.
dorotatn jest off-line  
19-02-2011, 13:15  
Bedek
Ekspert
 
Bedek na Forum Prawnym
 
Posty: 10.856
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Cytat:
Napisał/a Marzena 40 Zobacz post
dlaczego komornik w momencie gdy mu wyjasnilam skad i jakie sa to wplywy i ze sa to jedyne moje i corki dochody udal przejetego i chcacego jak najszybciej te sprawe odkrecic a w ostatecznosci w tym samym dniu skasowal cala kwote z banku udajac ze nie wiedzial ze jest tam renta corki ?
Bartata odpowiedział trafnie.

Pani Marzeno 40 - gdyby Pani wiedziała jakie bajeczki dłużnicy opowiadają komornikom - to by Pani już w nic i nikomu nigdy nie wierzyła.

Przede wszystkim komornik musi się trzymać przepisów ustawy.

A dłużnik przede wszystkim nie powinien dopuścił do takiej sytuacji .
Ale, o ile już to się zdarzyło - to i dłużnikowi przysługują środki prawne.

Jakie ?
Wielokrotnie pisaliśmy o tym na forum, m. in. jak pamiętam - ja zawsze stawałem po stronie dłużników w takiej sytuacji ( proszę poszukać moich postów ).

A czy skarga będzie zasadna ?
Całkowicie zgadzam się z moderatorem globalnym. Może tak, może nie ...

Cytat:
Napisał/a dorotatn Zobacz post
Kurcze, skarga jest uzasadniona. Trzy razy w życiu spotkałam sie z taka sytuacją i 3 sprawy były wygrane..
3 sprawy ? To stanowczo za mało.
Proszę napisać gdy spraw tych będzie 300 - to wtedy podyskutujemy

Pozdrawiam
Bedek
Bedek jest off-line  
19-02-2011, 16:01  
dorotatn
Stały bywalec
 
Posty: 618
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

A co to ma być ? konkurs na ilość ? Ani jednym słowem nie odniósł sie Pan do merytorycznej treści postu. Ani jednym słowem! Moze pogadamy o tym jak chce się Pan (jako komornik) bronić przed sądem, jeśli będzie taka skarga? Nic do powiedzenia w tej sprawie ? Na jakiejż to podstawie twierdzi Pan, że skarga może być zasadna, czy nie? Wprowadzamy element magii ? Bo jak nazwać twierdzenia niepoparte merytorycznym argumentem. Co Pan powie na lekceważenie Prawa ze strony komornika kiedy powziął informację o źródle dochodów wpływających na to konto ? Przecież jak Pan twierdzi " Przede wszystkim komornik musi się trzymać przepisów ustawy.". Trzeba zaznaczyć że do niedawna komornik nie musial mieć przygotowania prawniczego. Dopiero od niedawna komornik jest prawnikiem . Ale NIE KAŻDY! Bo ci komornicy którzy pracowali do wejścia zmian nadal pracują i nie mają obowiązku uzupełnienia wykształcenia. Poza tym delikatnie mówiąc komornik ma to "gdzieś" bo i tak większość ludzi których windykuje jest na tyle zdołowana że do żadnej skargi nie dojdzie, a jak już dojdzie to będzie spóźniona, albo niefachowo napisana i strona nie będzie umiała uzupełnić braków, co spowoduje odrzucenie skargi i tym samym skarga nie zostanie rozpatrzona. Często nie stać tych ludzi na fachowego pełnomocnika, a tak na marginesie pełnomocnicy też niechetnie sie zajmują takimi sprawami na których dużo nie zarobia, więc się nie przykładają. Jeszcze nie widziałam w sądzie prawidłowo napisanej skargi i o ile w ogóle nadawaliśmy bieg sprawie, to z urzędu - by pomóc dłuznikowi. W tej sytuacji można się poczuć bezkarnym. Może na początku są jakieś wyrzuty sumienia ale przy 300 takich sprawach, gdzie nikt skargi nie wnosi ... No i podstawowa sprawa : Ma od tego aplikantów, którzy wykonują za niego czarną robotę zajmując się sprawami za marne pieniądze ( bo umówmy się - ile kasy można zarobić na takiej sprawie ?) A Komornik zajmuje się w tym czasie sprawami pomiędzy przedsiębiorstwami, bo to przynosi KASĘ. Dlatego w sprawach o małe dlugi postępowanie komornicze często jest prowadzone " na odwal się " i bez zagłębiania się w szczegóły.
Przypominam, że to forum ma pomóc ludzim, a jakież to fachowej porady ktokolwiek z was udzielił tej Pani, która o to prosiła.? Nikt nawet nie próbował znaleźć jakiegokolwiek punktu zaczepienia, na podstawie którego możnaby jej coś doradzić. Nikt nie pytal o szczegóły i tak jak to zawsze robicie, bez zagłebiania się w szczegoły od razu przesądziliście porażkę dłużnika.
A może by tak jeszcze powództo przeciwegzekucyjne, ktore przysługiwało córce ( przecież ona nie jest dłużnikiem a komornik zajął Jej własność)?
Ale nie, wy bronicie swoich interesów i tylko pogratulować wam takiej solidarności komorniczej. Tylko gdzie tu sens waszych "porad" na tym forum ? Chyba tylko w tym zeby ewentualnych chętnych zniechęcić do działania.
dorotatn jest off-line  
19-02-2011, 16:43  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.960
Domyślnie RE: Skarga na czynnosci komornika

Daję Pani ostrzeżenie.
Nie wie Pani czy na Forum są komornicy więc proszę to zachować dla siebie...wystarczy że są prawnicy którzy znają przepisy w odróżnieniu od Pani. Jeżeli chce Pani pocieszać ludzi w oderwaniu od przepisów to zapraszam na jakieś Forum psychologiczne.
Na siłę próbując uszczęśliwiść dłużnika porobi Pani nadziei które potem rozstrzaskają się o skałę przepisów. Narobi Pani ludziom jeszcze większych kłopotów.
Bartata jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ skarga na czynnosci komornika (odpowiedzi: 2) Place alimenty na dzieci przelewem bankowym na konto EX-zony. Robie to regularnie,jednak nie z mojej winy w okresie 11 miesiecy placenia powstaly...
§ Skarga na czynnosci komornicze - termin (odpowiedzi: 9) Witam, złożylam Skarge na czynności komornika, dostałam wezw z sądu do usunięcia braków formalnych, chodzi o uiszczenie opłaty od skargi. Niestety...
§ Skarga na czynnosci komornika (odpowiedzi: 2) Pod koniec czerwca złozyłam do sadu skarge na czynnosci komornika. Ile czasu ma sad na odpowiedź, bo idzie juz drugi miesiąc,mam niesłusznie zajete...
§ Skarga na czynnosci komornika (odpowiedzi: 11) Witam, komornik zajął mi nieruchomosć, samochód i konta w banku ;złożyłam skargę do sądu na czynnosci komornika , ponieważ : -to juz druga...
§ Skarga na czynnosci komrnika (odpowiedzi: 3) Drodzy forumowicze, Może ktos moglby mi doradzic w nastepujacej sprawie: w dniu 13 maja 2009 zapadl wyrok wydany przez SAD REJONOWY W OSTROLECE,...
§ spłata dlugu bez czynnosci komornika (odpowiedzi: 1) jest dlug , sąd wydal nakaz platności , panowie chcą go splacic bez czynnosci komornika, jak się go pozbycby się nie mieszal do tejze czynnosci.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.