czy komornik może uzyskać dane współwłaściciela - Forum Prawne

 

czy komornik może uzyskać dane współwłaściciela

Witam, jestem nowa i mam bardzo nurtujący problem. Przetrząsnęłam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mieszkam wraz z narzeczonym, który ma zajęcie komornicze wynagrodzenia z tytułu alimentów. Komornik ściąga ustwowe 60%, resztę ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
11-03-2011, 22:56  
anterka
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie czy komornik może uzyskać dane współwłaściciela

Witam,
jestem nowa i mam bardzo nurtujący problem. Przetrząsnęłam forum ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Mieszkam wraz z narzeczonym, który ma zajęcie komornicze wynagrodzenia z tytułu alimentów. Komornik ściąga ustwowe 60%, resztę alimentów pokrywa FA. Gdy 3 tygodnie temu mój narzeczony dzwonił do komornika, ten poinformował go o istniejącym długu i oczywiście poradził aby zacząć spłacać dług i tyle.
Dodam, że narzeczony jest nadal zameldowany w woj X, w mieszkaniu które nadal jest współwłasnością z byłą żoną (sprawa o podział majątku w toku). Ja jestem zameldowana w woj Y, a razem z narzeczonym wynajmujemy mieszkanie w woj Z.
W dniu dzisiejszym, na mój adres zameldowania (czyli woj Y) przyszło pismo od komornika adresowane na mojego narzeczonego i mój adres zameldowania. Mój narzeczony nigdy nie mieszkał ani nawet chwilowo nie przebywał pod adresem mojego zameldowania. Nigdzie również tego adresu nie podawał jako adresu do korespondencji. Nie jesteśmy małżeństwem, nie łączą nas żadne umowy prawne. Jesteśmy jedynie współwłaścicielami samochodu, gdzie w dowodzie rejestracyjnym widnieje mój narzeczony pod swoim adresem meldunku i ja pod swoim zameldowaniem.
Moje pytanie więc brzmi: czy komornik chcąc szukać dłużnika (po co to nie mam pojęcia bo ostatnio przez tel nic nie mówił) miał prawo wykorzystać mój adres zameldowania do korespondencji jako osoby prawnie niezwiązanej z dłużnikiem?
Tego typu korespondencja wywołała negatywne skutki w moich stosunkach z osobami zameldowanymi tam gdzie ja (rodzice), dlatego zastanawiam się czy to było prawne?
Poza tym sytuacja kuriozalna: narzeczony nie przebywa pod adresem gdzie przyszlo pismo (jest zagranicą) więc nie może go odebrać; ja nie mogę tego odebrać bo to pismo sądowe; odnalazłąm tego komornika i tel próbowałam się dowiedzieć o co chodzi ale komornik odmówił mi odpowiedzi bo "sprawa mnie nie dotyczy". W przypadku nieodebrania, wyślą pismo ponownie a wtedy zgodnie z prawem uznają je za dostarczone i zacznie się toczyć coś o czym z narzeczonym nie będziemy mieć pojęcia.....

Zastanawiam się jeszcze, bo mój adres zameldowania mógł wyjść na jaw tylko w dwojaki sposób:
1. poprzez dowód rejestracyjny współnego pojazdu, ale czy wtedy pismo może zostać wysłane na mój adres ale nie na mnie a na mojego narzeczonego, który nie jest tam zameldowany?
2. była żona mogła ten adres "wyśledzić" i podać komornikowi, ale czy wtedy komornik ma prawo tą informację wykorzystać i kierować na mój adres korespondencję, która nie jest skierowana do mnie?

Wiem, że dużo pytań ale sprawa wydaje mi się dość dziwna i zapętlona - nie bardzo wiem jakie znaleźć wyjście z tej sytuacji.
Z góry dziękuję za pomoc!
anterka jest off-line  
12-03-2011, 13:21  
Bedek
Ekspert
 
Bedek na Forum Prawnym
 
Posty: 10.851
Domyślnie RE: czy komornik może uzyskać dane współwłaściciela

Cytat:
Napisał/a anterka Zobacz post
Wiem, że dużo pytań ale sprawa wydaje mi się dość dziwna i zapętlona
Bynajmniej.
Nie zostały naruszone żadne Pani prawa.
Bedek jest off-line  
12-03-2011, 14:35  
anterka
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: czy komornik może uzyskać dane współwłaściciela

ok, a jak poradzić sobie z sytuacją, w której odbiorca nie może odebrać pisma bo nigdy nie przebywał i nie przebywa pod adresem na który trafił polecony od komornika (dlaczego na ten adres to już wogóle zagadka), ja zameldowana pod tym adresem też nie mogę odebrać ze względu na przepisy a komornik w tej sprawie nie chce się wypowiadać?
Dodam że odbiorca obecnie przebywa zagranicą a nawet jak wróci to nie jest w stanie ot tak "skoczyć" sobie na pocztę i odebrać list bo miejsce jego obecnego zamieszkania i pocztę gdzie trafił list dzieli jedyne 660 km!
anterka jest off-line  
12-03-2011, 15:34  
FraZeolog
Ekspert
 
FraZeolog na Forum Prawnym
 
Posty: 8.156
Domyślnie RE: czy komornik może uzyskać dane współwłaściciela

To nie jest Pani problem...
FraZeolog jest off-line  
12-03-2011, 15:40  
anterka
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: czy komornik może uzyskać dane współwłaściciela

z całym szacunkiem ale nie o to pytałam. Pytam jak z tą absurdalną sytuacją ma sobie poradzić mój narzeczony? Komornik zna adres jego meldunku, zna adres pracodawcy (bo przecież ściąga alimenty z wynagrodzenia), znany jest adres jego matki, w pismach sądowych jest adres kancelarii adwokackiej prowadzącej dotychczasowe sprawy - tak więc jest na prawdę masę miejsc, w których ta korespondencja mogła by być odebrana. Skoro trafia na adres osoby kompletnie prawnie nie związanej to odbieram to jako czystą złośliwość i wręcz celowe utrudnianie odbioru korespondencji.
anterka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ jak uzyskać dane sprawcy - właściciela konta bankowgo (odpowiedzi: 13) witam proszę o pomoc bo nie chcę odpuszczać (jestem gotowa założyć sprawę w sądzie ale... nie mam danych sprawcy) jakiś czas temu dokonałam...
§ Koniec dowodu rejestracyjnego, zmiana współwłaściciela, nie aktualne dane. (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie. Postaram się opisać sprawę najlepiej jak umiem. Otóż w samochodem którego właścicielem jest tata a współwłaścicielem siostra od...
§ Oszustwo. Błędne dane do przelewu. Jak uzyskać prawdziwe dane oszusta. Pomocy. (odpowiedzi: 1) Witam. Kilkanaście dni temu kupiłem na portalu ebay telefon. Sprzedający zamieścił przedmiot początkowo na portalu tablica.pl ja przedmiotem byłem...
§ samochód na współwłaściciela, a komornik (odpowiedzi: 4) Witam. Komornik zajął mój samochód, który jest na mnie i na ojca. Czy komornik może sprzedać samochód bez zgody współwłaściciela (mojego ojca)? ...
§ Czy komornik może uzyskać dane z UFG? (odpowiedzi: 3) Pytanie jak w temacie: czy komornik może uzyskać informacje o pojezdzie ubezpieczonym przez dłużnika z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego? tr
§ Komornik zajmuje moją ruchomość za długi współwłaściciela (odpowiedzi: 10) Witam, sprawa wygląda tak: nie mogąc samemu wziąć kredytu w banku za względu na dochody poprosiłem osobę z rodziny o wzięcie kredytu na siebie....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.