Komornik chce zająć wypłatę - Forum Prawne

 

Komornik chce zająć wypłatę

Witam Korzystałem kiedyś z usług Cyfry+ opłacałem regularnie rachunki do pewnego momentu . Kilka miesięcy przed końcem umowy operator podniósł opłatę , nie była to znacząca podwyżka bodajże 2 zł jednak w umowie nie było ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
09-06-2011, 11:31  
companiero
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Komornik chce zająć wypłatę

Witam

Korzystałem kiedyś z usług Cyfry+ opłacałem regularnie rachunki do pewnego momentu . Kilka miesięcy przed końcem umowy operator podniósł opłatę , nie była to znacząca podwyżka bodajże 2 zł jednak w umowie nie było mowy o takich zmianach "obraziłem" się na firmę , próbowałem coś tam wyjaśniać na infolinii prosiłem o korektę a później przestałem płacić rachunki . Nastał koniec umowy ,mimo telefonów zachęcających do dalszej współpracy podziękowałem firmie .

Dekoder miałem na własność bo tak też chciałem przy podpisywaniu umowy za który zapłaciłem z góry . Przy którejś z rozmów zachęcających do pozostania w Cyfrze konsultant "wygadał" się że muszę jeszcze zwrócić kartę , trochę się zdziwiłem bo sprzęt mam na własność ale kartę zwróciłem w punkcie .

Dostawałem później pisma windykacyjne z kwotą zaległych rachunków + 300 zł opłata za kartę gdyż spóźniłem się z jej zwrotem o kilka dni . Dzwoniłem do firmy znowu żądając korekty zapłaty i wyrażałem chęć wpłacenia samego rachunku jeśli zostanie to skorygowane i anulowana opłata za kartę powoływałem się na art. 385 z indeksem 3 pkt. 17) k.c.) zgodnie z którym za niewiążące uznaje się obciążenie konsumenta obow. zapłaty rażąco wygórowanej kary umownej .

Otrzymywałem odpowiedź mniej więcej taką - zapłać rachunek a wówczas z kartą "pomyślimy" . Nie usatysfakcjonowany dalej nie płaciłem .

Dziś otrzymałem pismo komornicze , wynika z niego że odbyła się sprawa w sądzie prawie miesiąc wcześniej i zgodnie z postanowieniem egzekucyjnym wchodzą mi na wynagrodzenie .

Nie jestem specjalnie zaskoczony rozwojem sytuacji , wina leży po mojej stronie ale też polityka firmy jak podwyższanie rachunku podczas trwania umowy - niedoinformowanie w sprawie karty oraz zawyżona opłata karna jest tu nie fair .

Chciałem się dowiedzieć czy jest sens odwoływania się . Jakie są szanse na pomniejszenie kwoty o nieszczęsną karę za kartę .W jakiej formie napisać czy zażalenia czy odwołania ,skargi i gdzie ?.

Co załączyć ? , kopię umowy , pokwitowanie zwrotu karty , rachunki po "podwyżce" .


Dziękuje za wszelkie uwagi i pozdrawiam
companiero jest off-line  
10-06-2011, 11:51  
companiero
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Komornik chce zająć wypłatę

Przewertowałem trochę internet i znalazłem coś takiego jak "wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty " .

1. Co musiał bym dołączyć do takiego wniosku ?
2. Czy jeśli wniosek nie zostanie oddalony będzie następna rozprawa i czy zostanę wezwany ?
3.Jakie ponoszę koszty w związku z wysłaniem wniosku , z wniesieniem sprzeciwu ?
4.Czy są szanse że po ponownym rozpatrzeniu kwota zostanie pomniejszona o karę za kartę i podwyżki abonamentu które nie były określone w umowie z dostawcą TV .

Generalnie chodzi mi o sprawiedliwość i utarcie nosa cyfrze , chce zapłacić zaległe rachunki + ewentualne odsetki . Płacenie za kartę której wartość rzeczywista to może 5 zł w kwocie 300 zł wydaje się przesadzona tym bardziej że zwróciłem . Dodatkowo za zagubienie /zniszczenie karty operator przewidział kare 100 zł nie 300 więc gdzie tu sens i logika .

Pozdrawiam
companiero jest off-line  
10-06-2011, 22:45  
Mikołaj23
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Komornik chce zająć wypłatę

Witajcie. Mam pytanie... Dogadałem sie z komornikiem ze bedziemy spłacac mu sume zadłuzenia, w ratach po 50zl miesiecznie. pracowałem dorywczo i byłem zarejestrowany w PUPracy, a mamy na utrzymaniu wynajmowane mieszkanie i 2 dzieci, dlatego komrnik na to przystał. Teraz dostałem propozycje wymarzonej pracy i czy po mimo regulowania co miesiecznych rat tak jak sie dogadalismy, komornik wejdzie mi na pensje? oczywiscie pensja bedzie najnizsza krajowa 1600zl brutto. Prosze dajcie znac co w tej sprawie zrobic.
Mikołaj23 jest off-line  
10-06-2011, 22:47  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Komornik chce zająć wypłatę

Szczerze pogadac z komornikiem i zaproponowac mu wieksze raty z uwagi na poprawe sytuacji.
Bo jak bedziesz cicho siedzial i udawal głupa z tymi swoimi 50 zl raty to on predzej czy pozniej wskoczy i wezmie tyle ile moze maksymalnie.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Komornik zajął mi konto a teraz chce zająć samochód (odpowiedzi: 13) Mam takie pytanie.Nie spłacałam kredytu w wysokości 30000zł. Komornik zajął mi konto w banku millenium, została zabrana pierwsza wpłata za dług a w...
§ komornik chce zając wierzytelność której nie ma (odpowiedzi: 10) Witam. Mam taką dziwną i trudną dla mnie sprawę i proszę o pomoc. W zeszłym roku moja żona sprzedała nieruchomość, to była działka budowlana. Było...
§ Komornik i zajęcie wypłaty (odpowiedzi: 2) Witam. Nie będę opisywał całej swojej historii, bo by zabrakło Wam wieczoru na czytanie, tak więc postaram się streścić. Mam 25 lat i przez to, że...
§ Kierownik chce zająć wypłatę za niewstawienie się na służbę (odpowiedzi: 3) Dobry wieczór. Mam poważny problem, na samym początku przedstawię mój grafik pracy, jako ochrona. od 06.12.2013 do 10.12.2013 (włącznie) pracowałem...
§ komornik chce zająć nasz dom (odpowiedzi: 5) Błagam potrzebuje pomocy. Mój ojciec z mama są po rozwodzie około 6lat , mają rzdzielność majątkową i rozwód. Moj ojciec ma długi ponieważ nie płacił...
§ komornik chce zająć całe wynagrodzenie... (odpowiedzi: 4) 2 lata temu chłopak miał wypadek nieubezpieczonym motorem,zapomniał zapłacić OC i wynikły z tego same problemy.Szkody zostały oszacowane na 14...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.