Egzekucja Komornicza - Forum Prawne

 

Egzekucja Komornicza

Wobec braku ściągalności długu, Komornik umożył mi niespłacony kredyt w banku,wobec tego rodzi się pytanie czy komornik może wznowić egzekucję ponownie? Słyszałem że istnieje podobno przepis że do 10 lat komornik może wznowić egzekucję, a ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne

Komornik i postępowanie egzekucyjne - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
13-02-2012, 13:50  
ashstar
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Egzekucja Komornicza

Wobec braku ściągalności długu, Komornik umożył mi niespłacony kredyt w banku,wobec tego rodzi się pytanie czy komornik może wznowić egzekucję ponownie? Słyszałem że istnieje podobno przepis że do 10 lat komornik może wznowić egzekucję, a jeśli nie wznowi czy miałbym powody by składać wniosek do Sądu o przedawnienie długu? Tego nie jestem pewien czy może ktoś więcej o tym napisać? Pytanie zasadnicze jest takie że jeśli mi umorzył dług to już go nie będę musiał zapłacić czy mogę uważać sprawę za zamkniętą?
ashstar jest off-line  
13-02-2012, 13:53  
kismen
Przyjaciel forum
 
kismen na Forum Prawnym
 
Posty: 1.931
Domyślnie RE: Egzekucja Komornicza

komornik umorzył egzekucję a nie dług, jeśli wierzyciel zdecyduje za jakiś czas złoży kolejny wniosek o egzekucję, może sytuacja Ci się poprawi w życiu ?
kismen jest off-line  
13-02-2012, 13:57  
ashstar
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Egzekucja Komornicza

myślę właśnie że mój problem skończył się z tym długiem na max 2lata, a sytuacja w dzisieszych czasach nie ma mi się na poprawę to nie jedyny mój dług.
ashstar jest off-line  
06-07-2012, 15:27  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Egzekucja Komornicza

Istotne jest też, czy ma Pan wpisaną hipotekę przymusową na rzecz Banku na swojej nieruchomości, bo wtedy nie ma ograniczeń czasowych praktycznie we wznowieniu egzekucji choć tylko z tej nieruchomości.
Słusznie zauważył poprzedni komentator, że komornik umorzył tylko egzekucję. A z umorzenie długu też trzeba uważać, żeby się nie wpakować w podatek od darowizny.
Bank daruje ale Urząd Skarbowy nie i trzeba bulic jak za zboże.
Życzę poprawy
 
06-07-2012, 16:09  
Munir
Stały bywalec
 
Posty: 759
Domyślnie RE: Egzekucja Komornicza

Cytat:
Napisał/a paraprawo Zobacz post
i trzeba bulic jak za zboże.
nie "bulić" tylko TRZEBA oddać to co się pożyczyło (oczywiście wraz z wszystkimi dodatkowymi należnościami).

Planowana jest całkiem korzystna nowelizacja kpc (korzystna oczywiście dla wierzycieli), ciekawe czy groźba aresztu będzie działała na dłużnika. Osobiście mam nadzieje, że dojdzie do tej nowelizacji i dłużnicy przestaną tak pewnie stąpać naprzeciw swoim wierzycielom.
Munir jest off-line  
06-07-2012, 16:33  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Egzekucja Komornicza

Ależ nie są potrzebne żadne nowelizacje. Prawo i dziś dopuszcza postępowanie karne w sprawach o wyłudzenia, świadome zaciąganie zobowiązań w sytuacji braku pokrycia dla płatności, ot choćby spóźnione wnioski o upadłość dla podmiotów kapitałowych itd.
Ja mówiłem o umorzeniu długu przez wierzycela. Na przykład wiele banków przy restrukturyzacji pozbywało sie starych i kłopotliwych szczególnie dla tworzenia rezerw bankowych - długów właśnie poprzez ich sprzedaż publiczną albo umorzenia.
Co do konieczności zwrotu pożyczek i kredytów nasze zdanie jest takie samo. Jednak należy odróżnić złośliwe zaciąganie długów od tzw. nieprzewidzianych okoliczności.
Gdybym mógł się znowu posłużyć własnym przykładem, w 1995 roku Agencja Nieruchomości Rolnych zagarnęła mi siłą cały mój własny majątek wielkiej wartości bez jakiegokolwiek tytułu prawnego, komornika czy egzekucji. Jak w latach 50 przy rozkułaczaniu, zjechały tuż nad ranem bojówki z opaskami na rękach i zablokowały cały majątek.
Dziś mija 17 lat od tych wydarzeń a mnie nikt za mój majątek nie zapłacił, mało tego radca prawny Agencji na rozprawie odmówił uznania moich wierzytelności wobec Agencji, chociaż mam zachowane umowy o ich posiadaniu w oryginale.
No i co Pan na to?
Opis tych wydarzeń i pełna dokumentacja znajduje się na mojej stronie, której nazwy nie moge napisac bo podpadnę Moderatorowi.
Pozdrawiam.
 
06-07-2012, 16:43  
Munir
Stały bywalec
 
Posty: 759
Domyślnie RE: Egzekucja Komornicza

chętnie poznam problem, proszę mi wysłać adres strony www w prywatnej wiadomości.
Munir jest off-line  
06-07-2012, 18:42  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.948
Domyślnie RE: Egzekucja Komornicza

Cytat:
Napisał/a Turzyński Zobacz post
której nazwy nie moge napisac bo podpadnę Moderatorowi.
Potwierdzam
Bartata jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Egzekucja komornicza (odpowiedzi: 1) Moje pytanie brzmi: Ilu komorników może jednoczenie prowadzić egzekucję?
§ Egzekucja komornicza (odpowiedzi: 19) Witajcie mam pare pytan : 1 Dostałem pismo o stawienie sie u komornika stawiłem sie i na pytanie ile moge placic mowie ze 50zł do poki nie znajde...
§ Egzekucja komornicza (odpowiedzi: 10) Witam.Otóż "tatuś" mojej córeczki a niebawem mój były "mąż" ma zasądzone alimenty od dnia 1 marca 2012 roku płatne do 15go dnia każdego m-ca po 300...
§ egzekucja komornicza.... (odpowiedzi: 2) Czy komornik może przerwać egzekucje (alimenty) jesli okaze sie ze dluznik przebywa za granica?Czy jesli przyjął już wniosek (podałam adres dluznika...
§ Egzekucja komornicza (odpowiedzi: 3) Witam mam takie pytanie.Czy prawdą jest iż komornik może zająć moja wynagrodzenie gdy żona nie pracuje i jest nie ściągalna a wzieła kredyt gotówkowy...
§ eksmisja komornicza, koszty i egzekucja komornicza (odpowiedzi: 1) Witam, mam kilka pytań ale najpier opisze sytuacje. pięć lat temu moi rodzice zostali eksmitowni z mieszkania spółdzielczego, stracili prawo...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.