Licytacja komornicza. - Forum Prawne

 

Licytacja komornicza.

Sprawa trochę nie typowa, bo nie chodzi ani o mnie ani o nikogo z rodziny. Chce tylko pomoc koledze któremu trochę w życiu nie wyszło, ma więcej długów niż włosów na głowie i raczej do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
19-05-2012, 10:11  
sate7
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie Licytacja komornicza.

Sprawa trochę nie typowa, bo nie chodzi ani o mnie ani o nikogo z rodziny. Chce tylko pomoc koledze któremu trochę w życiu nie wyszło, ma więcej długów niż włosów na głowie i raczej do końca życia nie da rady ich spłacić.

Komornik wchodzi do mieszkania , zajmuje TV , lodówke, komputer i trochę mniej potrzebnego sprzętu .

Te 3 pierwsze rzeczy chciałbym ocalić. Dlatego mam pytanie.
Czy jeśli je kupie na licytacji komorniczej i zostawię tam gdzie stoją to żaden następny komornik który do niego przyjdzie nie będzie miał prawa tego sprzętu ruszyć?

Mieszkam na drugim końcu polski a termin licytacji w żaden sposób mi nie odpowiada. Czy mogę wziąć udział w tej licytacji np. telefonicznie wpłacając odpowiednią kwotę na rachunek bankowy komornika ?

Kolega o którym pisze napisał w swoim życiu kilka skryptów , nawet jakąś książkę mu wydali. Dlatego bez większego problemu można udowodnić, że komputer to jest jego narzędzie pracy. Czy można realnie jeszcze coś zrobić żeby nie trafiał na licytacje? Na moje oko nie powinien.
sate7 jest off-line  
19-05-2012, 10:51  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Licytacja komornicza.

Cytat:
Napisał/a sate7 Zobacz post
1. Czy jeśli je kupie na licytacji komorniczej i zostawię tam gdzie stoją to żaden następny komornik który do niego przyjdzie nie będzie miał prawa tego sprzętu ruszyć?

2. Mieszkam na drugim końcu polski a termin licytacji w żaden sposób mi nie odpowiada. Czy mogę wziąć udział w tej licytacji np. telefonicznie wpłacając odpowiednią kwotę na rachunek bankowy komornika ?

3. Kolega o którym pisze napisał w swoim życiu kilka skryptów , nawet jakąś książkę mu wydali. Dlatego bez większego problemu można udowodnić, że komputer to jest jego narzędzie pracy.
1. W miejscu zamieszkania dłużnika zawsze może zająć. Pozostanie postępowanie przeciwegzekucyjne co skutecznie uchroni ruchomości. Przeczytaj tu o tym: http://forumprawne.org/komornik-post...uchomosci.html

2. Osobiście tak, telefonicznie nie. To nie dom aukcyjny.

3. A jaka to praca? Gdzie jest zatrudniony, prowadzi działalność? Sam sobie coś tam pisze i tyle.
 
19-05-2012, 15:35  
sate7
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Licytacja komornicza.

1. Czytałem, i własnie po tej lekturze zadałem to pytanie.No bo z tego wynika, że wchodzi sobie komornik,zajmuje moja lodówkę którą wcześniej sprzedał mi jego kolega i dopiero wtedy ja jako właściciel mogę sobie pisać pozew.Co oczywiście stwarza mi jakieś tam problemy. Bo o ile będę w Polsce to pewnie skończy się na napisaniu pisma. Ale jeśli mnie akurat nie będzie to czy komornik nie mając ze mną kontaktu może drugi raz sprzedać już teraz moją lodówkę tylko dlatego że stoi w mieszkaniu dłużnika? Oczywiście mając wiedzę i dowody że lodówka nie należy do dłużnika.
2. Dziękuję za odpowiedz. Ale jeśli nie można telefonicznie to może chociaż można ustanowić swojego pełnomocnika? Najlepiej w osobie samego dłużnika.

3.Sam pisze później sprzedaje.
sate7 jest off-line  
19-05-2012, 17:48  
100problemów
Stały bywalec
 
Posty: 724
Domyślnie RE: Licytacja komornicza.

najlepiej nie zrywać karteczek z zajęciem komorniczym, żaden komornik nie zajmie czegoś co zajął kolega , a tak na serio jeśli kolega przedstawi komornikowi że sprzęt nabyłeś ty na licytacji i jest to twoja własność komornik nie powinien zająć tej ruchomości (wbrew pozorom taka licytacja to dla komornika marny biznes), gdyby to nie pomogło pozostaje postępowanie przeciwegzekucyjne.
100problemów jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ II Licytacja Komornicza (odpowiedzi: 1) Witam ! Jakich należy spodziewać się skutków II Licytacji nieruchomości przy cenie wywołania 200000 zł z wartością ograniczonego prawa rzeczowego (...
§ Licytacja komornicza (odpowiedzi: 1) Witam! Mój kolega wziął kredyt na hipotekę 200 tyś. Teraz nie może tego kredytu spłacić. Jeśli komornik sprzeda dom za niższą cenę to kto będzie...
§ Licytacja komornicza (odpowiedzi: 14) Witam Czy jeżeli pierwsza licytacja komornicza nie odbyła się ze względu na brak ofert kupna to komornik powinien ogłosić drugą licytację, czy...
§ Licytacja komornicza (odpowiedzi: 2) Witam Czy mogą brać udział w licytacji komorniczej osoby z rodziny, gdy jest licytowana nieruchomość rolna? Przykładowo, mój wujek ma długi, czy...
§ licytacja komornicza a ciąża (odpowiedzi: 1) Chciałabym sie dowiedzieć czy komornik może przeprowadzić licytacje mieszkania w którym zameldowana jest kobieta w ciąży?
§ Licytacja komornicza (odpowiedzi: 1) Wygrałem na licytacji komorniczej nieruchomość (ziemię). Niepokoję się, bo narazie żadnego zawiadomienia nie dostałem (minęły dwa tygodnie). Czy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.