jakie prawo ma komornik? - Forum Prawne

 

jakie prawo ma komornik?

Witam Chciałam się dowiedzieć czy komornik ma prawo rozsyłać moje zajęcie egzekucyjne na prawo i lewo? Mam zajęcie komornicze z tyt. podatków czyli u komornika US. To że wysłał on zajęcie do wszystkich banków w ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
25-05-2012, 17:56  
andre5719
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie jakie prawo ma komornik?

Witam
Chciałam się dowiedzieć czy komornik ma prawo rozsyłać moje zajęcie egzekucyjne na prawo i lewo? Mam zajęcie komornicze z tyt. podatków czyli u komornika US. To że wysłał on zajęcie do wszystkich banków w okolicy to mogę zrozumieć, do byłego pracodawcy też ale czy komornik mógł wysłać pismo do Urzędu Miasta pod który podlegam? Tak się składa że jestem sołtysem w naszej wsi ale jest to praca społeczne i nie dostaję za nią wynagrodzenia. Jestem również członkiem zarządu pewnego stowarzyszenia- też wszystko społecznie. Wszędzie komornik rozesłał pisma z moim zajęciem i wszyscy wiedzą że mam długi. Czy komornik nie powinien najpierw wysłać zapytania do tych instytucji o to czy pobieram wynagrodzenie za płacę a nie od razu pisać każdemu kwotę długu. Moje długi w US to sprawa byłego męża i staram się to jakoś poukładać ale komornik zrobił na mnie jakąś nagonkę. Czy naprawdę komornik ma prawo wszystkich dookoła powiadamiać o moich długach? Ja rozumiem że szuka pieniędzy do zajęcia ale chyba mam jakieś prawo, Nie chcę by wszyscy mnie obgadywali dookoła ale tak zaraz się stanie ja następne instytucje na rzecz których się udzielam dostaną pisma z kwotą moich długów. To że wysłał pismo do Urzędu Miasta jest jego złośliwością bo wyraźnie powiedziałam mu że sołtys nie dostaje pensji i że tylko mi może zaszkodzić. Nie wiem czy burmistrz nie podziękuje mi przez to za współpracę.
andre5719 jest off-line  
25-05-2012, 18:12  
andre5719
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: jakie prawo ma komornik?

Jeszcze jedno: czy wysyłanie na chybi-trafił po bankach i instytucjach tytułu egzekucyjnego przerywa bieg 5letniego okresu przedawnienia się długu? Bo zadłużenie dotyczyło podatku za 2006 rok.
andre5719 jest off-line  
25-05-2012, 18:16  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: jakie prawo ma komornik?

Cytat:
Napisał/a andre5719 Zobacz post
Jeszcze jedno: czy wysyłanie na chybi-trafił po bankach i instytucjach tytułu egzekucyjnego przerywa bieg 5letniego okresu przedawnienia się długu? Bo zadłużenie dotyczyło podatku za 2006 rok.
Samo wszczęcie postepowania egzekucyjnego przerwało bieg przedawnienia. Wcześniej bieg został przerwany wniesieniem sprawy na drogę sądową.
 
25-05-2012, 18:17  
Kanas
Moderator globalny
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 24.404
Domyślnie RE: jakie prawo ma komornik?

Cytat:
Czy naprawdę komornik ma prawo wszystkich dookoła powiadamiać o moich długach?
Nie informuje, tylko zbiera informacje o Twoich możliwych dochodach, własności itp. Zbierając informacje pokazuje tytuł wykonawczy na którego podstawie została wszczęta egzekucja, tam są wypisane kwoty.


amadia66 o jakiej drodze Sądowej piszesz ?
Coś Ci się chyba pomieszało
Kanas jest off-line  
25-05-2012, 18:24  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: jakie prawo ma komornik?

Faktycznie, to sprawa o zadłużenie w US. Chyba zmęczenie, teraz doczytałem.
Przepraszam.
 
26-05-2012, 09:07  
kulasniezna
Użytkownik
 
Posty: 204
Domyślnie RE: jakie prawo ma komornik?

w egzekucji administracyjnej potrzebują "skutecznego środka egzekucyjnego" czyli coś muszą znaleźć
to ze na logikę US doskonale wie za co i od kogo dostajesz pieniądze jakoś nie ma tutaj zastosowania, wyślą nawet do zakładu pracy z 2005. Czemu tak to nie wiem.

a jak z 2006 to już się przedawniło - o ile nie było egzekucji w toku (czyli np zajęcia nadpłaty podatku dochodowego w poprzednich latach), idź do urzędu i zapytaj.

Złóż wniosek o ustalenie wysokości i umorzenie zaległości podatkowej. To sami dokładnie wylicza i sprawdza. Jak odrzuca to napisz drugi o rozłożenie na raty. To lepsze niż wizyty i telefony panów ze skarbówki.

Ważne jest napisanie o "ustalenie wysokości" bo wtedy oni sami posprawdzają czy przedawnione.
kulasniezna jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ komornik a konto żony jakie prawa ma komornik (odpowiedzi: 4) Witam Czy po zajęciu przez komornika konta męża , komornik może też zająć osobne konto żony ???????????????
§ Jakie prawo ma komornik ? Moje mieszkanie nie mój dług ? (odpowiedzi: 2) Pisząc w skrócie. Kupiłam mieszkanie jak się okazało z lokatorem, który uczciwie się nie wymeldował i nie ma zamiaru tego zrobić. Oczywiście jest to...
§ dożywotnie użytkowanie, jakie prawo ma dożywotnik a jakie właściciel?! (odpowiedzi: 1) Pani Wanda ma 2 córki Krystynę i Barbarę. Córka Krystyna kilka lat temu sprzedała cały dom wraz z ziemią sąsiadom (za marne grosze, ale to nie...
§ Komornik i jego działania-czy to wogóle komornik i jakie ma prawa (odpowiedzi: 4) Witam!. W środę do mojego domu przyszedł pan, który określił się mianem komornika, nie pokazał legitymacji. Jakież było moje zdziwienie kiedy...
§ Jakie prawo ma komornik? (odpowiedzi: 18) Witam mam 20 lat, mieszkam wraz z narzeczoną w wynajmowanym od gminy lokalu, pracuje za najniższą krajową. Mój ojciec ma długi związane z firmą (i...
§ Co może komornik i jakie ma prawo? (odpowiedzi: 31) Miałam kredyt w banku, który spłacałam do pewnego momentu. Bank uzyskał tytuł wykonawczy i sprawę skierował do komornika. Złożyłam wniosek do...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.