Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/index.php)
-   Komornik i postępowanie egzekucyjne (http://forumprawne.org/forumdisplay.php?f=53)
-   -   zbieg egzekucji (http://forumprawne.org/showthread.php?t=416995)

hamski 21-03-2013 12:17

zbieg egzekucji
 
Witam mam pytanie, w grudniu 2012 otrzymalem list od komornika o zbiegu egzekucji, w ktorym mi napisal ze sprawe przejmuje komornik z mojego okregu. 1 komornik pobieral 50% mojego wynagrodzenia bezposrednio od pracowacy jednoczesnie blokujac mi konto bankowe na ktore wplywa mi tylko wynagrodzenie. pieniedzy nie moge wyplacac z konta od 4 miesiecy. dzwonie do komornika co tydzien lub co 2 tygodnie kiedy wysle on akta do 2 komornika. Obydwaj komornicy sa juz splaceni-informacja od mojego przelozonego. ten 1 twierdzi ze akta leza w kolejnosci od kilku miesiecy na wyslanie do 2 komornika. co dzwionie do nich to przeciagaja cala sprawe ze juz niedlugo wysla. mowie im ze jestem przez ich bez srodkow do zycia bo nie powinni mi blokowac konta jak zabierali mi pieniadze bezposrednio od pracodawcy a oni ze sie tym juz nie zajmuja i ze z takimi kwestiami powinienem isc do komornika ktory przejac ta sprawe. bylem u komornika ktory przejal sprawe ale powiedzial ze nic nie moze zrobic bo nie otrzymal tych akt. Moje pytanie brzmi tak: ile czasu ma komornik na przeslanie akt jezeli jest zbieg egzekucji i czy moge napisac skarge na tamtego komornika i wymusic odszkodowanie na ta cala sytuacje? i jeszce 1 pytanie. splacilem obywdu komornikow ale blokada na koncie istnieje i brakuje tam 700zl do splaty 8000zl na ktora byla zalozona egzekucja (kwota ta zostala splacona) czy komornik moze mi przy kolejnej wyplacie zabrac te 8000zl?? pomimo iz to zostalo splacone Prosze o porade odpowiedz

t0meq 25-06-2015 20:00

RE: zbieg egzekucji
 
Pierwszy komornik złamał prawo, ponieważ zajął Panu całą pensje pozostawiając bez środków do życia. 50% zajął bezpośrednio u pracodawcy (pracodawca przelewa na konto komornika 50% pensji) oraz zajął pośrednio drugie 50% pensji poprzez blokade konta bankowego. A chyba rozmawiałz Panem odnośnie Pana sytuacji itd więc chyba wiedział co i jak. Za co więc żył Pan przez 4 miesiące? Z oszczędnosci trzymanych w skarpecie? Komornik nie zajął całej pensji u pracodawcy bo nie mógł (kwota wolna od potrąceń egzekucyjnych) ale zrobił to poprzez zablokowanie pozostałej cześci wynagrodzenia na pana koncie bankowym. Konto bankowe powinno być tak zablokowane aby umożliwić Panu co miesięczną wypłatę z konta w wysokości kwoty wolnej od potrąceń (przy założeniu że co miesiąc wpływa na konto część niezajętego wynagrodzenia). Ten komornik to imbecyl, który nie wiem jakim cudem skończył w ogóle szkołę podstawową albo celowo i świadomie to zrobił zabierając Panu wszystkie pieniądze. Ewentualnie komornik mógł zablokować całe konto ale najpierw zlecić pracodawcy (w porozumieniu z Panem) aby ten przekazywał Panu część wynagrodzenia przekazem pocztowym (pracodawca wpłacałby pieniądze na konto poczty a listonosz by Panu przynosił do domu kase albo by czekały do odbioru na poczcie). Pierwszy komornik wykazał się więc brakiem dobrej woli oraz nie wykonywał swojej pracy skrupulatnie i sumiennie/należycie. Można więc wnieść skargę na jego działania czy tam podać go do sądu. NIe wiem gdzie sie to załatwia ale na pewno złamał on prawo bo pozbawił Pana wszystkich środków pieniężnych a przecież istnieje coś takiego jak kwota wolna od zajęć komorniczych.

Nierozumiem jak inny komornik mógł przejąć sprawe skoro nie otrzymał akt sprawy? W takim razie na jekiej podstawie on działa? Tu też zotało złamane prawo.

W takiej sytuacji można też iść do MOPSU i zażądać wsparcia 280zł miesięcznie (tyle dają) gdyż nie ma Pan środków do życia do czasu naprawienia szkody wyrządzonej przez komorników działających niezgodnie z prawe.

Mejsi 26-06-2015 10:19

RE: zbieg egzekucji
 
Cytat:

Napisał/a t0meq (Post 3331082)
Ewentualnie komornik mógł zablokować całe konto ale najpierw zlecić pracodawcy (w porozumieniu z Panem) aby ten przekazywał Panu część wynagrodzenia przekazem pocztowym

Poważnie?


Cytat:

Napisał/a t0meq (Post 3331082)
Ten komornik to imbecyl, który nie wiem jakim cudem skończył w ogóle szkołę podstawową

Chyba Pan fora pomylił.

agnieszka_g855 07-07-2015 00:45

RE: zbieg egzekucji
 
Witam
Mam taką sytuacje że komornik pobiera mi z renty soc jakąś tam jej część ok 180 zł. Ale zablokował mi też konto bankowe jest zbieg spraw komorniczych i są zawieszone . Pieniądze na koncie są ale nie mam możliwości ich wypłacić.Na konto wpływała tylko moja renta. I pyt. czy mógł tak zrobić i czy ja mogę to konto jakoś zamknąć itp jak się odwołać ??Na dobrą sprawe to są jedyne środki a mam dzieci .

amelia2013 07-07-2015 09:06

RE: zbieg egzekucji
 
Odbieraj chociażby w gotówce bądź na inne konto. Te pieniądze na razie odbierzesz w placówce banku lecz pamiętaj że kwota wolna się wyczerpie więc zawczasu musisz reagować.

agnieszka_g855 07-07-2015 11:33

RE: zbieg egzekucji
 
Witam
Byłam dziś w banku i nie moge wypłacić pieniędzy ,kobieta poinformowała mnie że komornik nie powinien mi blokować konta bo to wszystkie moje pieniądze. Mam do niego zadzwonić i powiedzieć żeby odblokował bo zrobił to bez prawnie. A potem do banku z odpowiednimi dokumentami o odblokowaniu konta. Ale niewiem jak to wyjdzie czy będzie chciał odblokować. I czy jak założe nowe konto to czy mi tamtego też nie zablokuje.??

amelia2013 07-07-2015 13:04

RE: zbieg egzekucji
 
W banku opowiadają bzdury, mają obowiązek wypłacić (z zastrzeżeniem kwoty wolnej). Chyba że wyczerpałaś kwotę wolną od zajęcia.

agnieszka_g855 07-07-2015 14:54

RE: zbieg egzekucji
 
A mam jeszcze pyt. jak sprawdzić ten limit na stronie mojego konta jest napisane że kwota wolna od blokady to 0,13 gr

amelia2013 07-07-2015 15:18

RE: zbieg egzekucji
 
Kwota wolna od zajęcia to ok. 11 tys zł. Składa się na to kwota na koncie (ROR, lokaty itp, wszystkie pieniądze w banku) w chwili zajęcia plus wpływy już po zajęciu.
Oczywiście nie dotyczy to rachunku firmowego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.