Zajęcie wierzytelności UM. - Forum Prawne

 

Zajęcie wierzytelności UM.

Witam! Mój tata ma komornika, na poczcie jest AWIZO na list polecony, napewno jest to informacja o zajęciu wierzytelności w UM (nie pierwsze takie pismo w tym roku, chyba 3) Na tym piśmie chyba jest ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
16-04-2013, 20:14  
fudzi
Użytkownik
 
Posty: 58
Domyślnie Zajęcie wierzytelności UM.

Witam!
Mój tata ma komornika, na poczcie jest AWIZO na list polecony, napewno jest to informacja o zajęciu wierzytelności w UM (nie pierwsze takie pismo w tym roku, chyba 3) Na tym piśmie chyba jest napisane, że zajęcie jest ważne od dnia dostarczenia listu - potwierdzenie odbioru. No więc jak jutro odbiorę list i to się okaże zajęcie wierzytelności to te 7dni jest liczone od jutra tak? Te 7 dni to są dni robocze? Czy zwykłe dni (sobota i niedziela też?).
fudzi jest off-line  
16-04-2013, 20:30  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Zajęcie wierzytelności UM.

Cytat:
Na tym piśmie chyba jest napisane, że zajęcie jest ważne od dnia dostarczenia listu - potwierdzenie odbioru.
Jestes jasnowidzem? Skąd wiesz co tam pisze?
 
17-04-2013, 10:50  
fudzi
Użytkownik
 
Posty: 58
Domyślnie RE: Zajęcie wierzytelności UM.

Cytat:
Napisał/a amadia66 Zobacz post
Jestes jasnowidzem? Skąd wiesz co tam pisze?
Cytat:
Mój tata ma komornika, na poczcie jest AWIZO na list polecony, napewno jest to informacja o zajęciu wierzytelności w UM (nie pierwsze takie pismo w tym roku, chyba 3) Na tym piśmie chyba jest napisane, że zajęcie jest ważne od dnia dostarczenia listu - potwierdzenie odbioru.
Słowo "chyba" użyte przy liczbie "3" - oznacza że były poprzednie pisma, niestety nie jestem pewny liczby tych pism które przyszły.

Natomiast "chyba" użyte w zdaniu które opisuje częściową treść pisma ukazuje moją niepewność w treści listu który przyszedł wcześniej.
fudzi jest off-line  
17-04-2013, 12:50  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Zajęcie wierzytelności UM.

Proszę odebrać przesyłkę a następnie pytać. Tu w ciemno nikt nie bedzie odpowiadał. Może okazać się że list pochodzi z innej instytucji.
Na marginesie - nie odbieranie korespondencji od komornika to najgorsze rozwiązanie. Egzekucja biegnie nadal a dłużnik nie wie co w sprawie się dzieje. Korespondencję dwukrotnie awizowaną i zwróconą nadawcy uważa się za doręczoną.
 
18-04-2013, 06:38  
fudzi
Użytkownik
 
Posty: 58
Domyślnie RE: Zajęcie wierzytelności UM.

Miałeś/miałaś racje, pismo inne tzn. też komornicze ale inna sprawa(anulowanie długu)
Przed chwilą złożyłem PIT, czy jest możliwość napisania na email US proźbe o sprawdzenie czy nadpłata przyjdzie do mnie czy do komornika? Jak tak to jaki jest schemat takiego pisma.

EDIT
Jeżeli jutro wpłynie list od komornika o zajęcie, a ja dzis złożylem PIT to zwrot i tak będzie mój?
Z tego co wyczytałem, to jego zajęcie jest ważne 7dni ale nie dziala wstecz. Dobrze myślę? Czy ma obowiązek informowania mnie listownie o zajęciu?
fudzi jest off-line  
19-04-2013, 16:36  
fudzi
Użytkownik
 
Posty: 58
Domyślnie RE: Zajęcie wierzytelności UM.

Wczoraj złozyłem pit, dziś przyszło jakies AWIZO, jeżeli sie okaże że jest to informacja o zajęciu wierzytelności to czy dostane zwrot, mimo tego że zawiadomienie przyszło później?

Znalazłem pismo o zajęciu wierzytelności w US z marca tego roku.
Pismo jak pismo (ile długu itp...) jest napisane ostatnie zdanie: "Zajęcie jest dokonane z chwilą doręczenia zawiadomienia stronom" Jak mam to rozumieć?
fudzi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zajęcie wierzytelnośći (odpowiedzi: 1) Witam, Dostałem takie pismo: ZAJĘCIE WIERZYTELNOŚCI Na wniosek wierzyciela:
§ Zajęcie wierzytelności - na jakiej zasadzie komornik rozsyła zajęcia? (odpowiedzi: 8) Na podstawie jakich przepisów, zasad komornik sądowy rozsyła "zajęcia wierzytelności" do rzekomych dłużników wierzytelności? Czy może to robić ot...
§ Zajęcie wierzytelności (odpowiedzi: 7) Witam, zwracam się z prośbą o poradę jak mam postępować w mojej sytuacji. Dzisiaj dostałem list polecony od komornika z pismem " Zajęcie...
§ Zajęcie wynagrodzenia jako zajęcie innej wierzytelności (odpowiedzi: 7) Witam! dostałem od komornika pismo, w którym powołując się na przepis art. 895 Kpc komornik chce zająć całość wynagrodzenia... nie bardzo rozumiem...
§ Zajęcie wierzytelności oraz zajęcie prawa majątkowego (odpowiedzi: 1) Witam! Mam następujący problem. Jestem matką samotnie wychowującą trójke dzieci (18, 16, 8 lat) jedno dziecko jest niepełnosprawne, porusza się na...
§ Zajęcie wierzytelności (odpowiedzi: 1) Witam! Chciałabym się dowiedzieć jak odpowiedzieć komornikowi, który przysłał mężowi pismo dotyczące zajęcia wierzytelności dłużnikowi ( jest nim...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.