Egzekucja alimentów od babci, a egzekucja alimentów od rodzica dziecka
Ojciec dziecka ma zasądzone alimenty na dziecko, które były przez pewien czas ściągane przez organ egzekucyjny w UK. Nastąpiła przerwa w egzekucji świadczeń. Został złożony wniosek do komornika o egzekucje alimentów z babci dziecka na podstawie odrębnego wyroku. Egzekucja alimentów z Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej ruszy na nowo. W przelewach bądź na czekach, które przychodziły z UK nie było informacji za jaki miesiąc są to alimenty - jedynie numer referencyjny, że to świadczenie alimentacyjne, ewentualnie przelicznik walut. Po ponad 8 miesiącach przyszło pismo z Sądu Magistrackiego, w którym wyszczególniono kwotę, która stanowi alimenty bieżące oraz kwotę będącą spłatą zaległości. Teraz częstotliwość pobierania alimentów z wypłaty dłużnika ma się zmienić. Zmieni się także kwota pobierana z pensji.
Dług ojca dziecka wynosi ponad 40 tys złotych. W przelewach najprawdopodobniej nie będzie informacji za jaki to miesiąc. Pismo z Wielkiej Brytanii w sprawie przyjdzie zapewne po kilku miesiącach, stąd moje pytanie:
Kiedy formalnie należy wycofać/zawiesić egzekucje alimentów od babci dziecka? Czy od momentu kiedy wpłynie pierwszy przelew? Czy od momentu otrzymania dokumentów, w których będzie informacja w jaki sposób zostały obliczone poszczególne raty, czyli jaka cześć to alimenty bieżące, a jaka część spłata zaległości?
|