Panie Kamil843, ponieważ nasze argumenty do Pana najwyraźniej nie trafiają, a raczej trafiają na silny opór, proponuje zapoznać się z przepisami prawa odnoszącymi się do Pańskiej sytuacji, wyciągnięcie samodzielnych wniosków bez angażowania niniejszego wątku i uczestniczących w nim uczestników w jałową, poza-wątkową dyskusję.
Art. 509 k.c.
- Przepis prawny:
§ 1. Wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelności na osobę trzecią (przelew), chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania.
§ 2. Wraz z wierzytelnością przechodzą na nabywcę wszelkie związane z nią prawa, w szczególności roszczenie o zaległe odsetki.
Art. 512 k.c.
- Przepis prawny:
Dopóki zbywca nie zawiadomił dłużnika o przelewie, spełnienie świadczenia do rąk poprzedniego wierzyciela ma skutek względem nabywcy, chyba że w chwili spełnienia świadczenia dłużnik wiedział o przelewie. Przepis ten stosuje się odpowiednio do innych czynności prawnych dokonanych między dłużnikiem a poprzednim wierzycielem.
Proponuje również zapoznać się z pozostałymi przepisami kodeksu cywilnego
Dział I Zmiana wierzyciela.
Dodatkowo proponuje zapoznać się z art. 770 kodeksu postępowania cywilnego:
- Przepis prawny:
Dłużnik powinien zwrócić wierzycielowi koszty niezbędne do celowego przeprowadzenia egzekucji. Koszty ściąga się wraz z egzekwowanym roszczeniem. Koszt egzekucji ustala postanowieniem komornik, jeżeli przeprowadzenie egzekucji należy do niego. Na postanowienie sądu przysługuje zażalenie stronom oraz komornikowi.