kilku komorników - Forum Prawne

 

kilku komorników

Sprawa wygląda następująco; jest kilka postępowań komorniczych u kilku komorników. dwaj są w moim mieście reszta w różnych miastach Polski. Na razie uzyskałam informacje od tych w moim mieście, że u jednego są 4 moje ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
06-09-2013, 08:44  
DK55
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie kilku komorników

Sprawa wygląda następująco;
jest kilka postępowań komorniczych u kilku komorników. dwaj są w moim mieście reszta w różnych miastach Polski. Na razie uzyskałam informacje od tych w moim mieście, że u jednego są 4 moje sprawy (ja mam informację że przesłano do niego piątą ale komornik twierdzi, że jeszcze do niego nie wpłynęła mimo, że minął już miesiąc), u drugiego jest kilka spraw i do tej kancelarii wpłynęła tylko raz kwota z moich poborów (rok temu). W pracy mam informację, że wszystkie potrącenia są przesyłane do pierwszego wymienionego komornika. Są one potrącane już od roku, 1500 każdego miesiąca, raz nawet 4 tys.
W kancelarii tej powiedziano mi, że jedna postępowanie jest już zakończone - nie była to duża kwota (chwilówka), na drugim spłaciłam ok 1000 zł na trzecim ok 2000 zł, a dwie sprawy jeszcze nie zostały zaczęte (choć ja mam pisma o ich przekazaniu z datą 2 miesiące i 1 miesiąc temu). Te dwie sprawy na których coś się dzieje też są z przekazania.
Widać z tego, że są okresy nawet kilkumiesięczne, że nić w tych postępowaniach się nie dzieje, a dług rośnie.
Drugi komornik nie dostaje żadnych wpłat ponieważ zakład pracy wysyła wszystko do tego pierwszego i tutaj też dług rośnie.
Wybieram się do tego pierwszego komornika, aby wyjaśnić na co poszły te wszystkie przelewane od roku potracenia.
Nie wiem czy opisałam sprawę dostatecznie jasno, ale teraz moje pytania:
1. Czy w Kancelarii od ręki dostanę informację o stanie moich postępowań tzn ile w jakiej sprawie zostało spłacone, czy muszę wystąpić z wnioskiem i czekać tydzień (tak mi powiedziano telefonicznie)
2. Jak postąpić aby wszystkie sprawy były u jednego komornika
3. Czy dążyć do tego, aby zobowiązania malały wszystkie jednocześnie, czy lepiej po kolei od tych najdroższych.
4.Jak się ustosunkować do faktu, że w każdej sprawie przez okres co najmniej 2 miesięcy a nawet ok. roku nić się nie dzieje a moje potracenie jest przelewane. Wychodzi na to, że idzie ono na koszty komornika.
5. Czy jest możliwość uporządkowania tego samodzielnie czy zwrócić się o pomoc prawnicza. Problem w tym, że takie usługi są drogie.
6. Czy można prosić o poradę w zwiazku z jutrzejszym dniem bezpłatnych porad, do którego z prawników w Warszawie można się zgłosić. Nie wiem, który z wymienionych na stronie Adwokatury zajmuje sie takimi sprawami.
Przepraszam, że długi wpis, ale sprawa trudna.
DK55 jest off-line  
06-09-2013, 08:52  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 10.010
Domyślnie RE: kilku komorników

1. Stan sprawy od reki, reszta wniosek, ale stan sprawy starczy, po co reszta.
2. Nie masz na to wpływu, nie ty decydujesz.
3. Nie masz na to wpływu ani poprzez potrącenia z wynagrodzenia ani przez wpłaty własne,od tego jest plan podziału sporządzany zgodnie z przepisami, możesz u wierzycieli sobie płacić.
4. Domysły pozostaw dla siebie, bo są głupie i nie na miejscu, możesz dystutować jak akta przejrzysz i coś z nich zrozumiesz inaczej to czcze gadanie.
5. Rób jak uważasz.


Widzę że na siłę coś chcesz a nie wiesz co.
LLawyer jest off-line  
06-09-2013, 09:07  
DK55
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie RE: kilku komorników

Ad. 2. W takim razie kto o tym decyduje? Czy ja nie mam na to żadnego wpływu, jestem skazana na żonglowanie moimi postępowaniami w nieskończoność?
Ad. 3 U kogo w takim razie mogę się dowiedzieć jaki jest ten plan podziału?
Ad.4 Moje domysły nie są głupie, po prostu pytam czy jest to normalna i usnkcjonowana prawnie sytuacja.
Ad. 5 Oczywiście, zrobię jak uważam. Prosiłam o ewentualną radę.
DK55 jest off-line  
06-09-2013, 09:16  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 10.010
Domyślnie RE: kilku komorników

2. Ustawa.
3. U komornika który prowadzi daną sprawę, a na przekazane poczekać. Łatwo się chyba domyśleć, że % jest dzielone z potrącenia za pracę na różne sprawy zależnie od należności do spłaty.
4. To nie było pytanie a założenie/zarzut, przeczytaj odpowiednie przepisy ukse i kpc które ostatnio były wymienione z linkach na forum , masz też google i zrozumiesz.

Tak jak napisałem, nie wiesz widzę sama co chcesz uzyskać, chcesz 100zł zaoszczędzić czy jak ? Spłać wszystko u wierzycieli albo czekaj cierpliwie na postanowienie od komornika/ów.
LLawyer jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kilku komorników-co robić (odpowiedzi: 62) Dzień dobry. Mam poważny problem. Swego czasu popadłem w problemy finansowe i nie dałem rady splacać swoich zobowiązań.Na czas nie zareagowałem i...
§ kilku komorników (odpowiedzi: 11) Przeczytałam posty na forum ale w dalszym ciągu nie wiem co robić. Mam (właściwie mój partner ale umówmy się że ja) łącznie 10 egzekucji komorniczych...
§ Kilku komorników (odpowiedzi: 2) Dzień dobry, od lutego spłacam moje wierzytelności komornikowi (zabiera 100% z dochodu mojej DG) nie mam ruchomości, nieruchomości, innych środków,...
§ Kilku komorników. (odpowiedzi: 2) Witam. Mam problem, wiec zwracam się do Państwa z prośbą o poradę. Za dawnych lat robiłem dużo głupstw, w związku z tym mam dużo długów. Tymi...
§ kilku komorników (odpowiedzi: 3) witam, mam pytanie, a mianowicie parę lat temu popadłem w ogromne długi przez utratę pracy - mam kilku komorników na sobie - teraz sprawa moja...
§ kilku komorników (odpowiedzi: 2) Witam. Moja mama przez 4 lata prowadziła własny sklep. W tym czasie narobiła mnóstwo długów przede wszystkim w bankach(kredyty). Teraz mamy już...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.