Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodziny - Forum Prawne

 

Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodziny

Dziś męża szef przelał na konto komornika sądowego całe wynagrodzenie. Jest to umowa zlecenie. Jedyny dochód rodziny z dwójką dzieci w wieku szkolnym Jesteśmy bez środków do życia co robić w takiej sytuacji?...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
08-11-2013, 21:02  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

Dziś męża szef przelał na konto komornika sądowego całe wynagrodzenie. Jest to umowa zlecenie. Jedyny dochód rodziny z dwójką dzieci w wieku szkolnym Jesteśmy bez środków do życia co robić w takiej sytuacji?

 
08-11-2013, 21:52  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Dłużnik powinien napisać wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia 50% wynagrodzenia z umowy zlecenia udowadniając, że to wynagrodzenie to jedyne źródło dochodu dłużnika (żona i dzieci nie mają tu znaczenia) i że ta umowa zlecenia ma charakter ciągły (jest cyklicznie odnawiana).
 
08-11-2013, 21:55  
uzasadnienie
Stały bywalec
 
Posty: 4.408
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

I o tym samym poinformować bank. Ponadto bankowi przypomniec o istnieniu art. 54 Prawa Bankowego.
uzasadnienie jest off-line  
08-11-2013, 21:57  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Cytat:
Napisał/a uzasadnienie Zobacz post
I o tym samym poinformować bank. Ponadto bankowi przypomniec o istnieniu art. 54 Prawa Bankowego.
A Ty o czym?
 
08-11-2013, 22:02  
Ag_Maz
Moderator w spoczynku
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.942
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

http://forumprawne.org/komornik-post...grodzenia.html
Ag_Maz jest off-line  
08-11-2013, 22:08  
moszewelt
Zbanowany
 
Posty: 124
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Cytat:
Napisał/a uzasadnienie Zobacz post
I o tym samym poinformować bank. Ponadto bankowi przypomniec o istnieniu art. 54 Prawa Bankowego.
Podbijam pytanie. Co bank ma wspólnego z tym, że pracodawca przekazał zgodnie z pouczeniem całą kwotę wynagrodzenia komornikowi?
moszewelt jest off-line  
08-11-2013, 22:17  
uzasadnienie
Stały bywalec
 
Posty: 4.408
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Cytat:
Napisał/a moszewelt Zobacz post
Co bank ma wspólnego z tym, że pracodawca przekazał zgodnie z pouczeniem całą kwotę wynagrodzenia komornikowi?
Sorry, nic nie ma.
Z rozpędu zrozumiałem, że potracono Ci to z konta bankowego, bo często tak bywa.
Rabilee ma rację.
uzasadnienie jest off-line  
09-11-2013, 00:35  
adil
Stały bywalec
 
Posty: 503
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Cytat:
Napisał/a moszewelt Zobacz post
pracodawca przekazał zgodnie z pouczeniem całą kwotę wynagrodzenia komornikowi?
Jaki pracodawca?
adil jest off-line  
09-11-2013, 00:42  
Syphar
Stały bywalec
 
Posty: 13.564
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

I jakiego wynagrodzenia? Jeśli to jedyny dochód rodziny to komornik powinien zwolnić od zajęcia, ale skąd on ma to wiedzieć, że jest to jedyny dochód, ze szklanej kuli? Należy komornika poinformować o sytuacji.
Syphar jest off-line  
09-11-2013, 02:14  
adil
Stały bywalec
 
Posty: 503
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Dodam tylko, że to, czy komornik powinien, to dyskusyjne. Ale czasem zwalnia.
adil jest off-line  
09-11-2013, 09:34  
Master Piernik
Stały bywalec
 
Master Piernik na Forum Prawnym
 
Posty: 543
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Cytat:
Napisał/a adil Zobacz post
Dodam tylko, że to, czy komornik powinien, to dyskusyjne. Ale czasem zwalnia.
To prawda, z mojego doświadczenia wynika ze tylko naprawdę "dobre" wnioski poparte dowodami, załącznikami mają szansę na przejście ale i to nie gwarantuję sukcesu. Wszystko zależy od danej sytuacji.
Master Piernik jest off-line  
09-11-2013, 10:35  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 10.031
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Nic nie musi.
Jak odebrała wezwanie i żądanie a nie stawiła się to niech się bawi.
LLawyer jest off-line  
09-11-2013, 10:54  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

dziekuje bardzo za odpowiedzi, już wiem co powinnam zrobić. Pozdrawiam
 
12-11-2013, 22:54  
Bart3kk
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

art. 833 kpc:
§ 1. Wynagrodzenie ze stosunku pracy podlega egzekucji w zakresie określonym w przepisach kodeksu pracy.

§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do uposażeń posłów i senatorów, należności członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych i ich domowników z tytułu pracy w spółdzielni, wynagrodzeń członków spółdzielni pracy oraz wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania.

Powyższy przepis w związku z art. 87 kodeksu pracy. Napisać wniosek o ograniczenie zajęcia, powołać się na te przepisy myślę, że na 99% przejdzie.
Bart3kk jest off-line  
13-11-2013, 04:44  
Syphar
Stały bywalec
 
Posty: 13.564
Domyślnie RE: Czy komornik może zająć całe wynagrodzenie na umowę zlecenie? jedyny dochod rodzi

Na 100%, bo wbrew temu co pisze LLawyer w tym przypadku akurat musi. Właśnie na podstawie KP.
Syphar jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ ula na dzieci + renta eypadkowa (jedyny dochod) (odpowiedzi: 2) Witam, przeszukałam większa ilość wątków na forum ale niestety nie znalazłam podobnej sytauacji. Jestem matka trójki małoletnich dzieci (WDOWA) -...
§ Czy na umowie zlecenie komornik może zająć załe wynagrodzenie (odpowiedzi: 1) witam serdzecznie . Ubiegłego roku latem pracowałam na umowe zlecenie ,i mam pronlemy z komornikiem i dopatrzał sie że pracuje .i doszło do wypłaty...
§ Komornik Zajął Wynagrodzenie, zbieg egzekucji, zajęcie zwrotu z podatku ... (odpowiedzi: 1) Witam Kiedyś przez głupi sposób ,myślenia wpakowałem się w własną działalność gospodarczą i utopiłem kupę kasy + popadłem w długi. Obecnie pracuję...
§ jedyny żywiciel rodziny a komornik (odpowiedzi: 2) Witam, Jestem jedynym żywicielem rodziny. Mąż nie pracuje, córka lat 6 chodzi do przedszkola, syn lat 3 przebywa w domu. Dostałam pracę -...
§ czy komornik może zająć wynagrodzenie z umowy zlecenie (odpowiedzi: 6) Witam czy komornik może zając wynagrodzenie z umowy zlecenie
§ Komornik i jedyny dochod (odpowiedzi: 13) Witam. Mam pytanie. Wczoraj mój pracodawca dostał od komornika powiadomienie o zajeciu mojego wynagrodzenia. Mój pracodawca ma określić wysokość raty...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.