Kilka spraw o 1 dług - Forum Prawne

 

Kilka spraw o 1 dług

Witam. Mam problem z 1 długiem tzn. nie z chęcią spłaty tylko że co chwila są rozprawy a więc wziąłem kredyt w 2007 roku na początku go spłacałem lecz potem straciłem prace i zostało do ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
16-06-2014, 19:38  
Knorpel
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie Kilka spraw o 1 dług

Witam.
Mam problem z 1 długiem tzn. nie z chęcią spłaty tylko że co chwila są rozprawy a więc wziąłem kredyt w 2007 roku na początku go spłacałem lecz potem straciłem prace i zostało do zapłaty parę set złoty oczywiście nie miałem za co spłacić więc dług pozostał w końcu znalazłem pracę ale od długu zapomniałem i w 2013 roku dostałem pismo z sądu że istnieje dług i zostaje on przejęty przez komornika i żeby z nim się "dogadywać" a więc dogadaliśmy się że będę spłacał po 100 zł miesięcznie (ale nie zawsze miałem to wpłacałem czasami po 50 zł). W tym roku dostałem pismo że sprawa jest zakończona i zostały ustalone koszty egzekucyjne w wysokości 500 parę złoty ale że ten komornik chyba zrezygnował więc dług przejęła ten dług kancelaria prawna. Więc część długu musiałem spłacać komornikowi( w zasadzie pewnie jego koszta) a część kancelarii prawnej. Zadzwoniłem do kancelarii prawnej gdzie podano mi telefonicznie numer bankowy na który mają zostać wysyłane pieniądze i tam uzgodniliśmy jaką cenę mam wpłać a tu nagle przychodzi pismo z komornika (innego) że mam do niego się udać w celu ustalenia spłaty długu tzn. kancelaria dała sprawę do sądu. Gdzie muszę zapłacić za kolejną rozprawę (opłata egzekucyjna + dodatki na ich adwokatów) mimo tego że dług jest cały czas spłacany od chwili pierwszego komornika.
I moje pytanie brzmi czy mimo tego że dług jest spłacany kancelaria prawna może dać sprawę do sądu?
Liczę na szybką odpowiedź bo jutro idę się wstawić do tego komornika i nie wiem czy mam jakieś prawa w tej sytuacji czy muszę płacić za rozprawy mimo tego że dług jest spłacany gdyby nie ta sprawa to dług + opłaty spadł z kwoty 1800 zł do kwoty 800 zł (w ciągu 1,5 roku) a teraz po tej rozprawie dochodzi kolejne 500 zł i kto wie czy nie będzie kolejnych.
(Jutro jak będzie to potrzebne mogę wstawić zdjęcia z pism które dostałem od sądu)
Pozdrawiam
Knorpel jest off-line  
16-06-2014, 19:47  
myszka8885
Początkujący
 
Posty: 9
Domyślnie RE: Kilka spraw o 1 dług

Witam mam pytanie jesli brat zaciagnol kredyt i go nie splaca to czy moze przejsc na siostre lub na mame ?? czy komornik moze wejsc na nas???
myszka8885 jest off-line  
16-06-2014, 19:51  
lokata
Ekspert
 
Posty: 5.861
Domyślnie RE: Kilka spraw o 1 dług

Cytat:
Napisał/a Knorpel Zobacz post
jutro idę się wstawić do tego komornika
Sugeruję pójść do komornika na trzeźwo, bo z wstawionym może nie chcieć rozmawiać.
A odpowiadając na Pana pytanie, to tak, jest to możliwe.
Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że z Pana postu wynika, iż kompletnie nie zna Pan mechanizmów kierujących ani postępowaniem sądowym, ani tym bardziej, egzekucyjnym. Na Pana miejscu, dla swojego dobra, poświęciłabym trochę czasu, i poczytała, choćby na tym forum, jak to wszytko się odbywa. Będzie Panu łatwiej rozmawiać i z komornikiem, i z wierzycielem, i tu zadawać sensowne i konkretne pytania.
lokata jest off-line  
16-06-2014, 20:03  
Knorpel
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Kilka spraw o 1 dług

Pana może do bawi a mnie nie bardzo i akurat ja abstynent nie każdy dłużnik to alkoholik
Kiedy mam do spłaty 1800 zł spłacam sumiennie zostaje mi 800 rozbijają mi to na 2 długi gdzie muszę przez 3 pierwsze miesiące 2 razy więcej płacić po 100 zł ( 3 raty komornikowi żeby go całkiem spłacić) i do tego po 100 zł przez 6 miesięcy ale ta kancelaria wystąpiła do sądu i muszę zapłacić za rozprawę i ich koszty kolejne 400 zł więc mi z 6 miesięcy zrobiło się 10 miesięcy.


To czyli w trakcie spłaty komornik może wstrzymać postępowanie egzekucyjne zażądać spłaty jego kosztów i dług przejmuje kancelaria która daję sprawę do sądu gdzie znowu są naliczane koszty egzekucyjne i sprawę przejmuję komornik który przerywa postępowanie egzekucyjne i od nowa ? (Liczę na odpowiedź tego pytania)

Pytania są bardzo sensowne przeczytałem wszystkie przylepki i stwierdziłem że to nie rozwiało moich wątpliwości dlatego się pytam a jak pan wie że takie coś jest na tym forum to niech pan uprzejmie prześle link z odnośnikiem na to forum bo że coś było kiedyś to nie znaczy że jest to nadal a jak panu się nie chce odpowiadać jasno albo wytłumaczyć to może Pan niech się nie wypowiada.
Knorpel jest off-line  
16-06-2014, 20:56  
lokata
Ekspert
 
Posty: 5.861
Domyślnie RE: Kilka spraw o 1 dług

Cytat:
Napisał/a Knorpel Zobacz post
Pana może do bawi a mnie nie bardzo i akurat ja abstynent
Ale to Pan pierwszy zaczął pisać o "wstawianiu", nie ja. A do komornika, to ew. można się stawić.

Cytat:
Napisał/a Knorpel Zobacz post
Pytania są bardzo sensowne
Myli się Pan.

Cytat:
Napisał/a Knorpel Zobacz post
to niech pan uprzejmie prześle link z odnośnikiem na to forum bo że coś było kiedyś to nie znaczy że jest to nadal a jak panu się nie chce odpowiadać jasno albo wytłumaczyć to może Pan niech się nie wypowiada.
Po pierwsze, dlaczego to ja mam na to poświęcać czas, skoro to leży w Pana, a nie moim, interesie?
Po drugie, jak coś było na tym forum, to nadal jest. Zasoby informacji mamy tu nieprzebrane, tylko userów leniwych.
Po trzecie, fakt, nie chce mi się wykładać tu Panu całego postępowania egzekucyjnego i na pewno tego nie zrobię. Mogę być jednak miła i wskazać Panu jakąś, w miarę przystępną i sensowną, pozycję książkową, np. Anna Hrycaj, "Egzekucja praktyczna", może nie obejmuje bieżącego stanu prawnego, ale dla laika idealna, ok. 400 stron i postępowanie egzekucyjne nie ma przed Panem tajemnic. Powodzenia!
Po kolejne, sugeruję również, odświeżyć sobie podstawowe zasady interpunkcji.
No i po ostatnie, jestem kobietą!
lokata jest off-line  
16-06-2014, 21:19  
Knorpel
Początkujący
 
Posty: 16
Domyślnie RE: Kilka spraw o 1 dług

Po pierwsze, jeżeli pani poświęca czas żeby pisać takie pierdoły to ma pani czas poświęcić skopiowaniu linka i wstawieniu.
Po drugie, mam przeglądać 251 stron w jednym poście (pytanie do Komornika) żeby się dowiedzieć że nie ma tam nic co mnie się dotyczy. I trzeba mieć na to czas gdybym miał czas to bym poszedł do radcy prawnego a jak bym miał jeszcze więcej czasu to bym poszedł na studia prawnicze. Jednak wybrałem inny kierunek w swoim życiu i ciągle się doszkalam z innych dziedzin i kontynuuje naukę i doszkalanie się w poprzednich.

Po trzecie, jest jedno pytanie na które jest odpowiedź tak albo nie. Czytanie książki spójrz po drugie.

To czyli w trakcie spłaty komornik może wstrzymać postępowanie egzekucyjne zażądać spłaty jego kosztów i dług przejmuje kancelaria która daję sprawę do sądu gdzie znowu są naliczane koszty egzekucyjne i sprawę przejmuję komornik który przerywa postępowanie egzekucyjne i od nowa ? (Liczę na odpowiedź tego pytania).

I jeżeli odpowiedź brzmi "Tak" to jaki to ma sens a jeżeli "Nie" to dlaczego takie coś się stało.
Po czwarte, nie każdy musi być idealny idealny z polaka proszę odświeżyć sobie podstawowe zasady logiki i czytania ze zrozumieniem.

Logika : " Nie ma Pani czasu żeby odpowiedzieć na proste pytanie bądź wysłania linku gdzie Pani ma pod ręka a ma Pani czas się wymądrzać"

Czytanie ze zrozumieniem:
Cytat:
Napisał/a Knorpel
a jak Pani się nie chce odpowiadać jasno albo wytłumaczyć to może Pani niech się nie wypowiada.
tłumacząc dosłownie nie chce Pani się odpowiedzieć na pytanie proszę już więcej nie pisać bo spamuje pani a nie rozwiązuje problemu
Po piąte, nigdzie Pani się nie odniosła że jest pani płcią żeńską po nick nie zawsze odzwierciedla stan faktyczny
Po szóste, ciekawe czy jest Pani tak przemądrzałą w innych dziedzinach
Knorpel jest off-line  
16-06-2014, 21:43  
lokata
Ekspert
 
Posty: 5.861
Domyślnie RE: Kilka spraw o 1 dług

Mój czas, moja sprawa. Tylko ja decyduję na co go poświęcam.
Jeżeli zaś chodzi o Pana czas, to oczywiście Pana sprawa. Jak dla mnie, to niczego Pan nie musi czytać. To Pana życie, Pana finanse i Pana kłopoty. Poradziłam Panu żeby Pan się dokształcił, bo jest to w Pana interesie, a nie ze złośliwości. Jak Pan to zrobi, to Pana zysk, jak nie, to zysk Pana wierzycieli i komornika, bo wszyscy będą mogli Pana, kolokwialnie mówiąc, walić po rogach, a Pan nawet nie będzie wiedział jak i kiedy.
Z mojej strony, to by było na tyle. Na moją dalszą pomoc już proszę nie liczyć, ale może ktoś inny jeszcze się nad Panem zlituje. Powodzenia.

A o tym, że jestem kobietą mówi ten mały, różowy znaczek przy moim nicku.
lokata jest off-line  
17-06-2014, 01:24  
amelia2013
Stały bywalec
 
amelia2013 na Forum Prawnym
 
Posty: 6.089
Domyślnie RE: Kilka spraw o 1 dług

Cytat:
Napisał/a lokata Zobacz post
bo wszyscy będą mogli Pana, kolokwialnie mówiąc, walić po rogach,
Pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą. Nie będą walić po rogach. Będą walić w...
A do autora pytania - Tak, mogą dać znów do komornika, mogą go zmienić jak nie będą zadowoleni itd. Twoja głowa w tym, by pilnować liczb, bo inaczej będą cię...
amelia2013 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kilka spraw za jeden dług (odpowiedzi: 3) Witam. Moja sąsiadka ma problem z spółdzielnią mieszkaniową. Ma zaległości czynszowe. Kwot długu nie znam ale zarys sprawy jest taki: Dług wynosi...
§ Witam otóż mam kilka spraw (odpowiedzi: 5) Wciagnełam sie w straszne bagno, świadomie o ile głupota moja jest swiadoma tak to co robie juz nie. Mam sprawe o oszustwa internetowe, i z...
§ kilka spraw z autem (odpowiedzi: 14) Witam, mam zamiar kupić auto, forda escorta. I mam pytanie, nie ma już przeglądu, wczoraj się skończył, czy muszę robić przegląd?? po drugie oc...
§ Kilka spraw (odpowiedzi: 7) Witam Mam kilka pytań, jeśli umowę miałem na czas określony od 19 października 2011 do 31 grudnia 2011 to umowa po prostu wygasła , tak?? ale ja...
§ Kilka spraw. (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie. Mam kilka pytań z różnych działów. Sprawa wygląda tak. Pewna kobieta , ma swoje mieszkanie.Mieszka w nim razem z dzieckiem i...
§ Forum, Deweleoper kilka spraw (odpowiedzi: 2) Witam Mam pytanie, czy Deweloper budujący osiedle o przykładowej nazwie A i mającej stronę w domenie a.pl czy ma prawo żądać ode mnie wyłączenia...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:02.