26-05-2015, 08:30
|
| Początkujący | Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
Witam, proszę o pomoc bo już nie wiem co robić.
Miałam dług w banku, sprawa poszła do komornika. Ustaliłam ugodę z bankiem i zapłaciłam należność, umorzono mi część odsetek. Bank obiecał wysłać pismo do komornika o tym iż dług jest spłacony. Bank wysłał pismo ponoć 18 maja. Jednak komornik w tym czasie dokonał wpisu na hipotece. Jak komornik ma do tego prawo skoro dług został spłacony? Co mam teraz robić? Jak usunąć ten wpis?
Komornik nie wysłał mi żadnego pisma po zakończeniu sprawy, nie podał jeszcze żadnych kosztów egzekucyjnych.
Proszę o pomoc
|
| |
26-05-2015, 08:31
|
| Początkujący | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
Wpis na hipotece został dokonany już po spłacie przeze mnie należności u wierzyciela
|
| |
26-05-2015, 08:43
|
| Stały bywalec | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
Zapłacisz u komornika jego wynagrodzenie to wpis zniknie.
Być może komornik czeka na pismo od wierzyciela i wtedy ustali koszty.
Spokojnie.
|
| |
26-05-2015, 08:46
|
| Początkujący | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
tak, wiem że muszę mu spłacić, oczywiście, ale komornik jeszcze nie wysłał mi żadnego pisma. Ile może iść takie pismo z banku do komornika? Tydzień? I jeszcze jedno - czy nie zostanę za to obciążona jakimiś dużymi kosztami? Ile będzie kosztowało mnie ten wpis i jego usunięcie?
|
| |
26-05-2015, 08:50
|
| Stały bywalec | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
Z bankami różnie - pytaj u wierzyciela czy już pismo poszło ... choć często się zarzekają a długo wysyłają.
Wpis to grosze, wynagrodzenie komornika zależnie od wysokości roszczenia art 49 2 uske - 5% - oczywiście kwestia jakie pismo wyśle wierzyciel do komornika.
|
| |
26-05-2015, 08:53
|
| Początkujący | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
Wierzyciel zarzeka się, że wysłał pismo 18 maja ale nie mam pewności że tylko tak nie obiecuje ... A wpis zostanie usunięty przez komornika czy ja mam o to pisać do sądu?
|
| |
26-05-2015, 11:06
|
| Początkujący | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
Dzowniłam do komornika i mówi, że u niego wszystko załatwione, a sprawą zajmuje się komornik z rejonu i to on wszczął postępowanie. Czyli sprawa jest u innego komornika, pierwszy ma biuro w Gdańsku a ja mieszkam w okolicach Krakowa, a do mnie pisze teraz ten z Krakowa, czy to możliwe? Jak to możliwe że sprawa przeszła do innego komornika? Czy mogło to być na wniosek wierzyciela czy tego pierwszego komornika?
|
| |
26-05-2015, 12:20
|
| Stały bywalec | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
Po co dublujesz i zakładasz nowy temat ... czekaj na odpowiedź spokojnie
Gdybyś weszła na stronę jednego lub drugiego komornika to byś zobaczyła że z nieruchomości prowadzić może komornik w którego właściweości znajduje się nieruchomość.
Pomijam fakt, że możesz zadzwonić do jednej czy drugiej kancelarii i dowiedzieć się ...
|
| |
26-05-2015, 12:24
|
| Początkujący | RE: Spłacony kredyt u wierzyciela a komornik zajmuje hipotekę
usuwam, żeby nie dublować
Komornik nie chce mi nic powiedzieć telefonicznie, dzisiaj dostałam pismo a komornik przyjmuje dopiero w piątek
|
| | |
Podobne wątki na Forum Prawnym | Wątek | § sprzedaż dzialki z hipoteką bez zgody wierzyciela (odpowiedzi: 8) Mój problem polega na tym, że na hipotekę wpisane są trzy podmioty: bank, osoba prywatna i firma ( w tej kolejności)
- kredyt jeszcze spłacam,
-... | § wg. jakich kryteriów komornik zajmuje dochód wierzyciela? (odpowiedzi: 3) Witam,
spotkałam się z pojęciem kwoty 'wolnej' od zajęć komorniczych.
Nie jestem prawnikiem, dlatego chcę się upewnić, czy dobrze 'myślę'. czy... | § Dom pod hipoteką a niespłacony kredyt (odpowiedzi: 5) Witam, mam kredyt zaciągnięty pod hipotekę domu,spłacany regularnie. Dom ma wartość 320 tys. Posiadam również kredyt gotówkowy, który spłacam poprzez... | § komornik - spłacony kredyt (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie, bardzo Państwa proszę o poradę w następującej sprawie:
w 2004 roku moj partner wzial kredyt gotowkowy w jednym z banków, już w... | § Kredyt spłacony.. a komornik dalej siedzi na wypłacie (odpowiedzi: 4) Witam, spłacając kredyt wpadłem w drobny problem i bank oddał moją sprawę komornikowi, komornik skontaktował się z moim pracodawcą i co miesiąc... | § Jak wykreslić hipotekę wpisaną przez nieistaniejącego wierzyciela (odpowiedzi: 4) osoba chce zakupić nieruchomość. W KW jest wpis o hipotece z 1992r. Sprzedający nie da rady tego załatwić, w interesie kupującego jest wykreślić... | | |