Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym - Forum Prawne

 

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Witam, W dniu dzisiejszym otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (dodam tylko że odebrał ją mój współlokator i zanim mi ją odesłał to minął prawie tydzień) do zapłaty kwotę 7173,42 + 1279,50 zł tytułem kosztów ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
29-09-2015, 18:21  
PaulaO88
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Witam,
W dniu dzisiejszym otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (dodam tylko że odebrał ją mój współlokator i zanim mi ją odesłał to minął prawie tydzień) do zapłaty kwotę 7173,42 + 1279,50 zł tytułem kosztów postępowania sądowego.
Nie jestem w stanie na tą chwilę tego spłacić oczywiście nie uchylam się od odpowiedzialności tylko chciałabym rozłożyć na raty dług.
Proszę o informacje do kogo mam zwrócić się z prośbą o rozłożenie na raty?
Z tego co wyczytałam to dług ulega przedawnieniu po 3 latach więc nie kwalifikuje się nie chce również pisać sprzeciwu do sądu tylko prośbę o rozłożenie na raty.
Bardzo będę wdzięczna za pomoc.
PaulaO88 jest off-line  
29-09-2015, 18:29  
izaw8
Stały bywalec
 
Posty: 1.457
Domyślnie RE: Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

O rozłożenie należności na raty to chyba tylko do wierzyciela możesz się zwrócić.
A tak przy okazji, jak Poczta Polska obsługiwała sądy to nikt poza adresatem nie mógł odebrać korespondencji. Czyżby InPost tego nie przestrzegał?
izaw8 jest off-line  
29-09-2015, 18:43  
PaulaO88
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Stempel jest z PGP S.A. i jak widać nie przestrzegają
Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie: Jeżeli minie czas na odwołanie do sądu a wierzyciel nie zgodzi się na rozłożenie długu na raty to wtedy od razu komornik?
Czy mnie zamkną bo rozumiem że mogą zająć mi część wynagrodzenia jednak mam jeszcze inne raty do spłacenia - spłacam je (to z mojego niedbalstwa pominęłam - data zapłaty minęła w lutym 2014) i co w tym wypadku?
Spłacam prawie 1000zł + życie + mieszkanie 500zł + bilety i zostaje całe nic
PaulaO88 jest off-line  
29-09-2015, 19:30  
korf
Ekspert
 
korf na Forum Prawnym
 
Posty: 25.000
Domyślnie RE: Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Cytat:
Napisał/a PaulaO88 Zobacz post
Z tego co wyczytałam to dług ulega przedawnieniu po 3 latach
Nie, gdyż jest
Cytat:
Napisał/a PaulaO88 Zobacz post
otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym
10lat i należy nie zapominać o przerwaniu biegu przedawnienia. Tak więc może się nie przedawnić za Twojego żywota.
Cytat:
Napisał/a PaulaO88 Zobacz post
Czy mnie zamkną
Nie zamykają...za długi.
Cytat:
Napisał/a PaulaO88 Zobacz post
wierzyciel nie zgodzi się na rozłożenie długu na raty to
uzasadnij sensownie pismo do wierzyciela. Poproś o księgowanie rat jako należności głównej, powalcz o odsetki. Przekonaj, że wierzyciel skorzysta, otrzymując stałą kwotę.
Wniosek o egzekucję komorniczą w gestii wierzyciela, nie wiemy czy podejmie takie działania natychmiast, czy będzie zwlekał. Nakaz już ma moc więc teoretycznie już mógł zostać skierowany wniosek do komornika.
korf jest off-line  
29-09-2015, 19:54  
PaulaO88
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym

Dziękuje za odpowiedzi
Mam nadzieje że jakoś to wszystko przeżyje bez uszczerbku na psychice
PaulaO88 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (odpowiedzi: 20) Witam, pod koniec stycznia dostałem pismo z sądu inaczej "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym " na kwotę 320,37 zł oraz kwotę 67,50 zł z...
§ Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (odpowiedzi: 19) Witam . Mam pytanie . Do miejsca pracy mojego kolegi przyszedł wyrok - nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydanym przez e-sąd. Jak uważacie,...
§ Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (odpowiedzi: 10) Termin zapłaty upłynął , dłużniczka nie zapłaciła.Co dalej ?
§ nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (odpowiedzi: 10) witam, dostałem z sądu rejonowego nakaz zapłaty za mandaty które otrzymałem za przejazd środkami komunikacji miejskiej bez biletu, odebrałem pismo...
§ Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (odpowiedzi: 3) Witam wszystkich pomocnych ;) Sprawa wygląda następująco w grudniu zeszłego roku pracowałem na umowę zlecenie, w umowie miałem odpowiedzialność...
§ Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. (odpowiedzi: 3) Witam i proszę o pomoc ! Zostałem skazany prawomocnym wyrokiem za czyn z art.264par.3 kk,264a par.1 kk,art. 270 par. 1 kk,art. 274 kk w zw.z 11...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.