Kwota wolna od zajęcia art 54. - Forum Prawne

 

Kwota wolna od zajęcia art 54.

Witam Dwa pytania -- może trzy. Kwota wolna od zajęcia - w grudniu dokładnie 7 grudnia na koncie osobistym miałem 10900 zł- - 8 grudnia bank zajął mi niecałe 5 tyś- w związku z egzekucją ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
15-01-2016, 14:32  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Kwota wolna od zajęcia art 54.

Witam
Dwa pytania -- może trzy.
Kwota wolna od zajęcia - w grudniu dokładnie 7 grudnia na koncie osobistym miałem 10900 zł- - 8 grudnia bank zajął mi niecałe 5 tyś- w związku z egzekucją komorniczą . czy bank mógł pobrać zajęcie w związku z art 54.

2. Czy art 54. dotyczy również konta firmowego ? w tym samym banku posiadam firmowe w związku z prowadzoną działalnością i osobiste .

3. Oprócz tego czy bank jeśli pobrał kwotę która obejmowała kwotę wolną od zajęcia - nie wiem ile wynosiła w grudniu 2015r. - czy mogę podejmować jakieś działania wobec banku o nieuprawnione pobranie pieniędzy w związku z art. 54.
 
15-01-2016, 14:41  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 10.034
Domyślnie RE: Kwota wolna od zajęcia art 54.

Na "firmowym" ( gospodarczym ) nie ma wolnej od potrąceń - art 54 pb nie ma w tym przypadku zastosowania.
LLawyer jest off-line  
15-01-2016, 14:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kwota wolna od zajęcia art 54.

ok- dzieki za odp. a pyt 1 i 3 - i dodatkowe pytanie jesli tak to czy jest jakiś wyznaczony czas na to
 
15-01-2016, 15:02  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 10.034
Domyślnie RE: Kwota wolna od zajęcia art 54.

Wolna to mniej więcej 12-13k. Nie wiem.
Rozumiem, że wiesz że bank zrealizował zajęcie z rachunku gospodarczego a nie osobistego ? Tzn mam pewność ?

Nie napisałeś, czy to twoja pierwsza w życiu egzekucja itd a ile wynosiła kwota z zajęcia rachunku zsumowana wraz z kosztami
LLawyer jest off-line  
15-01-2016, 15:09  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kwota wolna od zajęcia art 54.

Bank dokonał zajęcia z konta osobistego ---
i nie jest to pierwsza egzekucja.
W czerwcu z tego samego konta - czyli osobistego bank przekazał do komornika niecałe 1000 zł - a nie było na koncie kwoty powyżej 10 tyś zł.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zajęcie konta, emerytury, a kwota wolna od zajęcia (odpowiedzi: 24) Witam, mam dosyć prostą sprawę. Komornik zajął osobie X 1/4 emerytury, a następnie jeszcze przyszło pismo o zajęciu konta bankowego. Z tego co...
§ Kwota Wolna Od Zajęć (odpowiedzi: 10) Witam Mam pytanie odnośnie kwoty wolnej od zajęcia na rachunku rozliczeniowo - oszczędnościowym. Art 54. Prawa Bankowego mówi że Środki pieniężne...
§ Kwota wolna od zajęcia, a kwota na, którą komornik siądzie. (odpowiedzi: 3) Witam, czy można wyliczyć jaką pobierze komornik jeśli kwota wolna od zajęcia to około 13 tys. zł?
§ przlew od znajomego na zajęte konto a kwota wolna od zajęcia (odpowiedzi: 2) Witam.Na koncie bankowym zajęte są wszystkie środki ze względu na zaległości alimentacyjne-1 komornik,oraz drugi za niespłacone zobowiązania ...
§ Kwota wolna od zajęcia czy obrót na koncie wolny od zajęcia??? (odpowiedzi: 5) Dzień dobry! Problem jest taki. Na koncie środków 200 zł. Przychodzi zajęcie komornicze na kwotę 10.000 zł. Na konto wpływa 7.000 zł. Wypłacam...
§ Zajęcie konta i kwota większa niż wolna od zajęcia. (odpowiedzi: 5) Witam Mam następujące pytanie. Czy jeśli na koncie bankowym znajduje się kwota większa niż wolna od zajęcia i komornik zablokuje takie konto czy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.