Prawomocne postanowienie o przybiciu, a prawa nowego własciciela - Forum Prawne

 

Prawomocne postanowienie o przybiciu, a prawa nowego własciciela

Witam, z mojego rozumowania wynika że po prawomocnym postanowieniu o przybiciu nieruchomości zakupionej na licytacji, ja staję się jego właścicielem (jeśli się mylę proszę mnie sprostować). 1. Otóż ja jako właściciel posiadający lokatorów na mieszkaniu, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
20-08-2016, 14:05  
lustfingers
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie Prawomocne postanowienie o przybiciu, a prawa nowego własciciela

Witam, z mojego rozumowania wynika że po prawomocnym postanowieniu o przybiciu nieruchomości zakupionej na licytacji, ja staję się jego właścicielem (jeśli się mylę proszę mnie sprostować).

1. Otóż ja jako właściciel posiadający lokatorów na mieszkaniu, czyli poprzednich właścicieli mieszkania czy mam prawo do wyłączenia mediów udostępnianych przez spółdzielnie mieszkaniową takich jak woda, gaz, ogrzewanie, oraz czy mogę złożyć wniosek do zakładów energetycznych o demontaż licznika prądu? Czy takie działanie jest zgodne z prawem?

2. Jak najlepiej wykonać procedury gdyby dotychczasowi właściciele zechcieli się wyprowadzić dobrowolnie?

3. Co w sytuacji gdy mieszkanie jest zajęte nie przez właścicieli a przez lokatorów którzy mają lub nie mają podpisanej umowy najmu z poprzednimi właścicielami?

4. Czy po prawomocnym postanowieniu o przybiciu powinienem wnieść do sądu wniosek a jakiekolwiek dodatkowe wnioski które mogą mi pomóc egzekwowanie należności?

5. Wiem że są procedury eksmisji i wprowadzenia w posiadanie jednak chciałbym załatwić sprawy jak najszybciej, ale również jak najbezpieczniej dla mnie dlatego chciałbym to załatwić w sposób z pkt. 2 czyli po dobroci, jeśli się nie da to po złości wymusić chęć wyprowadzki czyli pkt. 1, w ostateczności eksmisja i wprowadzenie w posiadanie.
lustfingers jest off-line  
20-08-2016, 22:59  
Krispl
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.182
Domyślnie RE: Prawomocne postanowienie o przybiciu, a prawa nowego własciciela

Po przybiciu nie jesteś jeszcze właścicielem. Potrzebna jest jeszcze zapłata pozostałej ceny a potem przysądzenie własności.

1. Media nie udostępniasz ty tylko spółdzielnia więc nie możesz ich odciąć. Możesz rozwiązać umowę dostarczania energii elektrycznej.

2. Odebrać klucze od nich.

3. Poprosić aby wyszli z mieszkania.

4. Jakiej należności ?

5. Zapytaj komornika w czyim posiadaniu jest mieszkanie: dłużnika czy osób trzecich. Komornik dokonywał opisu i oszacowania a zatem powinien to zapisać w protokole z dokonanych na miejscu czynności.
Krispl jest off-line  
21-08-2016, 08:16  
lustfingers
Początkujący
 
Posty: 29
Domyślnie RE: Prawomocne postanowienie o przybiciu, a prawa nowego własciciela

Dziękuję za odpowiedź, chciałbym jeszcze uzyskać trochę bardziej sprecyzowane odpowiedzi na 3 pytania.

1. tak media udostępnia spółdzielnia mieszkaniowa ale na koszt właściciela mieszkania więc de facto na mój koszt, czy w takim wypadku będąc właścicielem nie mam prawa zażądać od spółdzielni tymczasowego odcięcia mediów tak aby osoby zamieszkujące specjalnie nie narobiły mi dodatkowych kosztów przez okres zamieszkania?

2. odebrać kluczę to jedno, natomiast zawsze lokatorzy mogą zaprzeczyć temu faktowi że wyprowadzili sie dobrowolnie, obawiam się sytuacji w której były właściciel się "wyprowadzi" i pójdzie na policje zgłosi że go usunąłem siłą i że w mieszkaniu pozostawił swoje rzeczy które "przywłaszczyłem", więc czy nie powinienem z nimi spisać jakiejś umowy, czy oświadczenia o dobrowolnym opuszczeniu lokalu? Jeśli tak czy jest gdzieś wzór do podglądnięcia?

3. poprosić mogę ale czy w takiej sytuacji nie przysługują im jakieś prawa ochronne?
lustfingers jest off-line  
22-08-2016, 15:43  
Krispl
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.182
Domyślnie RE: Prawomocne postanowienie o przybiciu, a prawa nowego własciciela

1. Zapytaj w spółdzielni. Interwencja wymagałaby zdjęcia liczników ciepły i zimnej wody lub też licznika CO jeśli taki jest.

2. Proszę zabrać ze sobą np. dwóch świadków oraz sporządzić protokół przekazania lokalu podpisany przez wszystkich.

3. Skoro nie są lokatorami to przede wszystkim należy wyjaśnić kim są w stosunku do dłużnika i co tam robią. Może to to prostu wujostwo, które przyjechało w odwiedziny i się zasiedziało zbyt długo.
Krispl jest off-line  
02-02-2017, 14:50  
wromek
Użytkownik
 
Posty: 42
Domyślnie RE: Prawomocne postanowienie o przybiciu, a prawa nowego własciciela

Cytat:
Napisał/a Krispl Zobacz post
1. Media nie udostępniasz ty tylko spółdzielnia więc nie możesz ich odciąć. Możesz rozwiązać umowę dostarczania energii elektrycznej.
Nie możesz, media nie są na Ciebie ale na dotychczasowego "posiadacza" mieszkania.
wromek jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prawomocne Postanowienie (odpowiedzi: 5) Witam czy ktos moze mi powiedziec kiedy moge spodziewac sie odpisu prawomocnego postanowienia w postepowaniu spadkowym. Dodam, ze sprawa spadkowa...
§ Prawomocne postanowienie sądu (odpowiedzi: 2) Bardzo proszę o informację czy prawomocne postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku i prawomocne postanowienie sądu o dziale spadku to to samo...
§ Prawomocne postanowienie-zapytanie (odpowiedzi: 4) Witam, w sprawie spadkowej gdzie wnioskodawca zażądał przekroczenia zwykłego zarządu i gdzie spadkobiercą ułamkowym był nieletni - wypowiedział się...
§ Prawomocne postanowienie sądu a moje prawa (odpowiedzi: 3) Witam. Wyrokiem sądu mam udziały w spadku po moim dziadku i babci. Ciotka, która mieszka w domu dziadków i prowadziła po nich gospodarstwo,...
§ Czy można podważyć prawomocne postanowienie sądu. (odpowiedzi: 26) Witam! Czy można zmienić prawomocne postanowienie sądu w sprawie nabycia spadku w przypadku kiedy jedna z osób biorących udział w postępowaniu...
§ prawomocne postanowienie czy nie? (odpowiedzi: 5) Doręczono mi postanowienie sądu na wniosek matki dziecka, w którym sąd zobowiązał mnie do płacenia alimentów do czasu zakończenia sie sprawy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.