komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darowiznę - Forum Prawne

 

komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darowiznę

hciałbym zasięgnąć informacji odnośnie następującego przypadku. Osoba A to babcia Osoba B, to wnuczka i była żona osoby C Osoba D, to były mąż osoby B. Osoba C, to prawnuk osoby A i syn osób ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
29-01-2017, 21:18  
Joachimex
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darowiznę

hciałbym zasięgnąć informacji odnośnie następującego przypadku.
Osoba A to babcia
Osoba B, to wnuczka i była żona osoby C
Osoba D, to były mąż osoby B.
Osoba C, to prawnuk osoby A i syn osób B i C.
Osoba E, to mama osoby C.

Babcia A darowała wnuczce (osoba B) mieszkanie i zachowała sobie bezpłatną służebność/dożywocie. Osoba B, wrzuciła po jakimś czasie mieszkanie do majątku wspólnego małżonków B i C (z zachowaniem służebności dla A). W tym samym dniu zrobiono podział majątku, gdzie mąż C spłaca żonę B w przeciągu kilku miesięcy z połowy majątku czyli mieszkania. Potem mamy rozwód miedzy B i C. Gdzie dodatkowo dziecko D, zostaje po rozwodzie przy ojcu C w tym mieszkaniu. Nadal mieszka osoba B a A, C i D. Dodatkowo nowy właściciel C daje dożywocie swojej mamie E, na tym mieszkaniu. Wnuczka obraża darczyńcę, czyli swoją babcie A. Bije ją, pluje, pomawia, nie pomaga, nie interesuje się, nie odzywa, wychodzi rano i wraca wieczorami pónymi, czyli tylko pomieszkuje. Nie dopłaca się, nie sprząta, nie gotuje, etc. Mija termin spłaty B przez C i kilka miesięcy B nadal czeka na spłatę. Ale potem nie satysfakcjonują ją spłaty ratami, bo chce spłaty w gotówce, a C nie jest w stanie i udaje się do komornika. B więc ma komornika, który wszczyna blokadę hipoteki C i procedurę licytacji mieszkania.

Pytania
1) czy jeśli A, odwoła darowiznę od B to kto będzie miał obowiązek spłaty? Bezpodstawne wzbogacenie się, wszak ma B, czyli wnuczka bo to wartość 50% nieruchomości.
2) Czy wszczecie komornika i licytacji na mieszkaniu gdzie mieszka darczyńca, moze podejść rownież pod niewdziecznosć rażaca? Wszak Babcia boi się, ma swoje lata i nie wie co bedzie. Sama dama coś hojnie a teraz nie wie co bedzie, dodatkowo wnuczka ma ja w nosie i źle traktuje.
3) Jest małoletni przy tym mieszkaniu, czy sąd rodzinny może równeiz przyblokować licytację komorniczą?
4) Czy cofajac darowiznę, B nie bedzie miałą obowiazku spłacić A, bo w naturze jest to niemożliwe, wiec 50% kwoty którą winny jest C wobec B.
5) Cy cofajac darowizne, B nie traci legitymizacji do nieruchomosci, a wiec połowy wartości mieszkania, które domaga się od C, I czy wtedy komornik nie musi wycofać postepwania? Czy musi to zrobić tylko sąd? I jak można zrobić by komornik dalej nie procedował?
6) Czy A może zażadać zwrotu w naturze, równowartość lub zrzecznie się B roszczeń od C?
7) Generalnie co zrobić, aby osoba B która nie jest godna hojności A, dodatkowo rozbiła rodzinę, chociaz rozwod bez orzekanai o winie, ale syn został przy ojcu C, nie mogła rościć sobie kwot, bo całe życie nie pracowałą, a jej majatek jest tylko z darowizny od babci, która nie szanuje.
Bo raczej nikt nie kupi mieszczkania, gdzie sa 2 służebności, małoletni D i dodatkowo C.
9) Zwracam uwagę, na to, że mieszkanie zostało wrzucone darowizną do wspólnego majątku małżonków, a potem dopiero był podział majatku i na tej podstawie C jest właścicielem. Wiec czy zachodzi wobec niego bezpodstawne wzbogacenie?
10) Czy A jak zarząda darowizny od B, to czy jak C sie przychyli, to komornik sie odczepi i B straci prawo domagania sie dalszej spłaty od C? Wszak A zarzadał zwrotu to co jego było kiedyś.
11) Czy B może żądać cofania darowizny od byłego męża C, kiedy sama maiała od A. Ale sama dała nie C, ale zwiazkowi małżeńskiemu. Wiec tutaj chyba nie zachodzi mozliwosc razacej neiwdziecnzosci, bo C nie dostał tego indywidalnego majatku w formie darowizny, ale było do ustawoego wrzucone, a stał się włacicielem tylko poprzez podział majątku.
12) Czy jak A cofa darowizne, to co ma zrobić C? nadal jest włascicielem 50%, a drugie 50% moze mu A dać póżniej, lub wnosic by B zrzekła się na rzecz C spłaty?
prosze ewentualnie o kontakt i dziekuje za pomoc
Joachimex jest off-line  
30-01-2017, 13:50  
NieAndrzej
Praktyk
 
Posty: 641
Domyślnie RE: komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darow

Albo masz błąd we wstępie, albo w rodzinie tej doszło do kazirodztwa.

Ale pomijając już ten fakt, to nie uważasz, że z tak złożonym problemem, powinieneś się udać do profesjonalnej pomocy prawnej, zamiast szukać pomocy na forum? Ściana tekstu i 12 pytań, poszukaj darmowych porad prawnych w twoim mieście.
NieAndrzej jest off-line  
02-02-2017, 18:48  
Joachimex
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darow

errata

Osoba A to babcia
Osoba B, to wnuczka A i była żona osoby C
Osoba C, to były mąż osoby B.
Osoba D, to prawnuk osoby A i syn osób B i C.
Osoba E, to mama osoby C.
Joachimex jest off-line  
02-02-2017, 19:46  
korf
Ekspert
 
korf na Forum Prawnym
 
Posty: 25.000
Domyślnie RE: komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darow

Rozwiązujesz kazus?
korf jest off-line  
02-02-2017, 21:35  
Joachimex
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darow

Nie, jestem czescią...
Joachimex jest off-line  
02-02-2017, 22:02  
korf
Ekspert
 
korf na Forum Prawnym
 
Posty: 25.000
Domyślnie RE: komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darow

Co ty wypisujesz?
korf jest off-line  
03-02-2017, 00:13  
Alladyn_A
Użytkownik
 
Posty: 370
Domyślnie RE: komornik, licytacja z darczyńcą, dłużnik ktoś inny, a wierzyciel to biorący darow

zaczynasz błędem ortograficznym, a przy osobie F wpędziłeś mnie w alkoholizm na trzeźwo tego się nie zrozumie
Alladyn_A jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ jak udokumentować darowiznę gdy ktoś zmarł (odpowiedzi: 2) Witam! Chciałbym zgłosić darowiznę, którą otrzymałam od rodzica na krótko przed jego śmiercią. Tato dowiedziawszy się o zaawansowanej chorobie...
§ biore pożyczke, spłaca ktoś inny? (odpowiedzi: 10) Witajcie, mam taki problem. Znajoma potrzebuje wziąć pożyczkę, ale nie ma zdolności kredytowej. zaproponowała, żebym ja wziął pożyczkę w Providencie...
§ Regres Ubezpieczeniowy - kierował ktoś inny (odpowiedzi: 7) Witam serdecznie, piszę do Was ze sprawą, która skomplikowała się bardzo i to przeze mnie... W wakacje pozwoliłem koledze (skończone 17 lat,...
§ Licytacja mieszkania dłużnika w którym mieszka wierzyciel (odpowiedzi: 6) Witam, jestem synem dluznika alimentacyjnego. Dłużnika nie moze znalezc policja od 15 lat. Alimenty przyznawane były z funduszu alimentacyjnego i...
§ Wynajem pokoju, w którym mieszka ktoś inny (odpowiedzi: 32) Witam, wynajęłam mieszkanie na czas określony od 7.10 i nie możliwości wcześniejszego zakończenia umowy, jednak okazało się, że od dnia 1.10 umowę na...
§ Co zrobić gdy ktoś podaje twój adres biorąc pożyczki (odpowiedzi: 2) Witam wszystkich, mój problem wygląda tak: na obecnym mieszkaniu mieszkam od ok 3 lat, osoba która kiedyś była zameldowana pod moim adresem jest...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.