Dług czynszowy matki - Forum Prawne

 

Dług czynszowy matki

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie i od razu przechodzę do rzeczy. Jestem 30 latkiem, który pracuje w firmie na umowie o pracęjako jedyny z rodziny. Ostatnio zakład poinformował mnie, że dostał pismo od kancelarii komorniczej wzywający ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
28-06-2017, 15:30  
Shaqualaka
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Dług czynszowy matki

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie i od razu przechodzę do rzeczy. Jestem 30 latkiem, który pracuje w firmie na umowie o pracęjako jedyny z rodziny. Ostatnio zakład poinformował mnie, że dostał pismo od kancelarii komorniczej wzywający do zapłaty jak się okazało zaległości czynszowych mojej matki, która woli się napić zamiast opłacić mieszkanie, zresztą tak jak mój brat. No nie pykło. Ja z matką nie mieszkam już od ponad 10 lat i od dawien, dawna nie jestem tam zameldowany, gdyż nie mam zamiaru utrzymywać z nią kontaktu. Przeszukiwałem internet i nie znalazłem nic co mogło by mi konkretnie pomóc w tej sytuacji. Czytałem, że można się zrzec długów rodziców żyjących w jakiś sposób, z drugiej strony czytałem, iż za życia rodziców nikt nie może ode mnie egzekwować ich długów bo niby czemu skoro żyją. Jestem w kropce a chciałbym to jak najszybciej ogarnąć.
Czy jest jakiś pismo, które muszę wystosować do odpowiedniej organizacji?
Jak mogę rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc ludzi którzy mieli już podobną sytuację bądź kogoś kto się na tym będzie znał napewno. Z góry serdecznie dziękuję.
Shaqualaka jest off-line  
28-06-2017, 15:33  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 9.889
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Dowiedz się lepiej co otrzymał zakład pracy.
Bo jak wezwanie do zapłaty to zakład pracy jest dłużnikiem, jeśli zajęcie wynagrodzenia pracownika to otrzymał zajęcie wynagrodzenia pracownika a nie jego matki i nie wezwanie do zapłaty.

Jeśli jest jak podejrzewam, że jest to https://forumprawne.org/komornik-pos...szkaniowe.html
LLawyer jest off-line  
28-06-2017, 15:37  
gość-92
Zbanowany
 
Posty: 6.806
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Komornicy nie wysyłają wezwań do zapłaty.
Co i przez kogo zostało przysłane do zakładu pracy?
gość-92 jest off-line  
28-06-2017, 15:39  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 9.889
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Wysyłają. Dłużnikom w toku postępowania.
LLawyer jest off-line  
28-06-2017, 15:58  
Shaqualaka
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Komornik Sądowy przy sądzie rejonowym...

PONAGLENIE DŁUŻNIKA ZAJĘTEJ WIERZYTELNOŚCI

Komornik sądowyprzy sądzie rejonowym[...]w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym na wniosek wierzyciela: MZZL przeciwko "mnie" wnosi o egzekucję należności pieniężnych w związku z brakiem oświadczenia na zajęcie dłużnikowi wynagrodzenia za pracę dokonane w dniu 01-02-2017.

WZYWA PO RAZ PIERWSZY na podstawie art. 761 kpc w związku z art. 882 kpcdłużnika zajętej wierzytelności "FIRMA" do złożenia oświadczenia w przedniocie:
1.Przedstawienia za okres 3 miesięcy poprzedzających zajęcie, za każdy miesiąc oddzielnie zestawienia periodycznego wynagrodzenia dłużnika za pracę oraz oddzielenie jego innych dochodów.
2. Podania w jakiej kwocie i w jakich terminach zajęte wynagrodzenie będzie przekazywane komornikowi.
3.Podania czy istnieją przeszkody do wypłacenia komornikowi zajętej części wynagrodzenia.
4. Podania terminu wypłaty wynagrodzenia dłużnikowi.

POD RYGOREM GRZYWNY W WYSOKOŚCO 2000ZŁ

Na podstawie art. 761 kpc wzywam także dłużnika zajętej wierzytelnoścido oświadczenia czy wynagrodzenie dłużnika jest przekazywane do ręki czy na konto bankowe. Jednocześnie komornik wzywa do wyjaśnienia przyczyny pozostawienia wyżej wymienionego zajęcia wynagrodzenia bez wykonania. W Wyjaśnieniu należy także podać dokładne dane personalne osoby odpowiedzialenej za wykonanie poleceń komornika oraz jej adres zamieszkania. Ukaranie grzywną nie zwalnia osoby ukaranej z odpowiedzialności cywilnej.

Do wiadomości: WIERZYCIEL

Nic z tego nie rozumiem. Dodam też, iż już mam komornika, który zostawia mi najniższa krajową.
Shaqualaka jest off-line  
28-06-2017, 16:00  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 9.889
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Zakład pracy dostał ponaglenie na zajęcie a powinien już dawno grzywnę, jest napisane dlaczego.
Oczywiście jak należy, wszędzie wskazujesz faktyczny adres zamieszkania ?
LLawyer jest off-line  
28-06-2017, 16:06  
NieAndrzej
Praktyk
 
Posty: 641
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Gdzie ty w tym piśmie wyczytałeś swoją matkę? Ty jesteś dłużnikiem, jeżeli masz wątpliwości pytaj w MZZL.
NieAndrzej jest off-line  
28-06-2017, 17:05  
Syphar
Stały bywalec
 
Posty: 13.562
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

W ogóle jak od 10 lat nie mieszkasz, to niby czemu miałbyś za to płacić? Zobowiązani do opłat są mieszkańcy lokalu komunalnego (bo domyślam się, że to komunalny). Czemu nie zareagowałeś na nakaz zapłaty? Gdzie sprzeciw? Co było w nakazie? Co to za nieruchomość? Komunalna, najem, własność? Raczej komunalna, ale wolę zapytać.

Cytat:
Ty jesteś dłużnikiem, jeżeli masz wątpliwości pytaj w MZZL.
No ciekawe stanowisko, skoro napisał, że:

Cytat:
Ja z matką nie mieszkam już od ponad 10 lat
A starsze i tak byłyby przedawnione... Także dłużnikiem, to on raczej nie jest.
Syphar jest off-line  
29-06-2017, 09:53  
NieAndrzej
Praktyk
 
Posty: 641
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Cytat:
Napisał/a Syphar Zobacz post
No ciekawe stanowisko, skoro napisał, że:
Dlaczego? Nie dowie się tam na jakiej podstawie otrzymali nakaz?

W sytuacji niejasnej po której stronie należy domniemać prawdy? Jedyna rzecz pewna, to że został wydany nakaz i zmienił się adres zamieszkania dłużnika. W kwestii tego, czy dłużnik faktycznie został wymeldowany "daawno" temu czy nie, mamy jedynie jego słowo. Nie wiadomo kiedy było postępowanie, więc przedawnienie jest co najwyżej prawdopodobne. Nie wiadomo również za jaki okres rzekomo odpowiada. Nawet z jego wersji wydarzeń nie wynika wprost żadne uchybienie, bo 30 latek wymeldowany ok. 10 lat mógł po 18tce na parę miesięcy odpowiedzialności się załapać.
NieAndrzej jest off-line  
29-06-2017, 12:10  
Syphar
Stały bywalec
 
Posty: 13.562
Domyślnie RE: Dług czynszowy matki

Raczej nie byłaby to wielka kwota. Co do tego, po której stronie należy domniemać prawdy - na forum po stronie zadających pytania. Bo w przeciwnym razie nie ma sensu się do nich odnosić.
Syphar jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Dług czynszowy (odpowiedzi: 9) Moja matka jest właścicielem mieszkania - kawalerka. Przebywała za granicą, potem na wakacjach. Jakoś 3 dni temu ze skrzynki na listy wyciągamy...
§ zameldowanie i dług czynszowy (odpowiedzi: 26) Witam. Mam problem. Od jakiegoś czasu jestem zameldowana w mieszkaniu w którym nie jestem głównym najemcą- jestem po prostu zameldowana. Niestety...
§ Dług czynszowy (odpowiedzi: 1) Witam, sprawa polega na tym, iż mieszkanie należy do 4 spadkobierców, którzy sądownie mają podział po 25% mieszkania. Problem polega na tym, iż 2...
§ Dług czynszowy siostry. (odpowiedzi: 7) Jako współnajemcy "odziedziczyliśmy" po mamie mieszkanie administracyjne na równych prawach. Po jakimś czasie wymeldowałem się i wyprowadziłem -...
§ zameldowanie a dług czynszowy (odpowiedzi: 8) Witam. Mam pytanie czy mogę zameldować męża w mieszkaniu które jest zadłużone?
§ Spadek (dług czynszowy) (odpowiedzi: 2) Witam Was. Moi rodzice zadłużyli mieszkanie komunalne na kwotę 20.000 zł. Do tego dochodzą następne 20.000 zł z odsetek. W ubiegłym roku...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.