Alimenty od ojca - Forum Prawne

 

Alimenty od ojca

Witam. Mam ukończone 18 lat od 07.09.2018 r. i wychowywałam się całe życie bez rodziców(żyją). Od urodzenia mieszkam z babcią, która jest moim prawnym opiekunem. Matka i ojciec mają przydzielone alimenty w kwocie po 250 ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
11-02-2019, 19:16  
Wiktoria00
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Alimenty od ojca

Witam. Mam ukończone 18 lat od 07.09.2018 r. i wychowywałam się całe życie bez rodziców(żyją). Od urodzenia mieszkam z babcią, która jest moim prawnym opiekunem. Matka i ojciec mają przydzielone alimenty w kwocie po 250 zł od 2003 roku. Ojciec nigdy nic nie płacił. Komornik wyliczył, że jest mi winien ok 46 tysięcy złoty. Gdy ukończyłam 18 lat postanowiłam założyć dla ojca drugą sprawę o alimenty(przez całe życie widziałam go przypadkiem dosłownie kilka razy na mieście). Rozprawa w sądzie trwała nie więcej niż 7 minut( podany ojciec nawet nie zjawił się na rozprawę) i sędzia bezapelacyjnie orzekł 600 złoty do 5 dnia każdego miesiąca począwszy od 05.02.2019 r. Dzisiaj byłam u komornika gdyż nie otrzymałam żadnego przelewu ze strony ojca. Komornik(z potwierdzonych źródeł znajomy ojca- małe miasteczko ok 17 tyś. mieszkańców) oznajmił mi, że nie należą mi się żadne alimenty ze strony ojca i nie mam po co więcej przychodzić. Na zadane pytanie ''Ale przecież sędzia orzekł alimenty w wysokości 600 złoty?" dostałam odpowiedź iż sędzia się nie zna i proszę dać sobie już spokój i to wszystko w czym mogę Pani pomóc. Po dokonaniu wywiadu środowiskowego na własną rękę uzyskałam informacje iż ojciec jest w posiadaniu m.in. 3 lokali mieszkalnych. Moje pytanie brzmi co mogę w tej sytuacji zrobić, jakie mogę podjąć dalsze kroki, do kogo powinnam się zgłosić, udać się do wyższej instancji? Na końcu dodam iż PCPR - powiatowe centrum pomocy rodzinie z własnej nie wymuszonej woli samoistnie podało moją matkę i ojca o alimenty na rzecz dziecka w 2003 roku. Bardzo proszę o zapoznanie się z tą sprawą i odzew z Pana/Pani drogą mailową, a jeżeli jest to możliwe o skontaktowanie się drogą telefoniczną. Tel: 518 854 771 odpowiem na wszelkie pytania i jestem w stanie przesłać skany dokumentów.
Dziękuję za zapoznanie się z moją sprawą i poświęcony na to czas.
Wiktoria Jędrzejewska
Wiktoria00 jest off-line  
12-02-2019, 17:42  
Dragazes
Użytkownik
 
Posty: 272
Domyślnie RE: Alimenty od ojca

Cytat:
Napisał/a Wiktoria00 Zobacz post
Komornik(z potwierdzonych źródeł znajomy ojca- małe miasteczko ok 17 tyś. mieszkańców) oznajmił mi, że nie należą mi się żadne alimenty ze strony ojca i nie mam po co więcej przychodzić. Na zadane pytanie ''Ale przecież sędzia orzekł alimenty w wysokości 600 złoty?" dostałam odpowiedź iż sędzia się nie zna i proszę dać sobie już spokój i to wszystko w czym mogę Pani pomóc.
lol

Zawnioskuj o wszczęcie egzekucji w innej kancelarii komorniczej. Tak będzie najszybciej.
We wniosku wskaż, że wg twojej wiedzy dłużnik jest właścicielem nieruchomości. Niech komornik to sprawdzi, jeśli to prawda to zawnioskuj o wszczęcie egzekucji z nieruchomości.
Dragazes jest off-line  
12-02-2019, 18:27  
Wiktoria00
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Alimenty od ojca

Dragazes, dziękuję za odpowiedź w tej sprawie. Jutro udam się do innego komornika gdyż dzisiaj nie miałam jak. Uzyskałam również informację, że mogę podać ówczesnego komornika z art. 767 kpc paragraf1 o zaniechania swoich czynności a wcześniej poprosić go o pisemną odmowę ściągnięcia należności.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy alimenty nie korygują z pieniędzmi które otrzymuje moja babcia(na jej konto bankowe) z CPR-u z racji że jestem w rodzinie zastępczej? Najwidoczniej nie, bo wymagane są alimenty od matki, a od ojca już nie tak odpowiedziała mi Pani z cpr-u dzisiaj przez telefon.
Pozdrawiam
Wiktoria00 jest off-line  
12-02-2019, 19:21  
Dragazes
Użytkownik
 
Posty: 272
Domyślnie RE: Alimenty od ojca

Cytat:
Napisał/a Wiktoria00 Zobacz post
Dragazes, dziękuję za odpowiedź w tej sprawie. Jutro udam się do innego komornika gdyż dzisiaj nie miałam jak. Uzyskałam również informację, że mogę podać ówczesnego komornika z art. 767 kpc paragraf1 o zaniechania swoich czynności a wcześniej poprosić go o pisemną odmowę ściągnięcia należności.
Możesz zaskarżyć zaniechanie dokonania czynności przez komornika i jeśli to wszystko co napisałaś to prawda, to jest duża szansa, że sąd nakazałby komornikowi aby ten ruszył co procedurą, ale... jeśli to prawda, co napisałaś, to po co masz użerać się z kimś kto ewidentnie nie chce zajmować się sprawą (choć jest to naganne i bezprawne). Obierz od złego komornika tytuł wykonawczy (wcześniej wniosek o umorzenie postępowania) i idź z nim do innej kancelarii.
Dragazes jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Rozwód, alimenty dla mamy, alimenty od dzieci dla niepracującego ojca (odpowiedzi: 2) Witam, Mam w rodzinie następujący problem. Moi rodzice rozwiedli się z orzeczeniem winy po stronie ojca. Razem z mamą mieszkamy aktualnie w...
§ Alimenty dla 18 latka. Brak adresu ojca oraz złe nazwisko Ojca w akcie urodzenia (odpowiedzi: 5) Witam. Nie dawno skończyłem 18lat chciałbym starać sie o alimenty od mojego Ojca ale niestety adwokat powiedział ze bez znajomosci adresu a tym...
§ Alimenty / Matka podała swoje konto i otrzymuje alimenty od funduszu za ojca (odpowiedzi: 3) Alimenty za ojca które płaci fundusz wpływają na konto matki. Co zrobić by wpływały na moje? Ojciec nie płaci alimentów i płaci za niego fundusz....
§ Alimenty na ojca a zona ojca (odpowiedzi: 3) Proszę o pomoc. Czy ojciec ma prawo pozwać mnie o alimenty, jeżeli w tej chwilą najbliższą jego rodziną jest kolejna żona, z która mieszka?
§ alimenty-sprawa o zniesienie oraz alimenty dla ojca (odpowiedzi: 1) Witam, Wiem, że temat jest często poruszany, ale po przejrzeniu forum nie znalazłam odpowiedzi. Mam dwa pytania: 1) Kończe studia, szukam pracy....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.