Komornik za mandat karny - Forum Prawne

 

Komornik za mandat karny

Witam Mam taki problem: Właśnie otrzymałem pismo od naczelnika urzędu skarbowego o zajęciu mojego wynagrodzenia za 2 mandaty z lipca 2016 roku. Nurtują mnie pewne kwestie ponieważ jeden z dwóch mandatów ma datę wystawienia tytułu ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
14-03-2019, 18:31  
Kerol
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Komornik za mandat karny

Witam

Mam taki problem: Właśnie otrzymałem pismo od naczelnika urzędu skarbowego o zajęciu mojego wynagrodzenia za 2 mandaty z lipca 2016 roku.

Nurtują mnie pewne kwestie ponieważ jeden z dwóch mandatów ma datę wystawienia tytułu wykon. na 29.07.2016r. tyle, że ja tego dnia byłem w szpitalu i technicznie nie mogłem tego mandatu dostać. Moje pytanie czy ta data to data otrzymania/wystawienia mandatu czy też data rozpoczęcia procesu egzekucji po 7 dniach kiedy mandat nie został opłacony? Nie pamiętam kompletnie tego mandatu i nic mi się nie zgadza a w szpitalu byłem od 26.07.2016r. i mogę to udokumentować.

Druga sprawa za drugi mandat: czy jest możliwość po takim piśmie jeszcze dogadać się z kimś a jeżeli tak to z kim powinienem się dogadać aby spłacić ten dług bez zajęcia komorniczego?

Mam napiętą sytuację w firmie i to mi nie pomoże, dzisiaj poważne rozmowy a po powrocie do domu takie pismo. Chociaż pewnie ono i tak pójdzie do firmy, ale czy jest szansa jakoś jeszcze wyjść z tego z twarzą ?
Kerol jest off-line  
14-03-2019, 18:54  
Neon25
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Komornik za mandat karny

Jak sam napisałeś egzekucję prowadzi naczelnik urzędu skarbowego, a nie komornik. Niemniej egzekucja = przymus, więc raczej się nie dogadasz.
Neon25 jest on-line  
14-03-2019, 19:02  
Kerol
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Komornik za mandat karny

Dostałem pismo z urzędu skarbowego ze swojego miasta a egzekucja pochodzi z innego. Chcę spróbować dogadać się w ten sposób, że dokonam tego przelewu jutro i wyślę potwierdzenie tylko z którym urzędem się dogadywać i czy jest jakaś szansa na dogadanie się?
Kerol jest off-line  
14-03-2019, 19:13  
chich bulterier
Praktyk
 
chich bulterier na Forum Prawnym
 
Posty: 613
Domyślnie RE: Komornik za mandat karny

Cytat:
Dostałem pismo z urzędu skarbowego ze swojego miasta a egzekucja pochodzi z innego.
Wierzycielem jest US w Opolu.

Cytat:
jeden z dwóch mandatów ma datę wystawienia tytułu wykon. na 29.07.2016r. tyle, że ja tego dnia byłem w szpitalu i technicznie nie mogłem tego mandatu dostać. Moje pytanie czy ta data to data otrzymania/wystawienia mandatu czy też data rozpoczęcia procesu egzekucji po 7 dniach kiedy mandat nie został opłacony?
Data wystawienia mandatu karnego a data otrzymania mandatu to dwie różne rzeczy. Generalnie jest tak, że masz 7 dni na opłacenie mandatu, później jest kierowane upomnienie (takie wezwanie do zapłaty). Jeżeli nie zapłacisz do 7 dni po odebraniu upomnienia, wystawiany jest tytuł wykonawczy.

Cytat:
czy jest możliwość po takim piśmie jeszcze dogadać się z kimś a jeżeli tak to z kim powinienem się dogadać aby spłacić ten dług bez zajęcia komorniczego?
Zapłać całość do organu egzekucyjnego, wycofają zajęcie od pracodawcy. W zakresie uzyskania ulgi od wierzyciela w spłacie mandatu, informacje są na stronie www US w Opolu. Tylko ulgi pewnie nie zdążysz uzyskać przed wyegzekwowaniem z wynagrodzenia.

Cytat:
ale czy jest szansa jakoś jeszcze wyjść z tego z twarzą
To jak mówię, zapłać całość do US i przypilnuj szybkiego uchylenia zajęcia wynagrodzenia za pracę.

Cytat:
Nie pamiętam kompletnie tego mandatu
Tutaj ciężko coś odpowiedzieć bez szklanej kuli, kopię mandatu na pewno ma wierzyciel i jednostka policji która go nałożyła. Możesz spróbować uzyskać wgląd w te dokumenty.
chich bulterier jest off-line  
16-03-2019, 17:00  
Kerol
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Komornik za mandat karny

Dzięki za pomoc. Udało mi się dogadać z US, że osobiście zapłacę mandat w swoim US i wtedy od ręki dadzą mi pismo, które również wyślą do pracodawcy i nie będę miał chociaż zajęcia na wypłacie a co za tym idzie adnotacji w świadectwie pracy.
Kerol jest off-line  
16-03-2019, 17:22  
LLawyer
Stały bywalec
 
Posty: 9.720
Domyślnie RE: Komornik za mandat karny

To żadne dogadanie.
Zawsze można a nawet się powinno zaraz po powzięciu informacji o wszczętej egzekucji spłacić całość ze wszystkimi kosztami a wtedy niedokonane jeszcze zajęcia nie maja racji bytu.
LLawyer jest on-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Mandat karny (odpowiedzi: 1) Witam, w drodze do Wielkiej Brytanii, wyjechaliśmy ze znajomymi do Amsterdamu na jedną noc, w trakcie przesypiania nocy zapukała do nas pani...
§ Mandat Karny a wyrok karny (odpowiedzi: 1) Witam jak osoba posiada wyrok karny w zawieszeniu , i w tym okresie dostanie mandat karny powiedzmy np za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym ,...
§ Komornik a zadłużenie pieniężne za mandat karny (odpowiedzi: 1) Z racji tego, że to mój pierwszy post na tym forum witam serdecznie wszystkich użytkowników. Prosiłbym o pomoc w mojej sytuacji. Dnia 25 lutego...
§ Mandat karny - komornik (odpowiedzi: 1) Witam. W marcu br. zostałem ukarany mandatem 50pln za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym (mimo, że to zadupie niemiłosierne). Mandat se...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:48.