Data zajęcia egzekucyjnego na koncie a przedawnienie? - Forum Prawne

 

Data zajęcia egzekucyjnego na koncie a przedawnienie?

Witajcie, Mam pytanie odnośnie bardzo skomplikowanego tematu przedawnienia kredytów bankowych. Kredyt został zaciągniety 2007 roku i spłacono jedynie 2 raty. Od tego momentu z wielu skomplikowanych powodów, kredyt nie był spłacany ani nie były podejmowany ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
30-05-2019, 23:10  
Karolkmm22
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie Data zajęcia egzekucyjnego na koncie a przedawnienie?

Witajcie,

Mam pytanie odnośnie bardzo skomplikowanego tematu przedawnienia kredytów bankowych. Kredyt został zaciągniety 2007 roku i spłacono jedynie 2 raty. Od tego momentu z wielu skomplikowanych powodów, kredyt nie był spłacany ani nie były podejmowany z bankiem żaden kontakt w celu ustalenia ugody - to samo dotyczy kolejnych etapów z firmami windykacyjnymi etc.
Na rachunku bankowym pojawiło się zajęcie dopiero w marcu 2019 roku. Rozumiem, że firma windykacyjna czekała z pójściem do sądu do ostatniego momentu, aby wydłużyć czas przedawnienia - czy źle to rozumiem?
Karolkmm22 jest off-line  
31-05-2019, 04:39  
robinson21
Stały bywalec
 
robinson21 na Forum Prawnym
 
Posty: 4.339
Domyślnie RE: Data zajęcia egzekucyjnego na koncie a przedawnienie?

Jeżeli jest komornik to musiała być sprawa w sądzie. Czy był odebrany nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym?, jeżeli nie to dlaczego nie odebrany?
Umowa bankowa podpisana 2007 r., a kiedy ją wypowiedziano?. Czy bank występował o nadanie klauzuli wykonalności dla bte? Kiedy nastąpiła cesja wierzytelność na rzecz wierzyciela. Czy uległo przedawnieniu tego na 100% trudno powiedzieć, trzeba by było zajrzeć w dokumenty.
robinson21 jest off-line  
01-06-2019, 13:18  
Karolkmm22
Użytkownik
 
Posty: 34
Domyślnie RE: Data zajęcia egzekucyjnego na koncie a przedawnienie?

Witaj, wszystko odbyło się bez mojej wiedzy, ponieważ byłam za granicą od tego czasu i teraz dopiero próbuje się w tym wszystkim orientować.
Nakaz nie został odebrany, bo po prostu nie było go komu odebrać. Nie było mnie w Polsce około 10 lat.
Teraz pytanie gdzie uzyskać informacje o które pytasz? Gdzieś znalazłam informacje, że w każdym urzędzie miasta mogę pójść i po okazaniu dowodu mogą uzyskać informację na temat danej sprawy. Czy to prawda? Jeżeli nie jak uzyskać wszystkie informacje na zadane przez Ciebie pytania?

dziękuje
Karolkmm22 jest off-line  
01-06-2019, 13:36  
robinson21
Stały bywalec
 
robinson21 na Forum Prawnym
 
Posty: 4.339
Domyślnie RE: Data zajęcia egzekucyjnego na koncie a przedawnienie?

W pierwszej kolejności ustalić imię i nazwisko komornika oraz adres kancelarii komorniczej, jak ustalono złożyć wniosek o ponowne przesłanie informacji o wszczęciu egzekucji, jak już uzyskasz te dokumenty to znajdziesz w nich sygn akt sądowych oraz sąd jaki wdal nakaz zapłaty, jak będziesz wiedział jaki sąd wydał nakaz zapłaty w tedy można złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty z zarzutem nieprawidłowego doręczenia pierwszego pisma sądowego oraz wnosić o dostarczenie pozwu i załączników na aktualny adres zamieszkania w Polsce oraz w tym że sprzeciwie możesz zawnioskowac o umorzenie postępowania egzekucyjnego.
robinson21 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zajęcie komornicze na koncie bankowym i różne terminy zajęć wypłaty. (odpowiedzi: 1) Dobry wieczór Mam zajęcia przez komornika na koncie bankowym. Konto posiadam w BZ WBK. Problem polega na różnych terminach zajęć przez bank, np. w...
§ zajęcie pasa drogowego MZGK data wpływu czy data stempla (odpowiedzi: 1) 04.01.2016 Złożyłem wniosek o zajęcie pasa drogowego w lokalnym Miejskim Zarzadzie Gospodarki Komunalnej przy cmentarzu w okresie wszystkich...
§ Umorzenie postępowania egzekucyjnego a zajęcie na koncie. (odpowiedzi: 0) Witam. Dostałem pismo o umorzeniu postępowania egzekucyjnego z US. Jednak mam zajęcie przez US na koncie w kwocie ok. 1350zl. Czy w zwiazku z...
§ Kwota wolna od zajęcia czy obrót na koncie wolny od zajęcia??? (odpowiedzi: 5) Dzień dobry! Problem jest taki. Na koncie środków 200 zł. Przychodzi zajęcie komornicze na kwotę 10.000 zł. Na konto wpływa 7.000 zł. Wypłacam...
§ przedawnienie tytułu egzekucyjnego (odpowiedzi: 1) Od kiedy biegnie okres przedawnienia tytułu egzekucyjnego? Od wydania orzeczenia (tytułu) czy od nadania klauzuli wykonalności ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.