Komornik nie może ściągnąć należności - Forum Prawne

 

Komornik nie może ściągnąć należności

Witam Potrzebuję porady jak poradzić sobie z kimś kto jest dłużnikiem dla kilku osób a nie robi sobie z tego nic. W skrócie: Na mocy prawomocnego wyroku sprzed 3 lat, z klauzulą wykonalności i prawomocności ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Komornik i postępowanie egzekucyjne


Odpowiedz
 
05-03-2021, 12:58  
michal.forum
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Komornik nie może ściągnąć należności

Witam

Potrzebuję porady jak poradzić sobie z kimś kto jest dłużnikiem dla kilku osób a nie robi sobie z tego nic.

W skrócie:

Na mocy prawomocnego wyroku sprzed 3 lat, z klauzulą wykonalności i prawomocności zgłosiłem się do komornika w celu odzyskania pieniędzy od pana M, bo zwykłe rozmowy, wezwania listowne nie odniosły skutku.

Komornik rozpoczął procedurę komorniczą i klasycznie: facet nie ma nic, żadnego konta w banku, nieruchomości, nie pracuje, nie jest zgłoszony do ZUS, z żoną ma rozdzielność majątkową, nie jest nigdzie zameldowany.

Ostatecznie nie odebrał listu od komornika, pomimo, że adres na który komornik wysłał list jest adresem którego używa w kontaktach z sądem. Oczywiście wedle własnego uznania, raz odbierze, a raz nie. Komornika jak widać nie planuje odbierać.
To nie jest jego jedyny dług, wiem o conajmniej 1 komorniku który go szuka oraz jego długu na stronie dlugi.info.

Wiem, że pracuje na czarno, bez umowy, myślę, że jestem w stanie zebrać na to dowody (np zdjęcia, filmy).
Tylko nie chcę robić problemów jakiejś firmie która go zatrudnia, bo po co.

Mamy więc faceta, który od około 5 lat funkcjonuje w ten sposób - nic nie ma, bez meldunku, unika komorników. Pracuje "na czarno".

Komornik mówi, że złożenie zawiadomienia do prokuratury o to, że on uchyla się od spłaty zobowiązania nic nie da bo sprawa i tak będzie umożona.

Jaki jest sposób, żeby za to kilkuletnie już unikanie miał sprawę karną?

Wydaje kolejne pieniądze na sąd, sprawy wygrywam, potem na komornika żeby założyć sprawę i jestem tylko kilka tysięcy złotych stratny nie odzyskując od niego ani 1 zł.

Ręce opadają, że taki ktoś jest po prostu bezkarny i np przedłuża sprawę w sądzie tylko po to, żeby zrobić większe koszty drugiej stronie, bo wie, że i tak ich nie spłaci.

Proszę o poradę.
michal.forum jest off-line  
05-03-2021, 13:14  
DarthPaulus
Stały bywalec
 
Posty: 1.606
Domyślnie RE: Komornik nie może ściągnąć należności

Skoro nie chcesz "robić problemów" pracodawcy, który pomaga mu ukrywać dochody zatrudniając go na czarno i dodatkowo oszukuje całe społeczeństwo nie płacąc należnych podatków i składek na ZUS to przy takim podejściu nic nie eyegzekwujesz a twój dłużnik będzie funkcjonował jak pączek w maśle.

Wysłane z mojego ASUS_I003DD przy użyciu Tapatalka
DarthPaulus jest on-line  
05-03-2021, 13:18  
michal.forum
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Komornik nie może ściągnąć należności

Chodzi mi o to, że to nie jest jego pierwszy i ostatni pracodawca który zatrudnia go na czarno, więc jeśli ten go zwolni to znajdzie sobie następnego.

Ale ok, jeśli takie rozwiązanie pomoże rozwiązać problem to czemu nie.

Bardziej chodzi mi o to, czy zebranie dowodów, że gdzieś pracuje nielegalnie, nie odprowadzając podatków itd, spowoduje, że on będzie miał sprawę karną za którą jest spora szansa, że zostanie ukarany.

dzięki
michal.forum jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Komornik a egzekucja należnośći (odpowiedzi: 8) Witam W dniu wczorajszym całkiem przypadkiem dowiedziałem się, że zostało wszczęte wobec mnie postępowanie komornicze. Czekałem na przelew, po...
§ komornik a dług spółki należącej do członka władz stowarzyszenia (odpowiedzi: 0) Witam. Stowarzyszenie (KRS bez działalności) otrzymało pismo pod hasłem "Zajęcie wierzytelności" na sumę, o której wspominać nawet nie chcę,...
§ spłacona należność a komornik (odpowiedzi: 2) Witam, dostałem ostatnio informacje od komornika że na podstawie wyroku sądu mam do zapłaty ok.3 tys zł.+ koszty itp Tylko że ja tą kwotę zapłaciłem...
§ komornik nie może ściągnąć należności z konta (odpowiedzi: 9) Witam a co w sytuacji gdy komornik zajął konto mojego wierzyciela a konto puste. A ja wiem na 100 % że on wszystkie pieniądze poprzelewał na konta...
§ Komornik a ściąganie należności (odpowiedzi: 0) Witam mam takie pytanie jak jest ze ściąganiem należności przez komornika z uposażenia wojskowego. Otóż kolega pracuje w wojsku komornik ściąga mu ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.