Wspomniany przepis stanowi że:
- Przepis prawny:
Art. 99. Operator wyznaczony w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane z rejestru PESEL, bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bądź w celu wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej. Dane, o których mowa w zdaniu pierwszym, przekazywane są operatorowi wyznaczonemu, w formie elektronicznej, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia otrzymania wniosku. Operator wyznaczony uprawniony jest do przetwarzania danych wyłącznie w celu, w jakim otrzymał te dane.
Problem w tym, że ten przepis nie wystarczy do skutecznego żądania danych - ponieważ nie weszła jeszcze w życie ustawa, która nakłada na operatora pocztowego konkretne obowiązki, do których niezbędne byłoby wydanie tych danych.
A więc wydanie danych w tym przypadku nastąpiłoby bez podstawy prawnej - nie będę rozwijał, jakie to pociąga za sobą konsekwencje.