Przedłużona kwarantanna córki!!!! - Forum Prawne

 

Przedłużona kwarantanna córki!!!!

Mój 7 letni syn miał mieć zabieg i dzień przed zrobili nam test w szpitalu (mnie i synkowi) wyszedł nam test dodatni. Odbyliśmy 10 dniowa izolację w domu a razem z nami mąż i córka ...Wróć   Forum Prawne > Temat na czasie > Koronawirus


Odpowiedz
 
18-10-2020, 14:51  
stella1
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie Przedłużona kwarantanna córki!!!!

Mój 7 letni syn miał mieć zabieg i dzień przed zrobili nam test w szpitalu (mnie i synkowi) wyszedł nam test dodatni.
Odbyliśmy 10 dniowa izolację w domu a razem z nami mąż i córka którzy z nami mieszkają. Wszyscy dobrze się czuliśmy, gdyby nie zabieg syna nie było by żadnej izolacji czy kwarantanny.
14go października skończyla się nam izolacja a dzień później miała się skończyć kwarantanna męża i córki. Córka w piątek poszła do szkoły mąż do pracy.
Po południu w piątek zadzwoniła do mnie Pani z sanepidu informując że ja z synem od 14go nie mamy izolacji a mąż z córką mają dodatkowe 10 dni bo mogli się zarazić!przeprosila mnie tylko że Jej wina jest w tym że nie zadzwoniła dzień wcześniej z tą informacją bo miała dużo pracy. Mąż poinformował Ją telefoniczniw że wyjechał już poza dom i miejsce zamieszkania do pracy i zdjęła mu kwarantannie przyznając się że Jej wina itp. a córka ma siedzieć w domu.
Nie widzę nigdzie w nowych przepisach że tak długo ma być kwarantanna, córka jest w 7klasie i przez bezsensowne siedzenie kolejnych dni dużo traci tym bardziej że w tym tygodniu same klasówki i różne zaliczenia.
Gdzie jest zapis o dodatkowej kwarantannie???córka nie ma przewlekłej choroby, nie ma podstaw do skierowania nawet na test.... nawet kataru nie ma ani jakiegoś osłabienia, natomiast widzę że przejmuje się tym że nie może iść do szkoły!!!
stella1 jest off-line  
18-10-2020, 21:07  
BioZ
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie RE: Przedłużona kwarantanna córki!!!!

Oczekuj decyzji na piśmie. Przez telefon to można na wyłudzanie danych natrafić a poza tym to na jakiej podstawie jeszcze pracodawca ma dawać pracę zdalną albo L4, na podstawie telefonu sanepidu w historii połączeń?
BioZ jest off-line  
18-10-2020, 21:31  
stella1
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: Przedłużona kwarantanna córki!!!!

Decyzja ma przyjść pocztą. Wczoraj jeszcze policja sprawdzała córkę, dzisiaj już nie. Nie rozumiem dlaczego tak długo ta kwarantanna ma trwać??
stella1 jest off-line  
19-10-2020, 09:53  
stella1
Użytkownik
 
Posty: 36
Domyślnie RE: Przedłużona kwarantanna córki!!!!

Sprawa nieaktualna. Udało mi się przekonać Panią o skróceniu bezsensownej kwarantanny. Można się z nimi dogadać przez konkretne argumenty.
To byli ludzie z sanepidu, nikt się pod nich nie "podszywał"
stella1 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kwarantanna (odpowiedzi: 6) Dzień dobry Sprawa wygląda tak, 5.10 mialem objawy infekcji,10.10 mojej mamie z ktora mieszkam wyskoczyl pozytywny na covid19. 16.10 mialem robiony...
§ Przedłużenie umowy o kwarantanna / choroba (odpowiedzi: 0) Mam pytanie. Jak zachować ma się pracodawca a jak pracownik w takiej sytuacji. Pracownik (nauczyciel) jest na kwarantannie a końcem miesiąca ma...
§ urlop a kwarantanna (odpowiedzi: 4) Witam. Mam takie pytanie. Od dnia 22 czerwca poszedłem na urlop dwutygodniowy czyli do dnia 2 lipca powinienem przebywać na urlopie, jednak z dniem...
§ aplikacja kwarantanna (odpowiedzi: 9) Dzień Dobry! Mam pytanie: Czy osoba, która ma odbywać kwarantannę ma obowiązek instalacji w telefonie aplikacji kwarantanna???
§ kwarantanna w Niemczech (odpowiedzi: 2) Czy obecnie przyjeżdżając na teren Niemiec -obowiązuje 14 dniowa kwarantanna tak jak w PL


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.