Cytat:
Napisał/a Latrommi 1) I tak i nie. Zależy czy osoba wynajmująca mieszkanie przedsiębiorcą lub rolnikiem? Poza tym, czy powyższy dokonuje zgłoszenia do ewidencji prowadzonej przez prezydenta miasta? Jeśli tak, jest to usługa hotelarska. W dodatku taki obiekt, który się wynajmuje musi spełniać wymagania co do wyposażenia, wskazane w przepisach wymogi budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe.
? |
Niestety nie znam odpowiedzi na powyższe pytania.
Jedynie teraz zauważyłem że podatek miejski oraz za obsługę pisze że nie ma zastosowania
Cytat:
Napisał/a Latrommi 2) Wynajmująca przedstawiła Wam regulamin korzystania z nieruchomości? Warunki rezerwacji i najmu krótkoterminowego?
? |
Zarezerwowaliśmy na booking.com, i dostaliśmy ogólne informacje. Żeby zarezerwować należało wpłacić całą kwotę i od razu było mówione że odwołanie jest płatne i kosztuje 100%. Więc co do tego miałem pełną świadomość w co się "pakuje".
Cytat:
Napisał/a Latrommi Problem w tym, że przepisy nie są w tej kwestii jasne. Choć MSiT uważa, że w przypadku wynajmu krótkoterminowego należy stosować przepisy ustawy o usługach hotelarskich, to jednak nie pokrywa się to z praktyką. Wynajem na doby nadal jest stosowany i uważa się, że nie został zakazany przez przepisy wprowadzone w związku z koronawirusem. Różne osoby nadal wynajmują mieszkania na krótki termin.
? |
Czyli jeśli źle rozumuje to poprawcie, gdybyśmy pojechali na to mieszkanie to gdyby skontrolowała nas policja to ukaranie zależy od tego jak interpretuje to policjant i może skierować sprawę do sanepidu który ukarze nas mandatem 30tyś, Czy ta kara jest automatyczna czy też zależy od tego jak interpretuje to dany pracownik sanepidu?
I takie pytanie dodatkowe, czy interpretacja przez policjanta/urzędnika zależy od niego czy te osoby mają stosować interpretacje* rządową/ministerialną?
*lub czy nie dostają odgórnych instrukcji jaką interpretacje mają stosować.