Szef zabronił pracowniczce zgłoszenai osób na kwarantanne - Forum Prawne

 

Szef zabronił pracowniczce zgłoszenai osób na kwarantanne

Witam, W marcu w moim miejscu pracy jedna z koleżanek złapała Covida. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu zgłosiła ten fakt do kierownika. Następnego dnia otrzymała telefon od przełożonego kierownika, aby nie zgłaszała nikogo z pracy, ...Wróć   Forum Prawne > Temat na czasie > Koronawirus


Odpowiedz
 
07-05-2021, 17:35  
Rar0g
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Szef zabronił pracowniczce zgłoszenai osób na kwarantanne

Witam,

W marcu w moim miejscu pracy jedna z koleżanek złapała Covida. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu zgłosiła ten fakt do kierownika.
Następnego dnia otrzymała telefon od przełożonego kierownika, aby nie zgłaszała nikogo z pracy, że miała z nim kontakt (nie znam tonu wypowiedzi jakiego użył szef). Wg jego zaleceń osoby, które źle się czują mają się po prostu zgłaszać do lekarza.

Mniej więcej w tym okresie sam źle się poczułem i tylko dzięki dogadaniu się z kierownikiem wyszedłem wcześniej z pracy. Przez kilka kolejnych dni nie udało mi się dodzwonić do lekarza POZ.
Internetowo zgłosiłem kontakt z osobą zarażoną do Sanepidu, po 2 dniach zadzwoniła konsultantka i dosłownie musiałem się tłumaczyć, że zgłosiłem kontakt z osobą zarażoną, która nie zgłosiła mnie.
Czułem się coraz gorzej, po rozmowie z konsultantką dostałem 2 dni kwarantanny( + 2 dni wcześniejsze, kiedy zwolnił mnie kierownik). Udało mi się oddzielnie przez internet zapisać na test(konsultantka sanepidu tego nie zrobiła, mimo moich objawów). Wynik testu pozytywny.

Nie wiem, czy koleżanka do której zadzwonił szef została zastraszona, czy tylko przejęta sytuacją. Nie wiem na ile jest tu winna.

Szef bezpośredniego przełożonego ma pod sobą kilka oddziałów takich jak mój w ciągu pandemii kilka z nich były już osłabione przez to iż pracownicy byli wysyłani na kwarantanne. Domyślam się, że tylko dla swojego dobra szef chciał uniknąć takiej sytuacji w mojej lokalizacji.

Gdzie mogę zgłosić taką sprawę? Inspekcja pracy się tym zajmie, jako "narażenie zdrowia pracowników? Czy powinienem skierować sprawę gdzie indziej?

Dziękuje i
Pozdrawiam
Rar0g jest off-line  
07-05-2021, 17:40  
Shocked
Zbanowany
 
Posty: 14.867
Domyślnie RE: Szef zabronił pracowniczce zgłoszenai osób na kwarantanne

Zgłoś kontakt, podaj personalia tej osoby.
Nie wdawaj się w domysły.

To problem sanepidu i pracodawcy co z tym zrobią.
Shocked jest off-line  
07-05-2021, 17:50  
Rar0g
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Szef zabronił pracowniczce zgłoszenai osób na kwarantanne

Sprawa jest po fakcie. Ja zgłosiłem kontakt ze współpracownikami. Część z nich poszła na kwarantanne, ale większość tego odmówiła(nie wiem czy pod przymusem).

Wątpię, aby sanepid w jakikolwiek sposób zajął się sprawą, która jest już dla nich skończona. Tym bardziej, że pracuje w instytucji Państwowej.
Rar0g jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nie przekroczyłem granicy z ukraina A mam kwarantanne (odpowiedzi: 9) Witam tak jak w temacie wczoraj wraz z żoną i dzieckiem próbowaliśmy pojechać do dziadków . Na granicy polskiej nas przepuscili Ale na ukraińskiej...
§ Problemy przez kwarantanne i sanepid (odpowiedzi: 0) Witam. Mam sprawę odnośnie kwarantanny. Moja narzeczona wróciła z pracy w Niemczech 25ego kwietnia i przebywamy na kwarantannie od 26ego kwietnia...
§ Pracodawca zabronił mi.. Pytanie (odpowiedzi: 18) Witam, mam taką dość nie zręczną sytuacje, a mianowicie mój pracodawca powiedział we gdy przyjadę motocyklem do pracy to już u niego nie pracuje. ...
§ Nauczyciel mi zabronił... (odpowiedzi: 6) Witam. Niedawno nauczyciel mi zakazał chodzić w pewnej bluzie. Tak dla jasności to była bluza cała czarna kupiona chyba w jakimś sklepie w centrum...
§ Była żona zabroniła mi dostępu do dokumentacji medycznej dziecka (odpowiedzi: 3) Moja była żona złożyła u lekarza jakieś pismo, że ma nie udzielać mi żadnych informacji dotyczących mojego 2 letniego syna. Jesteśmy po rozwodzie,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.