Odszkodowanie za przyjęcie eksperymentalnej szczepionki na covid. Jest ta ustawa? - Forum Prawne

 

Odszkodowanie za przyjęcie eksperymentalnej szczepionki na covid. Jest ta ustawa?

Witam 1.Orientujecie się Państwo czy weszła już ta ustawa dotycząca odszkodowań za przyjęcie eksperymentalnej szczepionki? Rząd miał wprowadzić ustawę, że On bierze odpowiedzialność, a nie producent leku. 2 Drugie pytanie. Dlaczego rząd nie wprowadzi obowiązku ...Wróć   Forum Prawne > Temat na czasie > Koronawirus


Zamknięty temat
 
27-05-2021, 05:08  
boesto
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Odszkodowanie za przyjęcie eksperymentalnej szczepionki na covid. Jest ta ustawa?

Witam
1.Orientujecie się Państwo czy weszła już ta ustawa dotycząca odszkodowań za przyjęcie eksperymentalnej szczepionki? Rząd miał wprowadzić ustawę, że On bierze odpowiedzialność, a nie producent leku.

2 Drugie pytanie. Dlaczego rząd nie wprowadzi obowiązku prawnego szczepień na covid 19 jak to jest z innymi szczepionkami np. na gruźlice? Chodzi o to, że jest to eksperyment medyczny i byłoby w związku z tym niezgodne z konstytucją?
boesto jest off-line  
27-05-2021, 06:11  
pishka
Użytkownik
 
Posty: 167
Domyślnie RE: Odszkodowanie za przyjęcie eksperymentalnej szczepionki na covid. Jest ta ustawa?

1) Nie, i nic takiego nie kojarzę. Bo niby czemu? Z tego co kojarze, to na początku tylko jeden z producentów szczepionki walnął gafę, że nie bierze odpowiedzialności za stosowanie, i bardzo dawno się z tego wycofał. Producenci jak najbardziej biorą odpowiedzialność za swój produkt.
2) za dużo szurów i foliarzy i wladze boją się regularnego buntu po wprowadzeniu takiej zmiany, oraz sprzeciwu społeczności międzynarodowej.

Proszę nie powielać bzdur o eksperymencie medycznym. Szczepionki są dopuszczone do obrotu, przeszły pozytywnie 3 fazy testów klinicznych zgodnie z procedurami, wszystkie są teraz w 4 fazie testów. Kazdy, ale to każdy lek przechodzi ta faze- po dopuszczeniu do obrotu obserwuje się długofalowe efekty.

Eksperymentem medycznym jest stosowanie suplementów diety, których nikt nigdy nie testował i niewiadomo gdzie, jak i z czego są produkowane.
pishka jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odszkodowanie za Covid (odpowiedzi: 6) Dzień Dobry Mojego tatę zakazili Covidem w szpitalu na oddziale wewnetrznym. Czy można starać się o odszkodowanie?
§ Ustawa z dnia 28 października 2020 r. COVID-19 (odpowiedzi: 4) Witam, - dnia 28 października 2020 r. uchwalona została Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym...
§ Ustawa Covid-19, a urlop (odpowiedzi: 6) Dzień dobry, Witam wszystkich użytkowników. To mój pierwszy post na forum. Chciałbym się dowiedzieć, czy w obowiązującej (lub w poprzednich)...
§ Szpital nie podał szczepionki (odpowiedzi: 1) Dzień dobry, sprawa wygląda tak: we wrześniu tamtego roku zaszłam w ciążę. Okazało się że mam grupę Rh- a mój partner Rh+. Daje to nam konflikt...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:26.