Zaskarżenie niemieckiego adwokata - Forum Prawne

 

Zaskarżenie niemieckiego adwokata

Trzech z rzędu adwokatów niemieckich zajmowało się moją sprawą naruszenia mojej nietykalności cielesnej na terenie Niemiec. Jeden utracił kontrolę nad sprawą- kontaktował się głównie telefonicznie i po 7-miu miesiącach zadawał nadal pytania kluczowe, na które ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Niemcy


Odpowiedz
 
18-02-2011, 12:16  
Darek0106
Użytkownik
 
Posty: 107
Domyślnie Zaskarżenie niemieckiego adwokata

Trzech z rzędu adwokatów niemieckich zajmowało się moją sprawą naruszenia mojej nietykalności cielesnej na terenie Niemiec. Jeden utracił kontrolę nad sprawą- kontaktował się głównie telefonicznie i po 7-miu miesiącach zadawał nadal pytania kluczowe, na które dostał już odpowiedzi. Zrezygnowałem, zapłaciłem część (350 euro) honorarium i poszedłem do następnego. Ten nie poinformował mnie, że przysługuje mi pokrycie kosztów adwokackich (a przysługiwało tylko, że poprzedni wprowadził mnie w błąd mówiąc, że przysługuje tylko obywatelom Niemiec) i wystawił rachunek na 1400 euro. Po paru miesiącach zbierania funduszy zażądał części tej sumy sądownie i dostał ok 600 euro. Poszedłem do trzeciego, który na pierwszej rozprawie nakazał mi milczeć a sam nie powiedział nic, nie podał faktów bardzo istotnych i doprowadził do uniewinnienia winnego. Zaraz po tym doszło do przedawnienia czynu. Nie mając już kasy musiałem wracać do Polski. Nie mogłem finansowo w terminie złożyć odwołania a sprawa była dość poważna bo zostałem napadnięty przez grupę niemców (pobyt w szpitalu za ok. 2500 euro) i miałem świadka naocznego.
Jak postawić przed sądem tych nieudolnych adwokatów, którzy wyciągnęli tylko pieniądze a nie wnieśli nic do sprawy przyczyniając się do przedawnienia? Jakiś sposób musi na to być. Zdarzenie miało miejsce w 2004 roku a przedawnieniło się do końca 2009 (podobno). Czy w przypadku zmasakrowania twarzy nie ma sposobu na odwołanie? Przez opieszałość i nieudolność niemieckich adwokatów przeszło mi ok. 6000 euro kosztów i odszkodowania.
Darek0106 jest off-line  
22-02-2011, 11:18  
Darek0106
Użytkownik
 
Posty: 107
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

...czy ktoś tu czasem zagląda?
Darek0106 jest off-line  
11-03-2011, 09:47  
Śmieszka77
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

Ja weszłam. Też mam problem z niemieckim adwokatem, tyle tylko, że mam wrażenie, że mnie oszukuje. Wszystko wskazuje na to, że nie działa na moją korzyść. I czuję się zupełnie bezradna. Nie odpisuje na moje maile. I straszy tylko. Najgorsze jest to, że sprawa jest w Dortmundzie, a ja mieszkam w centralnej Polsce. Wyprawa do niego będzie mnie trochę kosztowała, ale niestety jest nieunikniona, bo muszę wybrać się do niego po kopie dokumentacji mojej sprawy. Od roku proszę, żeby wysłali mi kopie dokumentów pocztą. Ale oni w ogóle nie odpowiadają na moje maile.
Śmieszka77 jest off-line  
14-03-2011, 15:35  
Darek0106
Użytkownik
 
Posty: 107
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

Nie wiem czego dotyczy Twoja sprawa ale fakt niezaprzeczalny: adwokaci w Niemczech są "drudzy po Bogu" a przez to bezczelni i wyniośli. Według niemieckiego prawa nie muszą oddawać Ci żadnych akt do czasu uregulowania z nimi wszystkich (co do centa) należności. Jeżeli jest coś do zapłacenia to nawet tam się nie wybieraj bo wrócisz z powrotem. Szkoda pieniędzy na drogę.
Chętnie służę pomocą w tłumaczeniu lub zrozumieniu. Mam dostęp do niemieckich aktów prawnych. Możesz napisać na PW.
Darek0106 jest off-line  
15-03-2011, 07:24  
Śmieszka77
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

No to mnie nie pocieszyłeś. Mam rozumieć, że zgodnie z prawem niemieckim dopóki sprawa trwa i kwestia kasy jest nieuregulowana, prawnik może odmówić mi wydania kopii dokumentów MOJEJ SPRAWY?? Rozumiem, że w prawie polskim jest inaczej? Ale to rzeczywiście stawia ich ponad prawem, bo oni mogą robić co chcą!!
Śmieszka77 jest off-line  
15-03-2011, 11:29  
Darek0106
Użytkownik
 
Posty: 107
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

Niestety. Przykro mi, że Ciebie nie pocieszyłem. Prowadziłem wiele spraw u niemieckich adwokatów bo mieszkałem tam prawie 15 lat. Zawsze oddając im jakiekolwiek akta trzeba robić kopie i oddawać im kopie. Jeżeli nie jest spłacone co do centa, to nic nie wydadzą. Ich działanie reguluje RaVG (Rechtsanwaltvergutungsgesetz- prawo o wynagradzaniu prawników).
Później poszukam co tam pisze na temat zwrotu dokumentów.

Osobiście miałem przypadek, że wytknąłem prawnikowi brak zaznajomienia się z nowelizacjami i udowodniłem możliwość kontynuacji sprawy podczas gdy on twierdził, że już nie można. Oddał akta i nie chciał pieniędzy.
Darek0106 jest off-line  
15-03-2011, 14:56  
Śmieszka77
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

O, a dlaczego prowadziłeś wiele spraw u adwokatów niemieckich?
Ja nie mogłam zrobić kopii dokumentów, ponieważ nigdy ich na oczy nie widziałam. W 2008 roku dostałam pismo z urzędu celnego w Niemczech, że jestem im winna kasę (w spadku po nieżyjącym ojcu). W związku z tym, że sprawa była w toku jeszcze za życia ojca i to on wybrał adwokata, zaraz po otrzymaniu tego pisma zawróciłam się do tego samego adwokata z prośbą o pomoc w sprawie. Jednocześnie dałam mu pełnomocnictwo.
No, i tyle wiem, co się w sprawie dzieje! Od tamtej pory on mnie zlewa. W końcu zaczęłam wysyłać do niego oficjalne pisma za potwierdzeniem odbioru, to zaczął do mnie pisać. Z tym że ja o zupie, ten o d... Tak naprawdę nie znam akt sprawy, dlatego proszę go od 3 lat o kopie. Ale on w ogóle nie reaguje na moje pisma.
Obawiam się, że będę musiała wypowiedzieć mu pełnomocnictwo, w przeciwnym razie do śmierci sie nie dowiem, o co chodzi w mojej sprawie.
Śmieszka77 jest off-line  
15-03-2011, 23:47  
Darek0106
Użytkownik
 
Posty: 107
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

Spraw prowadziłem tam wiele bo mieszkałem długo i prowadziłem w Niemczech firmę. Niemcy też nie płacą i łamią prawo więc i powodów było sporo.

Co do ciebie, to dziwi mnie, że wysłali Ci to pismo wtedy. Na dobrą sprawę powinnaś mieć umożliwiony wgląd w akta. To gwarantuje prawo europejskie.
Na adwokatów niemieckich jest sposób jeżeli nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Można napisać do Rechtsanwaltskammer, w tamtym rejonie, skargę. Do tego jest strona internetowa "solvit" sprawdzająca poprawność zagadnień transgranicznych. Gdzie w ogóle jesteś? W Niemczech czy w Polsce?
Zresztą zapraszam na "wiadomości prywatne" bo tu nas zaraz ktoś ochrzani za ten dialog. Poza tym blokujemy temat.
Pa.
Darek0106 jest off-line  
16-09-2022, 08:45  
AlekC
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zaskarżenie niemieckiego adwokata

Cześć Darek, kopę lat, ciekawe, czy jeszcze walczysz z Niemcami.
Miałbym do Ciebię parę pytań, ale nie wiem, czy i jak można się z Tobą skontaktować.
Pozdrawiam serdecznie,
Alek
AlekC jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zaskarżenie decyzji ZUS. (odpowiedzi: 6) Mam na pieńku z ZUS, jak pewnie niejeden w tym kraju... Generalnie chodzi o składki za okres, kiedy się połamałem na nartach (prowadziłem...
§ Zaskarżenie Prezydenta RP (odpowiedzi: 2) Od długiego czasu oczekuję na decyzję Prezydenta RP w pewnej sprawie. Kancelaria Prezydenta nie wydała decyzji w terminie. (wymóg k.p.a.) Nie...
§ zaskarżenie ZUS-u do TK (odpowiedzi: 10) Czy można zaskarżyć ZUS do Trybunału Konstytucyjnego w związku z tym iż moja emerytura po uwzględnieniu waloryzacji kwotowej wzrośnie o 71 zł , a...
§ Zaskarżenie (odpowiedzi: 3) Czy sąsiad może zaskarżyć decyzję wydaną przez wójta gminy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego zarzucając bezstronność, powierzchowność, brak...
§ Przedłużenie obywatelstwa niemieckiego (odpowiedzi: 1) Witam! Obywatelstwo mojego taty, w którym byłam wpisana razem z braćmi straciło ważność, w lutym złożyliśmy wniosek o przedłużenie tego obywatelstwa...
§ zaskarżyć adwokata? (odpowiedzi: 1) Witam. Nie wiem czy jestem tu właściwie, ale zaryzykuje :what: Byłam 2 lata mężatką z Niemcem, od 2,5 roku rozwodzimy się (pozew zlozyl on)....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.