Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol - Forum Prawne

 

Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol 11

No co proste , jeśli na krwi miał ponad 1,65 promila to prawko w DE OUT!!!. Wysyłka do PL i po 2 tygach odbiera.W PL jeździ bez przeszkód natomiast w DE musi zrobić testy MPU.Jeśli ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Niemcy


Odpowiedz
 
11-06-2016, 20:52  
NightDay
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

No co proste , jeśli na krwi miał ponad 1,65 promila to prawko w DE OUT!!!.
Wysyłka do PL i po 2 tygach odbiera.W PL jeździ bez przeszkód natomiast w DE musi zrobić testy MPU.Jeśli chce tutaj nadal przebywać i pracować.Jeśli rezygnuje z pobytu w DE to są na to inne obejścia by w przyszłości mógł się w DE poruszać
p.s MPU cirka 1800€ całość tak na początek
NightDay jest off-line  
11-06-2016, 22:29  
rokita00
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie

Niemcy pół biedy gdyby nawet nie mógł tam prowadzić. Bardziej interesuje mnie polska. W takim razie póki nie odeślą prawka póki co może jeździć z ryzykiem ze w razie kontroli dostanie mandat 50zl za brak dokumentu tak? I ponawiam pytanie prawo jazdy odsyłają do domu czy do wydziału?
rokita00 jest off-line  
11-06-2016, 22:47  
mietus2000
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

1,7 promila to grubo. Ja dostalem za 0,58 10 miesiecy zakazu jazdy i 1800€ grzywny ale utargowalem na 900€. Prawo jazdy wyslali do urzedu w Pl. Obecnie przebywam w pl prawo jazdy odebralem z przyklejona informacja ze po uplywie zakazu i tak mam zakaz do odwolania. Nie dowiadywalem sie dalej co i jak bo juz nie wracam. Jesli twoj chlopak bedzie chcial jezdzic po Niemczech czeka go spora grzywna oraz najprawdopodobniej badania mpu co sa megaaaaa trudne
mietus2000 jest off-line  
12-06-2016, 15:31  
NightDay
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Bzdury gadasz Miętus.Jeśli nie przekroczyłeś 1,65 promila to po okresie zakazu normalnie wracasz na drogi.
NightDay jest off-line  
12-06-2016, 16:07  
nika44
Stały bywalec
 
Posty: 1.103
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Tia, tylko, ze chłopak rokita00 miał 1.7 promila, więc bez MPU sie nie obedzie jeśli będzie chciał jeszcze kiedyś w De móc jeździć autem
nika44 jest off-line  
14-07-2016, 16:55  
Gość 33
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Witam mam pytanie bo zabrano mi prawko w niemczech za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.Po trzech miesiącach odesłano mi prawko oraz pismo z sądu które dałem do przetłumaczenia i niestety ale nie ma w nim napisane okresu do kiedy mam zakaz jeżdżenia po Niemczech. Orzeczono tylko " orzeka czasowe cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Powyższe orzeczenie jest jednocześnie sądowym zarządzeniem o zajęciu prawa jazdy w celu naniesienia odpowiedniej uwagi. " a potem jest opisany powód i kilka paragrafów. Więc nie wiem czy mogę już jeździć po Niemczech czy nie proszę o pomoc
Gość 33 jest off-line  
14-07-2016, 17:36  
adrian de
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Witam państwa mam parę pytań doczepie sie do tematu, mieszkam w Niemczech pracuje jestem zameldowany, w Polsce nie mam meldunku, zostało mi zatrzymane prawo jazdy.I odesłane do wydziału komunikacji w Polsce, chce odzyskać te prawo jazdy, gdyż czeka mnie idioten test mpu w Niemczech, wiem żeby jeździć po Niemczech potrzebuje zaliczyć te testy i je zalicze tylko potrzebuje czasu na pozbieranie pieniedzy, moje polskie prawo jazdy jest w wydziale komunikacji a pani mowi, aby odzyskać dokument musi pan przebywać 185d w Polsce gdy jest to nie możliwe,pracuje i przebywam w Niemczech,a chce odzyskać polskie, nie musze jeździć w Niemczech ale gdy wyjeżdżam poza granice Niemiec mogę już jeździć wiec jak to zrobić dziękuje i przepraszam za błędy
adrian de jest off-line  
14-07-2016, 18:52  
marian1
Stały bywalec
 
marian1 na Forum Prawnym
 
Posty: 2.670
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

cytat:
Nazywają go „Idiotentest”. Bardzo trudno go zdać. I bez tysiąca euro ani rusz

Lepiej nie stracić prawa jazdy w Niemczech. Odzyskanie go kosztuje nie tylko mnóstwo nerwów i wysiłku, ale i niemało pieniędzy. Jak w praktyce wyglądają niemieckie badania medyczno-psychologiczne i jakie są szanse na zdanie w pierwszym terminie?
• Szukam polskiego kursu przygotowawczego do MPU. Czy możecie polecić jakiś w Monachium? Czy da radę zdać go „z biegu”? Czy można taki test zdać w Polsce? Ile kosztuje?
Ale o co chodzi?
Gdy w Niemczech straci się prawo jazdy z takich przyczyn, jak jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających albo z powodu przekroczenia limitu punktów, trzeba zdać tzw. MPU, czyli Medizinisch-Psychologische Untersuchung (badanie medyczno-psychologiczne). Dopiero po zaliczeniu takiego tekstu można odzyskać dotychczasowe prawo jazdy lub ubiegać się o nowe.
MPU to procedura skomplikowana, czasochłonna i kosztowna. Trzeba się poddać badaniom lekarskim, zdać test psychologiczny, sprawdzający – między innymi – reakcje na określone bodźce. Zwieńczeniem całości jest rozmowa z psychologiem.
Teoretycznie nieskomplikowane. W praktyce – niemożliwe do zdania za pierwszym razem i bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego…
… warto zainwestować w kurs
W polskojęzycznych mediach można znaleźć stosowne ogłoszenia. – Z nami każdy zda egzamin MPU. Przygotowujemy telefonicznie albo przez skype. Mamy filie w całych Niemczech. Przygotuj się u psychologa, bo psycholog cię egzaminuje…
Rzeczywiście, rozmowa z psychologiem jest najtrudniejszą częścią MPU. Zwykle też kończy się negatywnym wynikiem.
Ponadto trzeba być przygotowanym na niezapowiedziane kontrole, podczas których osoba wizytująca ma prawo zlecić badanie alkomatem lub wziąć do analizy próbki włosów. W przypadku negatywnych wyników odzyskanie/uzyskanie nowego prawa jazdy mocno oddala się w czasie.
Z relacji zdających…
• Bardzo trudne! Za pierwszym razem nigdy się nie zdaje. Psycholog próbuje udowodnić, że człowiek nie nadaje się na kierowcę, bo ma problemy sam ze sobą. Kolega zdawał pięć razy.
• Sam test to co najmniej 5 godzin… półtorej godziny u psychologa kosztowało mojego chłopaka 120 euro. Musiał iść na 5 takich wizyt, bo psycholog sam decyduje, ile czasu potrzeba danej osobie.
• Tłumacz za całe MPU wziął ode mnie 300 euro…
W odpowiedzi na zadane wcześniej pytania…
• Nie można tego testu zdać w Polsce. Na badanie to kieruje niemiecki wydział komunikacji i to w Niemczech trzeba do niego przystąpić.
• Zdać go z „biegu”, bez przygotowania, jest niemal niemożliwe.
• Trzeba go zdawać po niemiecku, możliwe jest skorzystanie z tłumacza przysięgłego, co podwyższa koszty MPU.
• Koszt jest różny w różnych landach, każde podejście do badań wiąże się z opłatą kilkuset euro (420, gdy w grę wchodzi tylko jazda po alkoholu). Koszty podraża wizyta u psychologa i skierowanie na dodatkowe badania np. badania włosa.
marian1 jest off-line  
14-07-2016, 19:53  
Gość 33
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Proszę o POMOC. Zabrano mi prawko w niemczech za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.Po trzech miesiącach odesłano mi prawko oraz pismo z sądu które dałem do przetłumaczenia i niestety ale nie ma w nim napisane okresu do kiedy mam zakaz jeżdżenia po Niemczech. Orzeczono tylko " orzeka czasowe cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Powyższe orzeczenie jest jednocześnie sądowym zarządzeniem o zajęciu prawa jazdy w celu naniesienia odpowiedniej uwagi. " a potem jest opisany powód i kilka paragrafów. Więc nie wiem czy mogę już jeździć po Niemczech czy nie proszę o pomoc
Gość 33 jest off-line  
21-07-2016, 11:55  
Andrzej Bardziej
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Witam serdecznie użytkowników forum.
Moja sytuacja wygląda tak, w marcu zostałem zatrzymany przez policje na terenie Niemiec wydmuchałem 1,26 prawko zostało mi zabrane ja przeleżałem kilka godzin w miejscowym "Hotelu" po całym zajściu dowiedziałem się, że mam czekać na dalsze informacje które zostaną wysłane pocztą na polski adres. Tak też się stało, w piśmie poza kwotami do zapłaty i paragrafami popełnionego czynu interesuje mnie jedna rzecz której nie do końca rozumiem i bardzo prosiłbym o wyjaśnienie. Cytując "Jednoczesnie odbiera się panu pozwolenie na prowadzenie poj. mechanicznych ze skutkiej odebrania prawa do użytkowania pozwolenia do prowadzenia pojazdów w Rep. federalnej Niemiec (w kraju) przez okres jeszcze 7 miesięcy. Z chwilą uprawomocnienia się nakazu karnego wygasa prawo do prowadzenia pojazdów w kraju. Podczas tego okresu nie jest pan upoważniony do prowadzenia pojazdów na podstawie nowo uzyskanego prawa jazdy ani do uzyskania niemieckiego pozwolenia. Blokada zostanie wprowadzona w pana zagranicznym prawie jazdy.
W przypadku określania wymiaru kary uwzględniono okres zabezpieczenia prawa jazdy.
Ponosi pan równiez niezbedne koszty postępowania i inne wydatki.
Niniejszy zakaz stanie się prawomocny jeśli w ciągu 2 tygodni nie zostanie wniesiony sprzeciw w sądzie rejonowym X. "

Moje zapytania dostyczą 2 rzeczy.
1. Jeśli mamy lipiec a okres zabezpieczenia trwa już kilka miesięcy to znaczy że 7 miesiecy liczone jest od Marca czy od Lipca ( czyli w skrócie kiedy będę mógł znowu wsiąść legalnie do samochodu)
2. Wydaje mi się , że pojęcie w kraju obowiazuje na terenie Niemiec tj. Moge prowadzić samochód w Polsce, ale chciałbym się poradzić kogoś kto się na tym zna.
(Byłem w urzedzie komunikacji w Polsce w moim rodzinnym miescie kilka mies. temu ale pani przy okienku zdawała się nie być poinformowana w takich przypadkach i nie dowiedziałem się niczego nowego)
Pozdrawiam.
Andrzej Bardziej jest off-line  
21-07-2016, 11:57  
Andrzej Bardziej
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Dodam, że pismo otrzymałem przed kilkoma dniami.
I najbardziej interesuje mnie data upływu zakazu w Niemczech gdyż obecnie tutaj przebywam na stałe.
Andrzej Bardziej jest off-line  
05-09-2016, 09:35  
mm.ss
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Witam. Proszę o pomoc, otóż sprawa wygląda tak, że dostałem grzywnę w Niemczech łącznie ok 2000 euro. Przyszła mi faktura i muszę ją zapłacić w ciagu dwóch tygodni. Dodam ze wcześniej sama grzywna wynosiła 1800 euro 60 stawek dziennych jednak po naliczeniu różnych kosztów wyszło 2000 euro. Niestety nie posiadam takiej sumy wię jak mogę sie odwołać by nie płacić? Czy poprostu nie pisać nic i czekac na przedawnienie? bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
mm.ss jest off-line  
06-09-2016, 08:47  
nika44
Stały bywalec
 
Posty: 1.103
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Na przedawnienie nie licz, bo nie zapomną o tobie.
Napisz prośbę o rozłożenie na raty w związku z trudną zytuacja finansową. Może uwzględnią.
nika44 jest off-line  
08-09-2016, 10:41  
mm.ss
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

A czy ktoś wie może jak napisać "odroczenie" spłaty? w liście jest napisane że mogę tak zrobić jednak nie wiem jak napisać takie pismo.
mm.ss jest off-line  
10-09-2016, 10:52  
Rafik2016
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Zabrane prawo jazdy w Niemczech za alkohol

Witam,
Ja niestety miałem 2,3 promila w połowie lipca..
Zabrali prawko, 1000e kary na start. Mialem tylko 700.. puscili mnie.. Odebralem 3dni temu poczte.. 1000e caly nakaz karny. 60euro za cos jeszcze, 35e za odebranie prawka, 3,5 e za list i 218e za badania krwi, razem 1326euro..
Na szczescie nie mialem wypadku etc..
Jednego nie rozumiem ..:
Na mocy niniejszego nakazu odbiera sie pozwolenie na prowadzenie pojazdow.. ble ble, konfiskacie podlega prawo jazdy. Urzad administracyjny otrzyma informacje z zaleceniem NIEWYDAWANIA NOWEGO PRAWA JAZDY PRZED UPLYWEM JEDNEGO ROKU.
Czyli w PL maja mi nie wydac nowego prawka i starego czy oni czyli DE przetrzymaja moje prawko i nie dadza nowego jakbym np chcial u nich zrobic.. A moze to standarowa tresc tak jak dla obywatela DE,ze nie dostanie prawka na rok w swoim kraju.
Niby zakaz na rok w DE ale przy moim stezeniu to zakaz na cale zycie..
Glupi bylem, ale mam nauczke.. W tym szczesciu ze nic nie nabroilem nieszczescie to wielkie koszta..
No i pytanie czy nasz urzad odda mi prawko abym zarobil na splate kary w DE. 1320-700 to 620 euro zostalo ok 2500zl nie chce aby jakas windykacja kupila moj dlug i mnie dopadla..
Rafik2016 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ prawo jazdy zabrane w Niemczech za alkohol (odpowiedzi: 63) witam zabrano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu w Niemczech i spowodowaniu kolizji prawo jazdy odesłano mi na adres domowy w Polsce z...
§ Prawo jazdy zabrane za alkohol (odpowiedzi: 6) Witam Chciałbym przedstawić moją sytuacje i dowiedzieć się mniej więcej co mnie czeka.W sobotę wieczorem wypiłem 4 piwa,ostatnie wypiłem o godz...
§ zabrane Prawo Jazdy za alkohol (odpowiedzi: 2) Witam. Mam mały problem a raczej wielki. Otóż 5 lat temu pod wpływem lkoholu miałem wypadek w konsekwęcji wyrok 2lata więzienia na 5 w zawieszeniu i...
§ prawo jazdy zabrane za alkohol (odpowiedzi: 11) Witam mam pytanie zabrano mi prawo jazdy za jazde pod wpływem alkoholu. Oczywiście dobrowolnie poddałam się karze. Kara to zabranie prawa jazdy na...
§ Prawo jazdy zabrane za alkohol (odpowiedzi: 9) Witam wczoraj popiłem do 24 u kolegi o 8:00 siadłem w samochód i chciałem jechać do domu złapała mnie policja i wydmuchałem jeszcze 0.36 czyli 0.72...
§ zabrane prawo jazdy w Niemczech - alkohol (odpowiedzi: 10) Witam. Wiem że temat jest co jakiś czas wałkowany ale od maja 2011 mogło się coś zmienić. Stałem na parkingu niestrzeżonym w Niemczech. W pewnym...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.