Telewizja na karte - Forum Prawne

 

Telewizja na karte

Witam Na początku przepraszam że tak się rozpisze ale chcę żeby temat był zrozumiały Przed świętami kupiłem telewizje na kartę cały pakiet czyli tuner plus karta z promocyjnymi trzema miesiącami za darmo. Ponieważ jest to ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
15-03-2010, 19:34  
Abruel
Początkujący
 
Abruel na Forum Prawnym
 
Posty: 12
Domyślnie Telewizja na karte

Witam

Na początku przepraszam że tak się rozpisze ale chcę żeby temat był zrozumiały

Przed świętami kupiłem telewizje na kartę cały pakiet czyli tuner plus karta z promocyjnymi trzema miesiącami za darmo. Ponieważ jest to wystarczająca ilość jak dla mnie programów, uznałem że to świetna platforma. Przez 3 miesiące wszystko działo wyśmienicie. Po 3 miesiącach promocyjnych oczywiście należało zapłaci abonament 120zl za rok co uczyniłem.
Od wpłaty za abonament tydzień, dwa tygodnie a na ekranie wciąż napis z informacja o zablokowanych programach. Zniecierpliwiony dzwonie na infolinie Tv na kartę wyjaśniam problem. Podczas weryfikacji problemu Pani bardzo się zdziwiła i zapytała skąd mam nr konta na które wpłaciłem pieniądze odpowiedziałem ze taki mi dostarczyli. Okazało się ze taki numer konta nie istnieje a do mojej karty przypisany jest inny nr konta i wpłaciłem pieniądze z ich winny na konto widmo kasę. Problem zgłosiłem do załatwienia Pani poinformowała mnie ze teraz nastąpi procedura przeksięgowania i pięniądze zaksięguję prawidłowo co potrwa co najmniej trzy tygodnie.
Oburzony zapytałem trzy tygodnie w sumie to co mnie to obchodzi ze musicie zaksięgować czy co tam zrobić zapłaciłem, mam potwierdzenie zapłaty a TV jak nie było tak nie ma.
Dzwoniłem tam jeszcze wielokrotnie ale bezskutecznie wszyscy rozkładali ręce i kazali czekać na tajemnicze zaksięgowanie. Oczywiście moje prośby o konsultacje z szefem zakończyły się fiaskiem ponieważ jak twierdzi Pan/Pani na infolinia nie ma tam szefa.
Czekałem, czekałem trzy tygodnie minęły a telewizji dalej nie ma. Dzisiaj jest już ponad miesiąc odkąd wpłaciłem pieniądze na wskazany według oryginalnego druku nr konta przez producenta.
Wykonałem dziś kolejny telefon na infolinie Telewizji na kartę. Pan poinformował mnie ze pieniędzy nie ma na koncie prawidłowym ani na koncie podanym na druku na które wpłaciłem pieniądze. Na moje prośby o pomoc w tej sprawie Pan powiedział ze nie może nic zrobić bo nie ma uprawnień. Skoro jest nie kompetenty to prosiłem o konsultacje z szefem. Oczywiście szefa nie ma i nie może mi podać do nikogo nr telefonu bo tylko jest on i infolinia a pieniądze się rozpłynęły dodając ze to tylko 120zl. No tak może tylko 120zl ale dlaczego ja mam sponsorować czyjąś działalność. Może dla niego to nic 120zł no ale cóż wielu jest takich którzy by nie pogardzili taką sumą być może Pan/Pani na infolini zarabia tyle że 120zł to nic.
Generalnie to już nie wiem co mam robić i jak z nimi walczyć. Pieniądze wpłaciłem, telewizji nie ma. Może wy spotkaliście się z podobnym problem albo wiecie jak taki problem rozwiązać. Proszę o pomoc chciałbym mieć usługę za którą zapłaciłem...
Abruel jest off-line  
15-03-2010, 21:11  
kozuch2
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Telewizja na karte

dziwne,że otrzymałeś jakieś dziwne konto do wpłacenia.Ja niedano również wpłacałem za cały rok,ale na konto indywidualne do numeru karty,poczekałem tydz i wszystko było normalnie,telewizję odblokowali.Nie wiem jak można Ci teraz pomóc
kozuch2 jest off-line  
15-03-2010, 21:37  
Abruel
Początkujący
 
Abruel na Forum Prawnym
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Telewizja na karte

Zgadza się chodzi właśnie o konto indywidualne. Chyba nie jasno się wyraziłem i namotałem . To własnie to konto jest źle wydrukowane. Czyli w podanym numerze nie powinno być 13 tylko 12 ktoś się pomylił. Konto które dostałem wraz z zestawem nie istnieje tak przynajmniej twierdzi infolinia.
Abruel jest off-line  
16-03-2010, 07:26  
Dombel
Przyjaciel forum
 
Posty: 536
Domyślnie RE: Telewizja na karte

Cytat:
Napisał/a Abruel Zobacz post
Zgadza się chodzi właśnie o konto indywidualne. Chyba nie jasno się wyraziłem i namotałem . To własnie to konto jest źle wydrukowane. Czyli w podanym numerze nie powinno być 13 tylko 12 ktoś się pomylił. Konto które dostałem wraz z zestawem nie istnieje tak przynajmniej twierdzi infolinia.
Poczytaj sobie na temat konstrukcji numeru IBAN
Cytat:
Wikipedia
* Polska - PLkk BBBB BBBk MMMM MMMM MMMM MMMM
Pierwsze 2 cyfry to cyfry kontrolne. Następnych 8 cyfr to identyfikator banku-oddziału (ostatnia jego cyfra jest cyfrą kontrolną, wyliczoną z pozostałych siedmiu). Ostatnie 16 to numer rachunku. Wśród cyfr numeru banku, pierwsze 3 lub 4 oznaczają bank (np. citibank 103, pkobp 102, pekao s.a. 124, bre bank 114, kb 150) następne 4 lub 3 cyfry oznaczają oddział.
International Bank Account Number – Wikipedia, wolna encyklopedia
Numer Rachunku Bankowego – Wikipedia, wolna encyklopedia

Konkludując:
W chwili, gdy zamienisz chociaż jedną cyfrę posypią się sumy kontrolne.
Zrób poniższe czynności w podanej kolejności a znajdziesz pieniądze:
1. Sprawdź czy bank nie cofnął przelewu na twoje konto
2. Sprawdź jeszcze raz czy bank nie cofnął przelewu na twoje konto
3. Jeżeli tego nie zrobił, złóż w oddziale w którym masz konto pisemną reklamację i czekaj
4. Sprawdź po około 30 dniach jeszcze raz czy bank nie cofnął przelewu na twoje konto.
Pozdrawiam
Dombel jest off-line  
16-03-2010, 07:43  
Abruel
Początkujący
 
Abruel na Forum Prawnym
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Telewizja na karte

Odzyskanie pieniędzy to pikuś. Ja zwyczajnie chciałbym to za co zapłaciłem. Skoro druk został niepoprawnie wydrukowany to raczej jest teraz interes Telewizji na kartę żeby znaleźć te pieniądze.
Mam potwierdzenie przelewu. Więc to jest sprawa Telewizji na kartę żeby znaleźć te pieniądze a programy dawno powinny być odblokowane i dodane chociaż słowo przepraszamy. Tak by zrobiła szanująca się firma. Tymczasem jest to walka z wiatrakami.
Abruel jest off-line  
16-03-2010, 08:14  
Dombel
Przyjaciel forum
 
Posty: 536
Domyślnie RE: Telewizja na karte

Niezupełnie. Kodeks Cywilny reguluje tą kwestię w sposób jasny:
Przepis prawny:

Art. 353. § 1. Zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien świadczenie spełnić.
§ 2. Świadczenie może polegać na działaniu albo na zaniechaniu.

Art. 354. § 1. Dłużnik powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia społecznego, a jeżeli istnieją w tym zakresie ustalone zwyczaje - także w sposób odpowiadający tym zwyczajom.
§ 2. W taki sam sposób powinien współdziałać przy wykonaniu zobowiązania wierzyciel.

Art. 552. Jeżeli kupujący dopuścił się zwłoki z zapłatą ceny za dostarczoną część rzeczy sprzedanych albo jeżeli ze względu na jego stan majątkowy jest wątpliwe, czy zapłata ceny za część rzeczy, które mają być dostarczone później, nastąpi w terminie, sprzedawca może powstrzymać się z dostarczeniem dalszych części rzeczy sprzedanych wyznaczając kupującemu odpowiedni termin do zabezpieczenia zapłaty, a po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu może od umowy odstąpić.


Nie mogę znaleźć orzeczenia SN, który reguluje definicję momentu zapłaty. Z tego co pamiętam, jest to chwila wpływu środków na rachunek wierzyciela
Przepis prawny:

Art. 454. § 1. Jeżeli miejsce spełnienia świadczenia nie jest oznaczone ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione w miejscu, gdzie w chwili powstania zobowiązania dłużnik miał zamieszkanie lub siedzibę. Jednakże świadczenie pieniężne powinno być spełnione w miejscu zamieszkania lub w siedzibie wierzyciela w chwili spełnienia świadczenia; jeżeli wierzyciel zmienił miejsce zamieszkania lub siedzibę po powstaniu zobowiązania, ponosi spowodowaną przez tę zmianę nadwyżkę kosztów przesłania.
§ 2. Jeżeli zobowiązanie ma związek z przedsiębiorstwem dłużnika lub wierzyciela, o miejscu spełnienia świadczenia rozstrzyga siedziba przedsiębiorstwa.

Wynika to z powyższych przepisów KC oraz wspomnianych orzeczeń SN, że w przypadku przelewu miejscem spełnienia świadczenia jest rachunek przedsiębiorcy.

Tak więc to, że masz potwierdzenie przelewu nie oznacza, że spełniłeś świadczenie i to w twoim interesie a nie Telewizji jest odnaleźć te pieniądze. Sprawa jest dość problemowa, gdyż z obu stron spełniono przesłanki art 354.
Proponowałbym napisać pisemną reklamację odnośnie odłączonego sygnału, mimo iż dłużnik nie dokonał spłaty wierzytelności to jednak z całokształtu okoliczności jak i też treści art. 454 "Jednakże świadczenie pieniężne powinno być spełnione w miejscu zamieszkania lub w siedzibie wierzyciela w chwili spełnienia świadczenia; jeżeli wierzyciel zmienił miejsce zamieszkania lub siedzibę po powstaniu zobowiązania, ponosi spowodowaną przez tę zmianę nadwyżkę kosztów przesłania. " nie ma zastosowania art 552.
Dombel jest off-line  
16-03-2010, 08:26  
Abruel
Początkujący
 
Abruel na Forum Prawnym
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Telewizja na karte

Dziękuje za odpowiedź o tego typu radę mi chodziło. Artykuły które przytoczyłeś sporo wyjaśniły jednak druk który mi dostarczono w zestawie przez Telewizję na kartę posiada wydrukowane fikcyjne konto które wprowadziło mnie w błąd. Dlatego też moje chęci i roszczenia wobec Telewizji na kartę. Wykonałem wszystko według artykułu 552 dodatkowo staram się mimo bezczelności operatorów infolini Telewizji na kartę zachować spokój i dojść do wspólnego porozumienia kiedy TV na kartę wręcz to utrudnia i usiłuje mnie spławić.
Abruel jest off-line  
16-03-2010, 09:15  
Dombel
Przyjaciel forum
 
Posty: 536
Domyślnie RE: Telewizja na karte

Cytat:
Napisał/a Abruel Zobacz post
Dziękuje za odpowiedź o tego typu radę mi chodziło. Artykuły które przytoczyłeś sporo wyjaśniły jednak druk który mi dostarczono w zestawie przez Telewizję na kartę posiada wydrukowane fikcyjne konto które wprowadziło mnie w błąd. Dlatego też moje chęci i roszczenia wobec Telewizji na kartę. Wykonałem wszystko według artykułu 552 dodatkowo staram się mimo bezczelności operatorów infolini Telewizji na kartę zachować spokój i dojść do wspólnego porozumienia kiedy TV na kartę wręcz to utrudnia i usiłuje mnie spławić.
Dlatego też napisz pisemną reklamację opisując sprawę i przytaczając wspomniane artykuły. Wyślij ją na adres operatora za potwierdzeniem odbioru. Powinno pomóc
Dombel jest off-line  
08-11-2010, 07:39  
mada500
Stały bywalec
 
mada500 na Forum Prawnym
 
Posty: 571
Domyślnie RE: Telewizja na karte

Dombel, mógłbyś rzucić okiem na ten wątek ?
http://forumprawne.org/komornik-post...adluzenie.html
mada500 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ dług za karte kredytowa (odpowiedzi: 31) witam!! mam problem. w 2007 roku dostałam w banku karte kredytowa. na sume 2400zł . wykorzysta łam srodki z niej . bank miał pobierac pieniazki z...
§ Telefon na karte (odpowiedzi: 26) Witajcie Mam taki problem, bo mając telefon na karte (w T-mobile) doładowany za 50zł zadłużył mnie na 600zł. Później okazało się, że telefon...
§ dług za karte kredytową (odpowiedzi: 1) Witam pół roku temu wziąłem od banku kartę kredytowa i nie spłacałem jej dług został sprzedany firmie windykacyjnej casus finanse ok 1500 zł...
§ Stalking - numer na karte (odpowiedzi: 5) Witam Od dłuższego czasu jestem nękana smsami. Są z numeru osoby, z którą miałam kontakt przez długi czas jak i z internetu. Numer , który osoba...
§ telefon na karte (odpowiedzi: 1) Bardzo proszę o pomoc kupiłem komórke w play ponieważ z kartą sim niemogłem wysyłac smsów skorzystałem ze startera play fresh i kupowałem karty....
§ telewizja na karte - kantuja klientow. Mozna cos im zrobic? (odpowiedzi: 4) Witam mam taka sprawe bo jest takie cos jak telewizjanakarte.pl i tam jest w zakladce kanaly ze m.in jest kanal nsportHD - jest taka ikonka...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.