usuwanie postów na forum - Forum Prawne

 

usuwanie postów na forum

Witam. Mam takie pytanko, choć z góry chyba już znam odpowiedź. Czy administartor forum takiego jak te, choć w regulaminie jest napisane, że NIE, ma obowiązek usunięcia moich napisanych postów na moje życznie? Sprawa nie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
05-06-2010, 14:10  
olexmo
Początkujący
 
Posty: 19
Domyślnie usuwanie postów na forum

Witam. Mam takie pytanko, choć z góry chyba już znam odpowiedź. Czy administartor forum takiego jak te, choć w regulaminie jest napisane, że NIE, ma obowiązek usunięcia moich napisanych postów na moje życznie? Sprawa nie dotyczy oczywiście tego forum, ale innego ogólnopolskiego! Wiem, że przy rejestracji jest cały regulamin, z którym się zgadzam albo nie. Ale co jeśli np. użytkownik zmienia poglądy i nie zgadza się na to, aby jego nick posty były używane? Oczywiście admin chce uzunąć konto, ale bez moich postów! Jak to się ma tak naprawdę do rzeczywistości. Proszę o info.
olexmo jest off-line  
06-06-2010, 15:24  
_chris_
Stały bywalec
 
Posty: 4.499
Domyślnie RE: usuwanie postów na forum

Cytat:
Napisał/a olexmo Zobacz post
Czy administrator forum takiego jak te, choć w regulaminie jest napisane, że NIE, ma obowiązek usunięcia moich napisanych postów na moje życzenie?
Konto - tak. Posty - może, ale nie musi. Było już o tym wiele gorących dyskusji na forum - popatrz na linki na dole tej strony lub poszukaj w 'Archiwum' (lub opcją 'Szukaj') tego działu lub działu Prawo Autorskie.
Cytat:
Wiem, że przy rejestracji jest cały regulamin, z którym się zgadzam albo nie. Ale co jeśli np. użytkownik zmienia poglądy i nie zgadza się na to, aby jego nick posty były używane?
poglądy zmienić można zawsze... ale co to wspólnego z postami? Było, minęło... A nick, jako część konta, administracja forum powinna oczywiście usunąć, niezależnie od zapisów regulaminu.
_chris_ jest off-line  
02-03-2014, 12:08  
G.Adm
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: usuwanie postów na forum

Tak wygląda regulamin pewnego forum dyskusyjnego:

Rejestrując się na „nazwa forum” zgadzasz się na poniższe warunki. Jeśli się na nie nie zgadzasz, opuść i nie korzystaj z „nazwa forum”. „nazwa forum” ma prawo zmienić te warunki, ale musi Cię o tym poinformować.

Forum „nazwa forum” działa na skrypcie phpBB, wydanym na licencji „General Public License” (zwanej też „GPL”) i możliwym do pobrania ze strony phpBB3.PL • Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0. Skrypt phpBB tylko ułatwia dyskusje przez Internet, jego autorzy nie kontrolują tekstów zamieszczanych w Internecie za pomocą tego skryptu. Więcej informacji o skrypcie phpBB można znaleźć na stronie phpBB3.PL • Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0.

Zgadzasz się nie pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie. Robienie tego może spowodować, że zostaniesz zbanowany na zawsze, a Twój dostawca internetu powiadomiony o Twoim zachowaniu. Zgadzasz się, że „nazwa forum” ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek. Zgadzasz się też na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane te nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody, ale ani „nazwa forum” ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych.Czy administracja musi ustosunkować się do poniższej wiadomości: ???
Odpowiedź była negatywna.


Żądam natychmiastowego usunięcia mojego konta wraz z wszystkimi zawartymi w nim danymi.

Nie wyrażam również zgody na publikację moich postów na forum, co za tym idzie żądam usunięcia wszystkich moich postów i cytatów moich postów z forum.

Rejestrując się tutaj wyraziłem jedynie zgodę "...na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody..."

Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałem, wpisy są moją własnością.

Dane oczywiście mogą zostać w bazie danych zgodnie z tym co zaakceptowałem ale jak już mówiłem żądam aby zniknęły z forum.

Dziękuję za możliwość korzystania z Państwa usług.

Pozdrawiam
G.Adm jest off-line  
02-03-2014, 14:04  
Pytajnik..
Zbanowany
 
Posty: 2.719
Domyślnie RE: usuwanie postów na forum

Jeżeli skrypt nie ma możliwości usunięcia całości to jak sobie wyobrażasz kasowanie przykładowo 3000 postów?
Pytajnik.. jest off-line  
02-03-2014, 18:36  
Ripper
Moderator globalny
 
Posty: 18.619
Domyślnie RE: usuwanie postów na forum

Cytat:
Napisał/a G.Adm Zobacz post
Czy administracja musi ustosunkować się do poniższej wiadomości: ???
Odpowiedź była negatywna.
Administracja ustosunkowała się, tyle, że negatywnie.
Miała do tego prawo.
Na naszym forum jest dokładnie tak samo, o czym wiesz, bo jest to napisane w regulaminie.
Ripper jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Własnośc postów na forum dyskusyjnym. (odpowiedzi: 15) Witam. Prowadzę forum dyskusyjne o tematyce regionalnej i zdarzyło mi się że lokalna gazeta wykorzystała informacje spisane przez użytkowników...
§ Usuwanie negatywnych wpisów z forum internetowego (odpowiedzi: 21) Witam Serdecznie, jestem zainteresowany usunięciem negatywnych wpisów o mojej działalności gospodarczej z jednego z dużych for internetowych. Wpisy...
§ Usuwanie tematów i postów z forum (odpowiedzi: 2) Witam Od jakiegoś czasu prowadzę forum internetowe (w budowie i działaniu podobne do forumprawne.org. Forum posiada już ponad 100 000 postów i...
§ Ochrona postów na forum (odpowiedzi: 1) Witam.Na wstępie chciał bym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem,w przypadku gdy temat nie będzie pasował, do działu proszę Administracje o...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.