Zerwanie umowy z operatorem - Forum Prawne

 

Zerwanie umowy z operatorem

Witam. Czy można zerwać umowę z operatorem na podstawie niedotrzymania czegoś, do czego się zobowiązał w dyskusji mailowej, z jego winy? Sprawa ma się tak, że mój operator kablówki został kupiony przez MultiMedia Polska, dostałem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Nowe technologie


Odpowiedz
 
20-07-2011, 18:03  
Użytkownik
Gość
Domyślnie Zerwanie umowy z operatorem

Witam.
Czy można zerwać umowę z operatorem na podstawie niedotrzymania czegoś, do czego się zobowiązał w dyskusji mailowej, z jego winy?
Sprawa ma się tak, że mój operator kablówki został kupiony przez MultiMedia Polska, dostałem jeszcze w kwietniu takie oto coś:

W kwietniu miałem pakiet kanałów:

Natomiast teraz, czyli od 1.06 obowiązuje mnie to:


Zgodnie z tym, nie mogę się obecnie o nic rzucać, ale zanim weszła w życie tamta oferta popisałem sobie trochę z BOK MMP i wyszło na to, że żadne kanały nie znikną:
Cytat:
Napisał/a Ja
Byłem klientem IS w Tarnowie, zostali przez was kupieni, przysłaliście mi zmianę warunków usługi, tzn, będzie 33 kanały mniej niż dotychczas, teraz dość ważne pytanie: które kanały znikną?
Proszę o jak najszybszą odpowiedź w temacie, bo zakładam, że skończy się to wypowiedzeniem umowy.
Cytat:
Napisał/a MMP
W nawiązaniu do Pana wiadomości z dnia 28.04.2011 bardzo dziękujemy za
uzupełnienie informacji. Informujemy, że w załączniku przesyłamy
ofertę programową dla dotychczasowych abonentów Internet Solutions.
W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt - służymy pomocą.
Cytat:
Napisał/a Ja
Takie coś mam w formie papierowej, natomiast zastanawia mnie wpis w cenniku: Imageshack - obraz3vp.png który mówi, przynajmniej w moim mniemaniu, że ta lista kanałów jest aktualna do 31.05, natomiast od 1.06 gwarantujecie tych kanałów do 47 w pakiecie MAXI, więc ich liczba zmniejsza się o 26.
Moje pytanie brzmiało: które programy znikną z mojej oferty z dniem 1.06?
Cytat:
Napisał/a MMP
W odpowiedzi na Pana wiadomość z dnia 28. kwietnia 2011 informujemy, że oferta telewizyjna nie ulegnie zmianie po dniu 1.06.2011.
Po połączeniu spółek Internet Solutions oraz Multimedia Polska S.A. zmianie ulegną jedynie dotychczasowe regulaminy na regulaminy Multimedia Polska. Zmiana regulaminów jest konieczna ze względu na ujednolicenie procedur obsługi klienta.
W związku z powyższym, od dnia 1.06.2011 liczba kanałów dostępnych w ofercie (obecnie 73 kanały) nie stanowi części Umowy Abonenckiej łączącej Państwa oraz Multimedia Polska SA, ma ona charakter wyłącznie informacyjny.
Informacja zawarta w Cenniku dotyczy gwarantowanej liczby programów składających się na pakiet.
Zmianę w Ofercie Usług Operatora będzie stanowić obniżenie liczby programów telewizyjnych, składających się na dany Pakiet, poniżej liczby programów gwarantowanej przez Operatora.
W przypadku obniżenia liczby programów telewizyjnych składających się na Pakiet, poniżej liczby programów gwarantowanych przez Operatora, Abonent uprawniony będzie do wypowiedzenia Umowy Abonenckiej o świadczenie Usługi Radia i telewizji Kablowej, z zachowaniem terminów wskazanych w Regulaminie Świadczenia Usługi Radia i Telewizji Kablowej Operatora.
Abonent zostanie poinformowany o tej zmianie na piśmie, przed jej wprowadzeniem, oraz poprzez informacyjny kanał planszowy emitowany przez Operatora, z wyprzedzeniem co najmniej 3 pełnych miesięcy kalendarzowych przed wprowadzeniem tych zmian w życie.
Cytat:
Napisał/a Ja
Dziękuję za odpowiedź, czyli po tym zdaniu:
W odpowiedzi na Pana wiadomość z dnia 28. kwietnia 2011 informujemy, że oferta telewizyjna nie ulegnie zmianie po dniu 1.06.2011."
rozumiem, że kanały nie będą znikać i ich liczba zostanie taka jak jest, będę się na tą korespondencję powoływał w razie problemów.
Cytat:
Napisał/a MMP
W odpowiedzi na Pana maila z dnia 2011-05-16 informujemy, że przesyłamy w załączniku ofertę na poszczególne pakiety Telewizji Kablowej dla miejscowości Tarnów. Oferta ta będzie dotyczyć abonentów z przejętej sieci Internet Solutions od 2011-06-01.

Zapewniamy, że w przypadku jakichkolwiek zmian w ofercie programowej, o powyższym zostanie Pan poinformowany wraz z pismami dołączonymi do faktur.
Jakiś tydzień temu dostałem z MMP pisemko, że liczba programów zostaje obcięta do 52.
Ja wiem, że na podstawie umowy to nie jest powód do zerwania jej, a na podstawie korespondencji? Wszak jest to deklaracja operatora, czyż nie?
Proszę o info czy się tak da, a jeśli tak to o poparcie tego jakimś przepisem.
 
20-07-2011, 19:41  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Zerwanie umowy z operatorem

Miales aneks do umowy w zwiazku z nowym wlascicielem czy jestes caly czas na starej umowie?
 
21-07-2011, 08:05  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Zerwanie umowy z operatorem

Dostałem tylko to co w załączniku + pisemko sprzed tygodnia odnośnie nowej oferty kanałowej wchodzącej w życie od 1.10.
 
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zerwanie umowy z operatorem PLAY. (odpowiedzi: 3) Witam. Podpisałem umowę dwa dni temu z operatorem sieci PLAY. Nie dopatrzyłem i nie dosłyszałem, umowę chciałem podpisać na 49zł złotych okazało się...
§ Zerwanie umowy z operatorem? (odpowiedzi: 5) Witam. Od jakichś dwóch miesięcy mam problemy z internetem. Prędkość pobierania, wysyłania oraz czas dostępu są niestabilne, tak samo jak...
§ Zerwanie umowy z operatorem Era/t-mobile (odpowiedzi: 5) Witam wszystkich!! Chciałem sie dowiedzieć czy mam jakieś podstawy by zerwać swoją umowę z operatorem Era/T-mobile. Jestem abonentem Ery ...
§ Zerwanie umowy z operatorem PLAY (odpowiedzi: 4) Witam, Dzisiaj dostałem pismo z PLAY gdzie są zawarte zmiany w regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych przez operatora...
§ zerwanie umowy z operatorem (odpowiedzi: 6) oddałam telefon do reklamacji (a jest to już 3 reklamacja) na początku grudnia 2009 r. do dnia dzisiejszego go nie odzyskałam, zgodnie z umową za...
§ Zerwanie umowy z operatorem. (odpowiedzi: 4) Witam, mam pytanie czy mogę zerwać umowę z operatorem bez konsekwencji? A jeśli nie można to co mi 'grozi' Umowa została podpisana 19 Września...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.